We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

DIY: Jak připevnit obraz na zeď

06. 09. 2022

Nejprve si pečlivě rozmyslete, kam přesně obraz umístíte. Důležité je i to, zda obraz bude na daném místě sám nebo jich vedle sebe pověsíte víc. V každém případě nejprve celou stěnu změřte a plánované rozvržení obrazů si předkreslete na papír, případně jej načrtněte pomocí obyčejné tužky přímo na zeď. Pamatujte, že obrazy by měly viset ve výšce očí, abyste při pohledu na ně nemuseli zaklánět hlavu. Pokud seženete pomocníka, který vám bude k ruce, poproste ho, aby obraz u zdi přidržel, zatímco vy se z větší vzdálenosti podívejte, jak by obraz na tomto místě vypadal.

Vyberte si ze všech našich možností rámování.

Možnosti připevnění obrazu

Hřebík a kladivo

Věšení obrazů na stěnu pomocí hřebíků je tím nejstarším a také nejčastějším způsobem. Pokud to s kladivem umíte a chcete mít jistotu, že obraz bude dobře držet, zvolte tuto možnost. Jestliže však chcete na stěnu připevnit velký a těžký obraz, malý hřebíček vám bohužel stačit nebude. V těchto případech použijte raději hmoždinku, která zaručí, že hřebík udrží bez problémů i několik kilogramů těžký obraz.

Háčky na obrazy

Pokud chcete pověsit jen malé a lehké obrázky nebo přemýšlíte, jak to udělat “abych nezničil zeď”, naše “easy-on/easy-off” háčky pro vás budou tou pravou volbou. Zatlouct je do stěny zvládne opravdu každý, můžete na nich měnit obrazy, jak se Vám zlíbí. A když budete chtít obraz posunout, háček lehce ze stěny sundáte a přesunete jinam. Tato varianta je nejšetrnějším způsobem, jak připevnit obraz bez vrtání.

Lišta a provázek

V případě, že má váš obrázek na zadní straně háčky, naskýtá se vám další možnost, jak obraz na stěnu připevnit. Stačit vám k tomu bude lišta a pevný provázek či řemínek. Lištu ze dřeva nebo kovu připevníte na stěnu a obrázek pak na ni už jen zavěsíte pomocí provázku, který předtím jednoduše provléknete háčky na zadní straně obrazu.

Připevnění obrazu krok za krokem

1)     Označte si střed obrazu

Jakmile máte jasno, kam chcete obrázek pověsit, vyznačte si pomocí metru jeho střed. V místě, kde budete zatloukat hřebík, si vyznačte tužkou viditelnou čáru. Nebojte se, že byste zeď nadobro poškodili, tužku pak jednoduše odstraníte gumou.

2)     Vyberte si, čím obraz připevníte

V této chvíli si vezměte k ruce hřebík a kladivo, vrtačku se šroubkem nebo adhezivní háček a upevněte na místo, které jste si před chvílí vyznačili tužkou. Bojíte se, že vám zeď během zatloukání hřebíků kolem popraská? Pak použijte samolepící pásku a přilepte ji na dané místo do kříže. Zeď tak bude lépe chráněná. Pokud se rozhodnete pro šroubek, předvrtejte si nejprve menší otvor v místě značky a teprve poté do ní zavrtejte samotný šroub.

3)     Zavěste obraz

Pověste obraz a ujistěte se, že je správně uchycený a drží na svém místě. Zkontrolujte také, zda visí rovně a teprve pak obraz pusťte. Abyste měli jistotu, že je obrázek skutečně v rovině, položte na horní rám obrazu vodováhu. Pokud se bublinka udrží ve středu vodováhy, máte vyhráno.

 

 Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top