We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

TOP 10 komiksových filmů

12. 05. 2020

Momentálně sedíme všichni doma a určitě i vám už dochází nápady na co se dívat. A co takhle třeba nějaký komiksový film? Pokud nevíte, u kterého začít, můžete se nechat inspirovat u našeho výběru těch nejlepších. Pravděpodobně vám v našem výběru některý z vašich oblíbených filmů bude chybět, zařadit jsme ale nemohli všechny. Snažili jsme se vybrat ty nejlepší, které prověřil čas. Tak se tedy na těch našich 10 nejlepších komiksových filmů pojďme společně podívat!

10. Logan

Logan je superhrdinský film, o kterém se neustále v rámci konverzací někdo zmiňuje. Film zobrazuje finále příběhu Wolverina a rozloučení Hugha Jackmana s touto postavou, které propůjčoval svou tvář celých 17 let. Film režiséra Jamese Mangolda vychází z komiksu Marka Millara s názvem Old Man Logan. Děj nás vtáhne do pochmurné alternativní budoucnosti, ve které se Logan stará o starého a nemocného Charlese Xaviera a přichází o svou schopnost regenerace. Filmoví kritici vychválili až do nebe jak hlavního herce, tak i Patricka Stewarta a další, mimo to také chválili režii, scénář, efekty, akční scény a emocionální hloubku filmu. Tento film byl vůbec první komiksovkou, která byla nominována na Oscara za scénář. Film, který nás rozplakal, je lehkou odchylkou od klasických superhrdinských počinů a jednoznačně za nás patří mezi ty nejlepší komiksové filmy.

9. Superman 

Superman je prvním velkofilmem o superhrdinovi. Příběh vypráví o legendárním nešikovném reportérovi Christopheru Reevovi, který je ve skutečnosti Supermanem. V porovnání se současnými komiksovými filmy, které jsou plné digitálních efektů, může film z roku 1978 působit nudně, nezajímavě a naivně. Nenechte se ale zmást – právě v tom je totiž jeho síla! Tento film má co říci i dnes – mimo jiné třeba to, že boj za spravedlnost a pravdu je důležitý. Ve filmě se představili legendy jako Marlon Brando, který si zde zahrál Jora Ela, biologického otce Supermana, nebo Gene Hackman v kabátě superzločince Lexe Luthora. Celý příběh je navíc umocněný hudbou Johna Williamse.

8. Deadpool

Po neúspěšném filmu Green Lantern dostal herec Ryan Reynolds druhou šanci na roli v komiksovém žánru. Film Deadpool byl vymodleným dílem, za které dlouho bojoval. Tak moc, že se vzdal části honoráře, aby štáb dostal zaplaceno. Film si vybojoval také rating R a vyplatilo se. Hláškující, sarkastický a nesmrtelný hrdina si získal srdce diváků a dočkal se dokonce i dalšího dílu.

7. Watchmen – Strážci

Komiks Watchmen od Alana Moora je považovaný za nejlepší komiks všech dob a byla obrovská výzva ho přenést na plátno. Tuto možnost dostal režisér Zack Snyder (300, Man of Steel). Jen o málokteré komiksovce se dá říci, že je temná tak, jako Strážci. Přestože jsou zde pláštěnky a pastelové barvičky, Strážci disponují brutálními vraždami, znásilňováním i válkami. Jejich hlavní kladnou postavou je vlastně záporák, naproti tomu superhrdinové jsou tu za naivní idioty nebo vyhořelé trosky. Film nastavuje zrcadlo nejen

6. Black Panther

První černošský superhrdina se v roce 2018 konečně dočkal své filmové verze. Film od studia Marvel “Black Panther” je o cestě bojovníka T’Challyho, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do skryté, ale za to technologicky vyspělé africké krajiny, aby se stal novým právoplatným králem. Ve chvíli, kdy se však objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti krále a Black Panthera podrobené těžké zkoušce. Konflikt totiž neohrožuje jen Wakandu, ale i celý svět. Silnou stránkou filmu je záporák Erik Killmonger. Jak se říká, dobrý záporák tvoří dobrého hrdinu. A toto je jeden z mála Marvelovských filmů, ve kterém se ztvárnění záporáka podařilo. A co na tom, že premisa filmu připomíná Lvího krále. Ten je tak či tak vlastně jen kreslenou verzí Hamleta. Silné příběhy zkrátka přežívají v různých formách

5. Avengers 

Ano, Infinity War nás všechny dostala, aby nás v End Game zase rozplakala. Ale nebyly by to ty pravé emoce, pokud bychom partu Avengers neznali a nevěděli jaký k sobě mají vztah. 

