We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: CEDULE sleva -20 % Více informací ×

DIY: Jak připevnit obraz na zeď

01. 12. 2017

Nejprve si pečlivě rozmyslete, kam přesně obraz umístíte. Důležité je i to, zda obraz bude na daném místě sám nebo jich vedle sebe pověsíte víc. V každém případě nejprve celou stěnu změřte a plánované rozvržení obrazů si předkreslete na papír, případně jej načrtněte pomocí obyčejné tužky přímo na zeď. Pamatujte, že obrazy by měly viset ve výšce očí, abyste při pohledu na ně nemuseli zaklánět hlavu. Pokud seženete pomocníka, který vám bude k ruce, poproste ho, aby obraz u zdi přidržel, zatímco vy se z větší vzdálenosti podívejte, jak by obraz na tomto místě vypadal.

Možnosti připevnění obrazu

Hřebík a kladivo

Věšení obrazů na stěnu pomocí hřebíků je tím nejstarším a také nejčastějším způsobem. Pokud to s kladivem umíte a chcete mít jistotu, že obraz bude dobře držet, zvolte tuto možnost. Jestliže však chcete na stěnu připevnit velký a těžký obraz, malý hřebíček vám bohužel stačit nebude. V těchto případech použijte raději hmoždinku, která zaručí, že hřebík udrží bez problémů i několik kilogramů těžký obraz.

Adhezivní háčky

Pokud chcete pověsit jen malé a lehké obrázky nebo zkrátka jen nechcete dělat do stěny díry, adhezivní háčky pro vás budou tou pravou volbou. První možností jsou samolepící háčky, z kterých jen sloupnete vrchní papír a okamžitě můžete začít lepit. Další možností pak jsou háčky, které se nejprve nahřejí a až poté přitisknou ke stěně. Výsledný efekt je stejný, záleží tedy jen na vás, kterou variantu zvolíte.

Lišta a provázek

V případě, že má váš obrázek na zadní straně háčky, naskýtá se vám další možnost, jak obraz na stěnu připevnit. Stačit vám k tomu bude lišta a pevný provázek či řemínek. Lištu ze dřeva nebo kovu připevníte na stěnu a obrázek pak na ni už jen zavěsíte pomocí provázku, který předtím jednoduše provléknete háčky na zadní straně obrazu.

Připevnění obrazu krok za krokem

1)     Označte si střed obrazu

Jakmile máte jasno, kam chcete obrázek pověsit, vyznačte si pomocí metru jeho střed. V místě, kde budete zatloukat hřebík, si vyznačte tužkou viditelnou čáru. Nebojte se, že byste zeď nadobro poškodili, tužku pak jednoduše odstraníte gumou.

2)     Vyberte si, čím obraz připevníte

V této chvíli si vezměte k ruce hřebík a kladivo, vrtačku se šroubkem nebo adhezivní háček a upevněte na místo, které jste si před chvílí vyznačili tužkou. Bojíte se, že vám zeď během zatloukání hřebíků kolem popraská? Pak použijte samolepící pásku a přilepte ji na dané místo do kříže. Zeď tak bude lépe chráněná. Pokud se rozhodnete pro šroubek, předvrtejte si nejprve menší otvor v místě značky a teprve poté do ní zavrtejte samotný šroub.

3)     Zavěste obraz

Pověste obraz a ujistěte se, že je správně uchycený a drží na svém místě. Zkontrolujte také, zda visí rovně a teprve pak obraz pusťte. Abyste měli jistotu, že je obrázek skutečně v rovině, položte na horní rám obrazu vodováhu. Pokud se bublinka udrží ve středu vodováhy, máte vyhráno.

PLASTIC FRAMES FOR POSTERS | EUROPOSTERS from EUROPOSTERS on Vimeo.

Teď už byste měli být profíci v přidělávání obrazů. Tak přejeme hodně štěstí!

Obrazy na vaši zeďDecorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2019 Europosters, s. r. o.

Všechna práva vyhrazena.

e-mail: info@posters.cz

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top