We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: FILMOVÉ PLAKÁTY sleva -40 %

TOP 5 muzikálů pro filmové fanoušky

18. 10. 2022

Troufáme si říct, že většina z vás je (stejně jako my) velkým fanouškem nejen výborných filmů, ale také skvělé hudby. Co kdybychom tedy film a hudbu spojili dohromady? V dnešní době se totiž nedělají muzikály jen o Alexandru Hamiltonovi nebo ďábelských holičích. Vznikl totiž nový žánr – muzikály podle oblíbených filmů. Tak se pojďme podívat na seznam těch nejlepších, třeba u nás najdeš inspiraci na večer!

5. Back To The Future: The Musical

Kdo by to byl tušil, že film z roku 1985 se stane kultovkou nejen mezi filmovými fanoušky, ale taky v divadle! Dějově nečekej moc velké změny, zato si můžeš naplno užít zpívajícího Martyho McFlye. Samozřejmě nechybí ani Dr. Emmet Brown a jeho DeLorean. Pokud tě muzikál láká, přístupný je alespoň soundtrack, naživo je k vidění od roku 2023 na Broadwayi.

  1. Holy Musical B@man

Všichni fanoušci DC, tohle je přesně pro vás. V roce 2012 vznikla tahle skvělá parodie na Batmana, premiéru měla v Chicagu, ale teď se dá celý muzikál najít na Youtube. Ale nedej se zmást názvem, v muzikálu se kromě Batmana objevuje i celá řada dalších DC superhrdinů – Superman, Green Lantern, Robin. Uvidíš i svoje oblíbené záporáky jako jsou Hádankář, Two Face, Mr. Freeze a Tučňák. Místo Jokera se ale připrav na padoucha jménem Sweet Tooth, který má rád sladké a jeho velký plán je… No to už budeš muset zjistit sám.

  1. Frozen

Nejúspěšnější Disneyovka se také dočkala svého uvedení na divadelní prkna. Tady to měli tvůrci trochu jednodušší, přece jen Ledové království už písničky má. A hity z filmů tady rozhodně nechybí, jen k nim přibylo 16 dalších. A nejen to, díky efektům se povedla zachytit magie původního animáku. Elsa vykouzlí schody? Změní svoje šaty? To není problém, všechno v muzikálu je. Soundtrack je přístupný, ale celý muzikál se hraje po celém světě – v Hamburku, v Tokiu nebo v Austrálii a Londýně.

  1. Death Note: The Musical

Konečně tu je něco i pro fanoušky anime. Možná na první pohled muzikál s bohy smrti a jejich zápisníky úplně nemusí dávat smysl, ale jak už víme dlouho, v Japonsku je možné všechno. A tak vznikl muzikál Death Note. Nechybí žádná z hlavních postav a ano, všichni zpívají, L, Ryuk i Light. Pokud by tě taková podívaná lákala, na Youtube si můžeš pustit originální verzi v japonštině s anglickými titulky nebo verzi s anglickými písničkami a dialogem v japonštině. Další anime muzikály, které můžeme doporučit jsou Pokémon Live, Naruto, Sailor Moon. A do budoucna také Útok titánů, který bude mít premiéru v Japonsku v roce 2023.

Než přejdeme na první místo, musíme projevit čestné uznání, a to patří muzikálu Rogers: The Musical. Respektive písni Save The City, která zazněla i v seriálu Hawkeye. Rozhodně doporučujeme všem fanouškům Marvelu, kteří seriál neviděli.

  1. A Very Potter Musical

A Very Potter Musical vznikl díky několika univerzitním studentům v roce 2009, ale během let se z něj stala internetová senzace. Z jednoho dílu vzniklo pokračování A Very Potter Sequel a nakonec vyšel i třetí díl A Very Potter Senior Year. O velkém úspěchu svědčí i to, že si ve třetím díle zahrála i samotná Evanna Lynch, originální představitelka Lenky Láskorádové. Pokud se rozhodneš dát tomuhle muzikálu šanci, všechny tři díly jsou na Youtube Nečekej pouhé převyprávění knih J. K. Rowlingové, ale zato se rozhodně pořádně nasměješ.

Vyzkoušej některý muzikál z našeho výběru nebo se podívej do naší muzikálové kategorie na ty klasičtější: 

 


Muzikál

Vojtěch

Star Wars geek, however I'd watch any sci-fi/fantasy!

www.instagram.com/europosters_merch/Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Top