We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: FILMOVÉ PLAKÁTY sleva -40 %

Maurits Bausenhart: Když potkáte lva, dodržujte pravidlo “Hakuna Matata”!

05. 07. 2020

Maurits Bausenhart je mladý talentovaný fotograf, kterého jsme objevili “náhodou”. Fotografování se věnuje už od svých 16 let. I když se jedná o jednu z jeho největších vášní, není to zdaleka to jediné, čemu se věnuje. Tvrdí, že není příliš zajímavý, ale myslím, že tento rozhovor vás utvrdí o pravém opaku. Čtěte dál, pokud vás zajímá, jaký příběh se skrývá za fotografiemi tohoto německého fotografa!

 

 

 

ZA VŠECHNO MŮŽE KOČKA

 

 Nelze přesně říct, kdy Maurits zjistil, že má fotografování v krvi, ale pamatuje si fotografii, za kterou sklidil spoustu pochval od rodiny a přátel. “Je to tak trochu klišé, já vím, ale jednalo se o fotografii naší kočky. Díky tomuto snímku jsem se stal oficiálním rodinným fotografem” řekl se smíchem, když jsem se ho na první fotografii, díky které si uvědomil svou lásku ke fotografii, zeptala.

Když se díváte na Mauriho fotografie, můžete si myslet, že cílem tohoto mladého muže je stát se profesionálním fotografem na plný úvazek stejně jako jsou jeho vzory Benjamin Ortega či Peter Mckinnon, ale není tomu tak. “ Zrovna dělám stáž v jedné e-commerce firmě. E-commerce je moje druhá “láska”, stejně tak jako cestování.” A o cestování jsme se bavili, když jsme se sešli.

 

 

TVÁŘÍ V TVÁŘ DIVOKÝM ŠELMÁM

 

Které místo, z těch co jsi navštívil, je podle tebe nejkrásnější?

Maurits: Řekl bych Čína a Afrika, ale taky se mi moc líbilo, když jsem byl v New Yorku. Odtamtud ale bohužel nemám žádné fotografie.

Pojďme se bavit o tvém výletu do Afriky, jelikož to je jedno z hlavních témat fotografií, jež od tebe máme v naší nabídce. Jaké to je být tváří v tvář divokým zvířatům?

Maurits: Být tváří v tvář zvířatům této velikosti a majestátní aury bylo něco neuvěřitelného. Už jenom to, že jsem je mohl vidět, jak se chovají v jejich přirozeném prostředí mi vzalo veškerá slova. Protože často si slony, lvy a gepardy představujeme jako divoká a nebezpečná zvířata, ale pokud je sami neohrozíte nebo je nějak jinak neobtěžujete, jsou víc v pohodě než většina lidí, co znám (smích). Například jednou se k našemu vozidlu přišel podívat lev a prostě si ustlal v jeho stínu. To nezažíváte každý den.

Však v podstatě to jsou to jen větší kočky… Měl jsi strach, když se ten lev objevil takhle blízko?

Maurits: Ani ne. Měli jsme opravdu skvělého průvodce a ten nám řekl: “Hakuna Matata. Pokud se nebudete zvířata snažit hladit, všechno bude v pohodě.” A tohle pravidlo jsem dodržoval, na lva jsem nesahal a jenom jsem ho fotil. A nic se mi nestalo.

 

 

ZÁŽITEK V ČÍNĚ

 

Máš nějaký zábavný zážitek ze svých cest, o který by ses chtěl podělit?

Maurits: V Šanghaji jsem zažil docela vtipnou chvilku, když jsem stál mezi dvěma výtahy v našem hotelu. A právě mezi těma dvěma výtahy byl malý stojánek s pískem. Celé dny jsem přemýšlel, na co to tam je. A potom poslední den našeho pobytu si vedle mě postavil nějaký Číňan a najednou do toho písku plivnul. Nejdřív mě to poněkud šokovalo, protože v Německu, nebo asi v celé Evropě, se tohle nestává. Ale zjistil jsem, že v Číně je to úplně normální. Teda alespoň v Šanghaji.

To je zajímavé! Když někam cestuješ, zkoušíš všechny tradiční pokrmy, které tam mají? Čínská a africká kuchyně jsou docela jiné než ta evropská…

Maurits: Stoprocentně! Snažím se vyzkoušet skoro úplně všechno, co v dané zemi můžu jíst. Třeba kuřecí pařáty.

Jaké to bylo?

Maurits: Hrozně dobrý! Určitě to někdy zkus! (směje se) Ale třeba pavouci a živí škorpioni, to je na mě ještě pořád moc… V Africe jsem asi neviděl nic příliš divokého. Jedl jsem tam všechno možné lokální jídlo a bylo to opravdu všechno výborné. Všem čínské a africké jídlo mohu jen doporučit!

Na kuřecí pařátky já asi odvahu nemám… Kam se ještě chystáš podívat, až skončí koronavirová pandemie a bude to zase bezpečné?

Maurits: No, jelikož jsem se do těchto destinací mohl podívat jen díky svým rodičům, letos se budu muset trochu uskromnit. (směje se). Nějakou dobu budu asi spíš objevovat krásy vnitřního Německa a okolních evropských zemí, jelikož teď už si své cesty musím financovat sám. Ale třeba Paříž nebo Lisabon jsou na mém seznamu!

A co Praha?

Maurits: Ano, Praha je opravdu něco a rozhodně stojí za návštěvu. Určitě jí mám taky na seznamu. Uvidíme, která země mě nakonec nejvíc osloví!

 

 

Máš nějaký životní sen?

Maurits: Co se týče mého osobního života, prostě chci být šťastný a litovat co nejméně to jde. Protože máme jen jeden život. Zní to dost ohraně, ale taková je realita. Takže pokusit se ze života dostat maximum a těšit se ze svých úspěchů, to je to nejlepší, co můžeme udělat.  Ale vlastně mám jeden takový sen – chtěl bych vlastní staré Porsche! Až si nějaké pořídím, budu fakt hrozně šťastný!

Tak to hodně štěstí! Chtěl bys ještě na závěr říct něco motivačního pro naše čtenáře?

Maurits: Chtěl bych jenom říct, že fakt věřím, že neexistují žádní limity. Takže pokud něco chcete, jděte za svým cílem a udělejte pro to vše!

 

Povídání si s Mauritsem byl skvělý zážitek. Na první pohled je to obyčejný kluk, ale když se s ním chvíli bavíte, cítíte, že má tento mladý muž opravdu hodně co nabídnout. Když jsem se ho zeptala, zda je Canonista či Nikonista, překvapil mě svou poněkud nečekanou odpovědí “ S foťáky to je jako s auty. Každé auto jezdí, ale jen nějaké ti prostě sedne. Já fotím svým Lumixem a jsem šťastný.” Šťastný a v pohodě, tato přídavná jména ho rozhodně vystihují. A nejen jeho. Podívejte se na fotografie z jeho cesty do Afriky a uvidíte, že takto působí i zvířata, která na svých snímcích zvěčnil.

Objevte celou novou kolekci fotografií z cest Mauritse Bausenharta – mladého talentovaného fotografa, kterého vám s hrdostí představujeme!

 

JÍT DO KOLEKCE FOTOGRAFIÍ MAURITSE BAUSENHARTA

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Top