We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

TOP 5 zajímavostí ze seriálu Pán prstenů: Prsteny moci

16. 08. 2022

Už na začátku září se můžeme těšit na seriál ze světa Pána prstenů. Oficiální název zní The Lord of the Rings: The Rings of Power, v češtině Pán prstenů: Prsteny moci. Pojďme se podívat, co nás čeká a na zajímavosti kolem seriálu.

  1. Méně je někdy více, ale o penězích to neplatí

Ještě před začátkem natáčení proběhla válka mezi Netflixem a Amazonem ohledně toho, která společnost získá práva na Tolkienovo dílo. Nakonec vyhrál Amazon a práva si koupil za 250 milionů dolarů. Za první sérii potom utratí asi 500 milionů dolarů. Pro Amazon tohle jmění není problém, kdyby vážně chtěli seriál vydat, mohl by veškeré náklady pokrýt sám Jeff Bezos, jeho jmění se pohybuje kolem 160 miliard dolarů.

  1. The War of the Rohirrim

Už teď je jasné, že se do Středozemě v dohledné době ještě vrátíme, a to v roce 2024. Na tento rok se plánuje vydání anime filmu o rohanském králi Helmovi. Poznáváš tohle jméno? To pravděpodobně z proslulého Helmova žlebu. Film vyjde pod společností Warner Bros. a stejně jako seriál se bude jednat o prequel k hlavní trilogii.

  1. Nic nesmí uniknout

Amazon zavedl mnoho opatření kvůli strachu z úniku informací. V místnostech, kde se řešil děj seriálu, byla zatemněná okna, přístup na jednotlivá jednání připomínal spíš centrálu FBI. Bezpečnostní pracovníci si museli ověřovat otisky prstů u lidí, kteří se chtěli dostat dovnitř. Ale rozhodně to stálo za to, seriál byl až do prvního traileru pro fanoušky jedno velké tajemství.

  1. Hledá se: oškliví lidé

Nikdo z nás si nevybírá, jaký vzhled mu příroda nadělí. Někdo se narodí jako Miss Universe a někdo jako Quasimodo. Toho se právě využilo v obsazení rolí skřetů. Štáb do rolí hledal ošklivé lidi, přeci jen make up něco stojí a šetřit se musí všude. Aspoň pro odmítnuté herce to znamená, že jsou na skřety moc krásní.

  1. Kdo je kdo v Prstenech moci?

Z původní trilogie se v seriálu objeví jen minimum postav. Mezi nimi jsou například Galadriel a Elrond, které ovšem nebudou hrát herci, na které jsme zvyklí. Další postavou, která by se mohla objevit, je mladý Aragorn. Místo Saurona je velkým zlým záporákem Melkor (nebo Morgoth, stejná postava, jiné jméno). Tak pokud sis v původní trilogii nenašel oblíbenou postavu, máš možnost si vybrat z nových tváří v Prstenech moci.

 

 

Prohlédni si celou kolekci Pána prstenů 

Vojtěch

Star Wars geek, however I'd watch any sci-fi/fantasy!

www.instagram.com/europosters_merch/Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top