We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

TOP 5 zajímavostí o Strážcích galaxie

04. 05. 2023

Jen málokdo by neznal vesmírné dobrodružství superhrdinského uskupení Strážců galaxie, k filmu se však váže i mnoho zajímavostí, které nemusí být každému známé. Pojďte se na pár z nich s námi z Posters podívat k příležitosti třetího dílu Strážci Galaxie: Volume 3, jenž právě přichází do kin!

 

  • Obrovský úspěch soundtracku


Postava Petera Quilla nosí walkman s kazetou obsahující hity ze 60. a 70. let, které pomohly utvořit atmosféru celé show. Dvanáct songů z filmu později utvořilo album Guardians of the Galaxy: Awesome Mix Vol 1. Soundtrackové album mělo takový úspěch, že se dostalo na první příčku Billboard žebříčku. Jedním ze známých songů z alba je např. Ain’t No Mountain High Enough nebo Moonage Daydream.

 

  • Strážci Galaxie jsou prvním MCU filmem, ve kterém se objevil Thanos Joshe Brolina

Thanos je hlavním padouchem prvního úseku MCU, poprvé jej ztvárnil Damion Poitier v krátké scéně filmu The Avengers (2012), ve Strážcích galaxie ho již nahradil Josh Brolin, který natáčel v motion capture pyžamu a jeho kostým byl dodělán až v postprodukci. Herec se vyjádřil, že toužil hrát CGI postavu, jelikož na něj udělalo dojem video plazícího se Benedicta Cumberbatche v roli draka Šmaka v Hobitovi a chtěl zažít něco podobného.

  • Postava Groota byla vytvořena na předloze psa režiséra Jamese Gunna


Groot je dle Jamese Gunna jednou z postav, ke které mají fanoušci nejblíže. Roztomilý, tak trochu mluvící strom se špetkou naivity, něco, co lidé milují! Režisér se při tvorbě Groota inspiroval svým vlastním psem Von Spearsem, např. jejich oči jsou prý velmi podobné. Některé části obličeje psa byly následně použity i pro postavu mývala Rocketa.

  • Vin Diesel namluvil Groota v 16 jazycích


Vin Diesel se pro první film Strážců galaxie naučil slavnou frázi “I am Groot” v šesti různých jazycích, pro druhý už se ale musel naučit skoro třikrát tolik. Je jednodušší najmout několik dabérů pro různé jazykové verze, ale hlas Vina Diesela je prý natolik osobitý a utváří celkový charakter Groota, že tvůrci preferovali, aby fanoušci slyšeli jeho originální hlas.

  • Proměna v Draxe a Gamoru vyžadovala intenzivní přípravu


I když bylo pro postavy jako je Drax a Gamora použito značné množství CGI technologie, museli herci Dave Bautista a Zoe Saldaña podstupovat několikahodinové make up rutiny pokaždé, když byli na place. Používání reálného líčení místo plného využitít technologií se ale nakonec vyplatilo, první film Strážců galaxie totiž získal nominaci na Academy Award v make up kategorii.

 

Připrav se s námi na třetí díl!

Lena

Music and visual art enthusiast, the more Queen merch, the better!Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top