We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

TOP 5 filmových záporáků

22. 02. 2021

 

Skvělého hrdinu dělá skvělý záporák, a to v našem žebříčku platí dvojnásob.
Vybrali jsme tedy pro vás ty nejmocnější, nejlegendárnější a podle nás nejzajímavější filmové padouchy, kterým se často podařilo zastínit i své hrdinné protivníky a bez kterých by jejich svět byl mnohem chudší
a nudnější.

 

5. Sauron

“Velké oko, bez víčka, zahalené plameny a které nikdy nespí”. Tak takto je popsán temný pán Sauron. Nekromant, který si téměř podrobil celou Středozem a který nejednou pořádně zatopil elfům, trpaslíkům a lidem. Jeho strašlivá moc spočívá hlavně v tom, jak lehce dokáže zkorumpovat i ty nejmocnější a nejčestnější bytosti, které kdy chodili po Ardě. Důkazem jeho strašlivé moci a proradnosti nejsou jen Prsteny moci, kterými stvořil prstenové přízraky, ale také to, jak lehce se mu pomocí klamů a intrik podařilo zničit Númenor – kdysi nejmocnější lidské království ve druhém věku Středozemě.

 

4. Darth Vader

Na čtvrtém místě se nám umístil Darth Vader.

Kdo by neznal tohoto legendárního záporáka, jehož rozpoznávacím znakem je jeho maska a sípavé dýchání, kterými děsil obyvatele všech galaxií v celém Star Wars universu. 

Avšak to nejzajímavější na Darth Vaderovi není jeho síla, kterou škrtí své nepřátele ani rudý světelný meč, kterým porcuje rebely, ale jeho osobní příběh. To, jak se z rytíře Jedi stal jeden z nejobávanějších Sithů všech dob
a to, jak ke konci svého života opět vstoupil na světlou stranu síly. A právě tento vývoj postavy dělá z Vadera jednoho z nejzajímavějších postav celého
Star Wars.

 

3. Dolores Umbridgeová

Tak jo, přiznejte si to. Stejně jako my jste tuto ženskou v Harry Potterovi nesnášeli víc než Voldemorta. Osobně neznáme nikoho, koho by neiritovalo její psychopatické chování v kombinaci s roztomilými koťátky. A to mučení studentů radši nebudeme ani zmiňovat. Avšak to nejděsivější na celé této postavě je její motivace, kterou je, co nejlépe sloužit Ministerstvu kouzel. Díky tomuto přesvědčení neváhá použít jakýchkoliv metod, aby dosáhla svého cíle. A proto je Dolores nádhernou ukázkou toho, jak tenká je hranice mezi dobrem a zlem, a jak nebezpečný může být bezhlavý fanatismus.

 

2. Thanos

Thanos, ničitel planet a muž, který vyhubil půlku vesmíru. Na druhém místě jsme ho v našem žebříčku neumístili jen pro jeho ohromnou sílu, díky které jednotlivě porazil každého z Avengers, ale hlavně díky jeho cílům a motivaci.

Thanos není klasický záporák, který sleduje svůj prospěch nebo fanatický cíl organizace. Jeho jedinou touhou, která ho žene vpřed, je zachránit vesmír a všechny jeho obyvatele před strádáním a smrtí v důsledku “přelidnění”.
A právě i díky této motivaci s ním mnoho diváků dokázalo soucítit a najít pro něho ve svém srdci místo.

 

poznámka autora: “Brečel jsem, když byl Thanos surově zavražděn ve své malebné chatce.”

 

1. Joker

A máme tu vyhlášení vítěze! Kdo jiný by se měl stát králem padouchů než šílený Joker, jehož hlavními cíli je porazit Batmana a stát se pánem celého Gothamu. Pokud pomineme Jokera ze Suicide Squad, pak můžeme s klidem říci, že tento klaun je ve všech svých filmech zkrátka bezchybným záporákem.

Ve zkratce ho můžeme popsat jako nepředvídatelného a nelítostného šílence, který se neštítí použít jakýchkoliv metod pro dosažení svých cílů. Své čestné místo si však u diváků zasloužil hlavně díky svému sarkastickému humoru a “magickým trikům.” Právě i díky těmto vlastnostem mu mnozí z nás fandili více než neustále vážnému Batmanovi.

 

 

Mimo jiné pak za celou naši kancelář musíme rozhodně doporučit film Temný rytíř, kde Heath Ledger posunul hranice šílenství opravdu vysoko.
A také poslední Joker film, který ukázal, že šílenství se může probudit v každém z nás.

 

Top filmové plakáty

Khoa

A nerd who loves cycling, football and the Lord of the Rings. Yes, that's me!Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top