We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: KALENDÁŘE 2021 sleva - 20% ×

Tohle jste o seriálu Přátelé určitě nevěděli!

24. 09. 2019

Joey, Ross, Chandler, Monica, Rachel a Phoebe. Asi nemusíme těchto šest štamgastů kavárničky Central Perk vůbec představovat. Ačkoliv byl seriál Přátelé ukončen již před 15 lety, stále patří k nejoblíbenějším a nejsledovanějším sitcomům všech dob. Joeyovo „ Jak to jde“  nás prostě asi nikdy neomrzí!  Možná už dávno víte, že jsou Jennifer Anniston a Courteney Cox nejlepší kamarádky i ve skutečnosti či že představitelka Phoebe je ve skutečnosti více než chytrá, proto jsme si pro vás připravili zajímavosti, které možná nevědí ani ti největší fanoušci!

 

 

Jak to jde?

Joey Tribbiani. Okouzlující spolubydlící Chandlera, kterého diváci milovali natolik, že později dostal vlastní seriál. Původně měl být však ústřední postavou i v Přátelích. Když scénáristé David Crane a Martha Kaufman a začátku devadesátých let dostali nápad na sitcom o přátelích, byl to právě Joey, kdo měl tvořit „nejdůležitější“ pár seriálu. A to s Monicou!  Nakonec si to ale scénáristé rozmysleli a Joey se stal tak trochu Don Juanem, jenž každou ženu dostal na hlášku „Jak to jde?“.  Mimochodem, víte, že Matt LeBlanc, představitel Joeyoho, má se svou postavou společného více než italský původ? Když se o roli ucházel, měl v kapse pouze 11 dolarů, což byly v té době úplně všechny jeho peníze. Za první výplatu si koupil teplou večeři.  A co dělá teď? Od roku 2016 jen pravidelně vídáme v seriálu Man with a Plan.

 

 

 

NOČNÍ MŮRA MATTHEWA PERRYHO

V původní verzi seriálu měl být Chandler homosexuál, ale poté, co do role tvůrci obsadili Matthewa Perryho se od tohoto nápadu upustilo. Chandlera si chtěl zahrát například i Jon Favreau  ( režisér Lvího krále nebo Happy z Iron Mana) či Jon Cryer. V seriálu je Chandler sluníčko, ale jeho představitel je pěkné kvítko. Možná jste si všimli, že je Chandler občas v obličeji oteklejší. To způsobila hercova závislost na vicodinu a alkoholismus, kvůli čemuž si údajně nepamatuje asi 3 roky natáčení. S pamětí ale asi neměl problém jen Perry, jelikož skuteční znalci seriálu si všimli, že se Chandler poprvé setkává s Rachel asi ve třech epizodách seriálu. A to i přes to, že se spolu líbali již na Moničiným maturitním plese 😊 Mimochodem, když Matthew Perry Poprvé uviděl svou kolegyni Courteney Cox oblečnou do kostýmu tlusté Monicy, hrozně se vyděsil. Podobně reaguje v případě, že se jej někdo zeptá na možné pokračování seriálu. Údajně je to jeho nejhorší noční můra.

 

 

Ještě šílenější Phoebe

Ke střelené vegetariánce Phoebe neodmyslitelně patří kytara. Zatímco vegetariánství je jedna z mála věcí, kterou má Lisa Kudrow se svojí postavou společného, hře na kytaru se v seriálu chtěla opravdu vyhnout. Herečka se snažila tvůrce přesvědčit, že by se k Phoebe více hodila bonga. Tvůrci seiálu byli však neoblomní, a tak se Lisa musela na kytaru začít učit hrát se soukromým učitelem. Podařilo se jí ale naučit jen pár akordů, čímž vlastně nechtíc Phoebe vylepšila. Řekněme si to upřímně, Smelly cat zahraná profesionálně by nás tak nebavila!

 

 

NENÍ VŠECHNO NEW YORK

Bydlet v New Yorku je americký sen a seriál Přátelé k němu jistě přispěl. Kdo by nechtěl zajít na kafe do Central Perku nebo se namočit v ikonické kašně ze znělky tohoto sitcomu? S tou kašnou je tu ale jeden malý háček. I když vás k ní dovede každý průvodce v New Yorku, ve skutečnosti neexistuje. Celá znělka se natáčela ve studiu s pouhými kulisami. Nevěřte všemu, co vidíte v televizi! 😊

 

KOLEKCE PŘÁTELÉ 

Pokud byste chtěli mít výhled na Manhattan i u vás doma, zkuste si do interiéru pořídit fototapetu. Výhled na New York vás bude bavit každý den bez hluku z aut a špatného vzduchu😊

 

FOTOTAPETY NEW YORK 

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top