Už dříve jsme si mohli všimnout, jak na sebe Tony Star a Steve Rogers vyskakují, jak se Nataša a Hulk k sobě mají a jak se nemohou shodnout i pokud jde o téma záchrany světa. To celé je podtržené humorem a hláškami typickými pro Joshe Whedona. I když to celé ze začátku vypadalo jako finále prvních Marvelovských filmů, ve skutečnosti to byl jen začátek další velké ságy a období renesance superhrdinského žánru. 

4. Winter Soldier 

Anthony a Joe Russo jsou dnes důležitými současníky Marvelovských filmů. Všechno ale začalo u pokračování filmu Kapitán Amerika, který měl být nenápadný a hlavně vyplnit čas mezi Avengers filmy. Jen se to krapet zvrtlo 😀. Mnoho fanoušků tento film označuje jako jejich nejoblíbenější film a to často z toho důvodu, že nepůsobí jako typický superhrdinský film, ale spíše jako špionážní thriller. jde o jeden z nejrealističtějších MCU filmů a díky tomu jsou bojové choreografie brutálnější a více v něm záleží na příběhu. Skvělí herci i zápletka, která se nepohybuje kolem záchrany celé planety, výborné choreografie soubojů a pár režijních nápadů v dnes již kultovním komiksu Winter Soldier od Eda Brubakera. I díky tomu se stal Winter Soldier jednou z nejlepších komiksáren. 

3. Wonder Woman 

Wonder Woman je v prostředí komiksů rovnocenná a vážená stejně jako Batman či Superman. Cesta k jejímu samotnému filmu sice trvala dlouho, ale to čekání stálo za to. Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala na chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na pobřeží havaroval americký pilot a začal vyprávět o konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opustí bezpečí svého domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Bojuje tak po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty a objevuje plný potenciál svých schopností. 

Výborně zachycený střet fantasy světa skrytého ostrova s jeho čistými hodnotami a ideály, s reálným světem v jeho historicky nejtěžším období, jaké pamatuje. Dvě skvěle napsané a režírované postavy, které tyto dva světy zastupují. A jejich prohlubující se vzájemné porozumění a nevyhnutelná náklonnost. Podařilo se snad nějaké jiné komiksovce s tak silným fantasy pozadím nastavit takto trefně zrcadlo našemu světu? Wonder Woman má srdce, ctí svou předlohu, je chytrá a sexy.

2. Iron Man 

V době před rokem 2008 plánoval Marvel postavu Iron Mana v komiksech zničit a přestat vydávat, protože nikoho nezajímal a jeho prodeje byly extrémně nízké. Potom ale zjistili, co se s oblíbenými postavami děje na plátně a rozhodli se natočit vlastní film bez kravaťáků ze studií, kteří ničili jejich postavy. Moc jim toho kvůli prodeji práv nezůstalo a zkusili to právě s Iron manem. Vsadili na něj všechno – peníze, jméno a budoucnost. A vyplatilo se! Iron Man s tváří a charismatem Roberta Downeyho odstartoval senzaci, o které se  jim ani nezdálo.  

1.  Dark Knight 

Upřímně, čekali jste na prvním místě něco jiného? Do současnosti nejlepší komiksový film od DC, který byl kdy natočený, se právem řadí na zlatou příčku našeho žebříčku. Health Ledger a jeho Joker se zapsali věčným písmem do historie jako jedna z nejlepších záporných postav vůbec je veřejně známé, čím vším si Ledger prošel, aby postavu psychopatického klauna, který terorizuje město Gotham, ztvárnil. za svůj herecký výkon byl oceněný bohužel až po smrti, a to soškou Oscara, Zlatým glóbusem a mnohými dalšími oceněními.

Christian Bale byl v kostýmu Batmana úžasný. Fanoušci tohoto žánru konečně dostali komiksovku, kde jsou záporák i hlavní hrdina rovnocennými a vyrovnanými superhrdiny. Celý příběh je navíc zamaskovaný v detektivním thrilleru. Christopher Nolan dovedl komiksový žánr na vrchol, na kterém si zasloužil uznání a respekt.

NAKOUPIT V KOLEKCI KOMIKSYPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top