We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objevte nejvýhodnější akce pro tento týden: KOMIKSY sleva -10 % ×

Skandinávský styl bydlení

15. 10. 2019

Skandinávský styl zaplňuje stránky těch nejčtenějších časopisů o designu a bydlení. Tento jednoduchý styl vznikl v 50.letech v severních zemích a jeho poznávacím znamením jsou bílé zdi, dřevěný nábytek a důraz na minimalismus a přírodu. Přečtěte si náš článek a dozvíte se, jak dekorovat v tomto stylu.

ČISTÝ STYL

Bílé zdi, nábytek, koberec… Pokud jde o Skandinávský styl, pak bílé není nikdy dost. Bílá barva je základ, protože jenom ona dokáže vytvořit čistý vzhled a navodit nadčasový a jednoduchý design. Jako bonus k ní můžete připojit jakoukoliv barvu, třeba tu, která je právě in a nemusíte řešit, zda jde o vhodnou barevnou kombinaci.


PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Dřevěné dekorace dodají interiéru harmonii ve vztahu s bílou barvou. Využít lze jemně šedého, vybledlého dřeva, ale i tmavě hnědého, třešni či dub… Záleží na osobních preferencích… Důležité je cítit z interiéru přírodu a těžit z její přirozené krásy. U některých dřevěných povrchů, ať už na nábytku, stěnách nebo podlaze využívají i bílých nátěrů, který dává stylu interiéru rustikálnější charakter. 

Nezapomeňte také na další materiály, které seveřani používají, jako je kov, sklo nebo kámen, například oblíbený mramor, bývá součástí dekorací či doplňkového nábytku, například konferenčních a odkládacích stolků nebo vitrín. Ve Skandinávském stylu se také nemusíte vyhýbat ani přírodním textiliím jako je len, bavlna, vlna či kůže.


Mějte také na paměti, že sama příroda je nejlepší nositel inspirace, nápadů a inovací. Doporučujeme klidnou atmosféru lesa, nebo naopak nebezpečnou sílu vlčího pohledu.


DO KOLEKCE PŘÍRODA

Kateřina

Design, traveling and animals lover who will try to inspire you with samples of simple and clean design for your home.Decorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací Souhlasím ×
Top