We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

O čem se mluví: Money Heist alias Papírový dům

26. 03. 2020

Může být v dnešní době celosvětově  úspěšný  evropský seriál bez hollywoodských hvězd? Seriál Papírový dům (La Casa de Papel) z produkce Netflixu je důkazem, že ano.

 

Kdo by odmítl nabídku na loupež tisíciletí? Jeden duchaplný pán, komunikující s El Profesorem, oslovil vybrané zločince ve Španělsku k největší krádeži, která se kdy odehrála – Cílem je obsadit královskou mincovnu a namísto krádeže vytisknout 2,4 miliardy eur, bez ohrožení jediného života. A k tomu v mincovně s rukojmími strávit 11 dnů – oblečení v červených kombinézách a v masce Salvadora Dalího.

 

 

Jedenáct dní v izolaci

Jejich šílený plán zahrnuje rukojmí a dokonalou spolupráci mezi členy týmu pojmenovanými podle světových metropolí (Tokio, Helsinky, Moskva, Berlín …). Policie ale má své vlastní postupy, a ve skupině časem roste pocit nejistoty. Však jedenáct dní je velmi dlouhá doba na to, aby se něco mohlo pokazit!

 

Pilotní epizoda nechodí kolem horké kaše a rovnou nás vrhne do akce. Žádné seznamování s postavami a příprava na akci. Horká španělská krev na nic nečeká a zloděje pošle rovnou do akce! Díky tomu si seriál drží napětí, a hlavně vaše zvědavost bude bít na poplach, protože budete zaručeně chtít vidět, jak tento šílený plán skončí. Ačkoliv má tedy pilotní epizoda 80 minut, nebudete  se nudit ani chvilku.

 

 

Je takový zločin reálný?

Seriál nabízí velmi zajímavý náhled, proč loupež vlastně může fungovat vzhledem k dlouhodobé izolaci a neustálé vnější přítomnosti policie. Je zkrátka důležité získat si na svou stranu obyčejné lidi a přesvědčit je, že dělají správnou věc. Nefunguje to však na všechny a také mezi rukojmími se najde pár pracovníků mincovny, kteří mají jiný názor.

K seznamování hrdinů a vysvětlení plánu dochází až retrospektivně během seriálu. Vždy je ale zobrazena pouze část příběhu, nedozvíme se nic, co není nutné. Každý kousek ale vyvolá další otázky a díky tomu ve vás zachovává dávku zvědavosti.

 

 

Jeden z nejúspěšnějších seriálů od Netflixu 

 

V čem je La casa de papel, jak se seriál jmenuje v originále, tak super? Jedná se o zdravou kombinaci thrilleru a komedie, u které se budete opravdu bavit. Zajímavé a místy šílené postavy, promyšlený příběh a lehké dějové zvraty vás rychle pohltí a věřte, že nebude vědět, kdy  přestat. Výborný vizuální dojem a krásná španělština k tomu. Seriál je tak populární, že  premiéru třetí série sledovalo  přes 5000 lidí na náměstí Piazza Affari.


Třetí série se stala nejsledovanějším neanglickým / neamerickým programem na Netflixu a po Stranger Things a Umbrella Academy se  stal 3. nejsledovanějším na Netflix vůbec. Na IMDB má seriál hodnocení 8,5, na naší ČSFD dokonce 90%.
4. série dorazí již 3. dubna 2020. Netflix kromě toho plánuje vydat i dokument o vzniku seriálu a o tom, jak se stal celosvětovým hitem. Také se těšíte? 

NAVŠTÍVIT KOLEKCI LA CASA DE PAPEL

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top