We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Nejvýhodnější akce týdne: KOMIKSY sleva -40 % ×

Shabby Chic: Přivítejte doma jaro!

06. 03. 2020

Jaro už se blíží a s ním i louky poseté květy. Netřeba ale čekat, až se příroda probudí k životu, díky stylu Shabby Chic můžete mít jarní atmosféru doma po celý rok! Poradíme vám, jak na to, ale nejprve vám tento romantický styl přiblížíme.

 

 

Co je to Shabby Chic?

Shabby Chic, styl, které je populární po celém světě, má na svědomí designérka Rachel Ashwell, která jej vymyslela v 80. letech. Inspirovala se staroanglickým stylem, který ovšem zkombinovala s francouzskou Provence a Toskánskem. Tento styl je tak trochu holčičí, jak už napovídá jeho název, ale to neznamená, že by se mu museli pánové vyhýbat.  Vždyť gentlemeni z anglického venkova proti květům nikdy nic neměli! Tento styl je zkrátka pro romantické duše. Jeho hlavním znakem jsou světlé barvy, převážně bílá, krémová a světlé pastelové odstíny. K tomuto stylu také neodmyslitelně patří květiny. Květiny najdete na obrazech, zdech i ve vázách. V neposlední řadě k němu patří tak trochu opotřebovaný nábytek, který vašemu domovu dodá tu správnou venkovskou atmosféru, proto pokud žijete ve městě a máte městský způsob života rádi, nechejte si tento styl raději na chalupu. Shabby chic je totiž o vnitřním naladění se na venkovský způsob života sladěného s přírodou! Bez nábytku bez patiny doma venkov nevykouzlíte!

 

 

Jak správně vyladit domov

Říká se, že chcete-li svůj domov zařídit v tomto stylu, musíte jej kompletně celý předělat, aby vše sedělo. Zdi, nábytek, doplňky – vše by mělo být hezky sladěné do světlých barev. My však chápeme, že ne vždy je možné začínat úplně od nuly, proto vám ukážeme, že Shabby Chic lze mít doma i bez odřených židlí a prostorné venkovské kuchyně! Soustředit se tedy budeme hlavně na barvy:

  • Nejdůležitější barvou je bílá – domov krásně prosvítí a dobře na ní vyniknou květinové motivy. Pokud vám bílá připadá moc sterilní, vsaďte na krémovou či světle růžovou. Tady se už ale dámy raději ujistěte u svého partnera, že se bude v „holčičím“ interiéru cítit dobře.
  • Použijte fototapety – fototapety jsou skvělým doplňkem pro vaše jinak nudné zdi. Vsaďte na drobné květiny či vzory inspirované přírodou. Například tento vzor vypadá doma neskutečně dobře! Dobře poslouží ale i třeba puntíky či kostky.
  • Obrazy – hlavním motivem Shabby chic jsou květiny, které můžete mít doma jako klasické zátiší (třeba tyto od Augusta Renoira), ale také v poněkud modernějším digitálním provedení. Pokud ale myslíte, že květin už máte dost, vsaďte na moderní motivy jako jsou třeba makronky či krásné fashion ilustrace.
  • Doplňky – kromě živých květin si domů pořiďte doplňky ze dřeva a mosazi. Drobné sošky, staré hodiny – je v celku jedno, co to bude, ale důležité je, aby vaše dekorace měly příběh. Doplňky jsou pro tento styl velmi důležité, proto jimi nešetřete. Jen hezky naplňte poličky „zbytečnostmi“ pro radost!
  • Textil – květinové vzory patří také na povlečení, přehozy, ubrusy či utěrky. Zapomenout nesmíme také ani na polštářky! Shabby Chic je o útulnosti, proto neřešte, zda si pořídit polštářky dva nebo čtyři.

 

 

 

Všeho moc škodí?  Tady ne!

Shabby chic je prakticky opakem pravoúhlého minimalismu, kde je vše funkční, dokonale sladěné a hlavně malém množství. Tento styl si zkrátka na skromnost nehraje a neptá se, zda něco potřebujete a má to v interiéru nějaký účel. Líbí-li se vám to, dejte si to domů! To je heslo, kterým se musíte řídit. Inspirujte se v naší speciální kolekci a začněte vybírat z těch nejkrásnějších obrazů a motivů pro váš interiér! 

 

INSPIROVAT SE V KOLEKCI SHABBY CHIC

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.cz – Tvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Top