We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

Pojďme navštívit Batmana v Gotham City!

25. 01. 2022

Kdo by neznal Batmana, tajemného ochránce Gotham City. Komiks, filmy, hry, dokonce i LEGO, tam všude se můžeš s naším netopýřím hrdinou potkat. A věděl jsi, že Batman je třetí nejbohatší superhrdina? Na prvním místě je Black Panther a na druhém Iron Man. A jestli se ti líbí životní styl tohoto hrdiny, nezoufej! Žít jako Batam stojí jenom 682 450 750 dolarů.

Batman se v komiksu objevil poprvé v roce 1939 a hned se stal oblíbeným přírůstkem do DC comics. V roce 1940 se k Batmanovi přidává jeho spolehlivý parťák Robin. A od té doby plní komiksy s naším hrdinou obchody po celém světě. První batmanovský film vyšel v roce 1966 a prvního Batmana ztvárnil Adam West. A hned první díl má náš hrdina co dělat! Síly proti němu spojuje čtveřice legendárních záporáků – Catwoman, Tučňák, Joker a Hádankář. Cesar Romero, představitel Jokera, si pro svou roli odmítl oholit svůj knírek, tak se ho maskéři alespoň snažili zakrýt make-upem. Asi si dokážeš představit, jak to dopadlo, i když k chaotické povaze Jokera se to vlastně hodí.

V dnešní době sociálních médií se fanoušci mohou ozvat, kdykoliv se jim něco nelíbí. Taková možnost ale nebyla v roce 1988. Jak to tedy autoři komiksů vymysleli? Ve čtyřdílné sérii komiksů Death in the Family dali čtenářům možnost rozhodnout o tom, jak se bude příběh dále ubírat. A nejde jen o ledajaké rozhodnutí, čtenáři mohli rozhodnout o životě Robina. Na telefonní číslo, kde probíhalo rozhodnutí, zavolalo přes 10 000 lidí a o konci Robinova života rozhodlo pouhých 72 hlasů. DC čelilo negativním ohlasům, že se rozhodli zabít jednu z hlavních postav. Příběh však zůstává oblíbený a v roce 2020 vyšel krátký interaktivní film s názvem Batman: Death in the Family. Jako diváka tě tu čeká 7 různých konců.

V průběhu let postavu Batmana ztvárnilo na 10 herců. Mezi nejznámějšími jsou Michael Keaton, Ben Affleck, George Clooney nebo Christian Bale. Letos se k nim přidává Robert Pattinson, známý ze svých rolích ve filmech Stmívání, Harry Potter a Ohnivý pohár nebo Tenet. Pattinson se na svoje působení v DC připravuje už roky, premiéra filmu se kvůli pandemii několikrát odložila. A co vlastně dělá, aby se na Batmana připravil? V první řadě se soustředil na fyzický trénink, aby vypracoval svoje tělo hodné superhrdiny, začal dělat jiu jitsu. Aby se do postavy mohl pořádně vžít, začetl se do komiksů, klasických i moderních. Do rolí Batmanových protivníků byli obsazeni Colin Farrell, Paul Dano a do role Catwoman Zoë Kravitz.

Ovšem nikdo ze zmíněných herců nemůže říct, že by Batmana hrál nejvíckrát. Tento titul patří Kevinu Conroyovi, který propůjčil svůj hlas postavě více než třicetkrát, a to v animovaných seriálech, filmech a videohrách. Také jen jeden herec může říct, že je zároveň Batman i Superman. Ben Affleck ztvárnil obě tyto postavy, tak by si mohl střihnout dvojroli ve filmu Batman vs. Superman. Transformací si projde Batman v roce 1996, když proběhlo spojení DC comics a MARVEL. V tomto komiksu se do jedné postavy spojují Batman a Wolverine. Nová postava se jmenuje Dark Claw a nehrdinským jménem Logan Wayne.

Nový Batman přichází do kin už 4. března 2022. My se moc těšíme a co ty? 

 

Naše Batman kolekce

Kamca

Avid reader and Harry Potter fan who loves to travel and eat.Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top