We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

MARKETPLACE: Jak vypadá dokonalé umělecké dílo

25. 05. 2022

Zakládáme si na vysoce kvalitním tisku, aby byli všichni naši zákazníci spokojeni. Proto jsme pro vás připravili návod, abyste měli jistotu, že nahráváte díla dostatečné kvalitě. Nedodržení těchto pravidel může mít za následek, že vaše díla nebudou schválena naším týmem kurátorů nebo budou vrácena zákazníkem, o což je veliká škoda! Co tedy musíte udělat, abyste zabránili zamítnutí vašich díl?

Při nahrávání se řiďte těmito pravidly:

 • Nahrávejte pouze vysoce kvalitní obrázky ve formátu JPG.
 • Maximální velikost nahraného souboru je 20 MB.
 • Velikost souboru by měla být alespoň 2000 pixelů na menší straně s rozlišením alespoň 150 DPI.
 • Doporučené poměry jsou 2:3, 3:4 nebo 1:1. V případě jiných poměrů nemusíme být schopni nabídnout všechny naše možnosti tisku.

Prosím, tomuto se vyhněte:

 • Nenahrávání více než 10 souborů najednou, aby měl náš systém dostatek času na zpracování vašich souborů – zejména pokud jsou ve vysokém rozlišení.
 • Neumisťujte text nebo obsah příliš blízko k okraji díla.
 • Nepřidávejte do kompozice rámečky.
 • Ručně nezvětšujte rozměry snímků.
 • Nepřidávejte filtry k pokusu o zvýšení kvality obrázků.

Před zveřejněním se ujistěte, že:

 • Jste skutečným vlastníkem uměleckého díla.
 • Vaše umělecká díla neporušují morální, reklamní, soukromá ani jiná práva (autorská práva) jiné osoby nebo třetí strany.

Nejčastější chyby při nahrávání uměleckých děl:

 1. Nahrání obrázků v nedostatečné kvalitě

Před zveřejněním si musíte být jisti nejvyšší kvalitou nahrávaných obrázků. Všechny zrnité textury a rozmazaná pozadí budou detekovány jako faktory nízké kvality, které nesplňují naše požadavky pro tisk. Mějte prosím na paměti, že můžeme odmítnout obrázek, který by mohl vypadat špatně při tisku velkého formátu.

Dodržujte prosím naše výše uvedená pravidla a nahrávejte pouze obrázky, které mají alespoň 2000 pixelů na menší straně – čím více, tím samozřejmě lépe, ale nepřekračujte prosím celkovou velikost souboru 20 MB.

 1. Ruční zvětšení rozměru v pixelech nebo použití filtru pro zvýšení kvality obrázku

Jakmile vytvoříte umělecké dílo v určité velikosti, neměli byste ho ručně “roztahovat” jen proto, abyste splnili naše požadavky. S tímto případem se setkáváme denně a určitě ho rozpoznáme. 🙂 

Filtry lze použít a víme, že díky nim může vaše dílo vypadat zajímavě, ale používejte je s rozumem. Použití filtru nemá smysl v situaci, kdy se snažíte aby něco “špatného” vypadalo dobře. Nezapomeňte, že tisk by mohl efekt filtru ještě zesílit, takže pokud si nejste jisti ostrostí svého návrhu, nedávejte na něj filtr jen proto, abyste zakryli nedostatky svého díla.

 1. Text nebo důležitý obsah je umístěn příliš blízko okraje

Při vytváření návrhů nezapomeňte nechat kolem důležitých prvků, které dělají vaše dílo výjimečným, dostatečný prostor. Riskujete totiž, že při tisku na plátno může dojít k oříznutí.

 1. Kolem motivu je použitý barevný rámeček

Použití rámečku v rámci vašeho uměleckého díla nedoporučujeme. Při tisku uměleckých děl na našem e-shopu si mohu tuto variantu zákazníci sami zvolit. Mají na výběr z bílé nebo černé pasparty. 

 1. Nahrání více obrázků, u kterých je jen mírně změněná paleta barev nebo drobný detail

Věříme, že své umělecké portfolio můžete naplnit i jinak, než že použijete stále stejné návrhy a jen změníte jejich barvu. Originalita vám přinese plusové body! 

Nyní víte vše vše podstatné o nahrávání uměleckých děl. Nahrajte své portfolio hned teď!

 

Nahrát díla

Tags: Art, marketplace

Anne-Marie

„You can’t rush something you want to last forever.“

www.instagram.com/europosters_deco/Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top