We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: ZARÁMOVANÉ PLAKÁTY sleva 30 % ×

Jak fotit jídlo

13. 11. 2019

Spousta lidí jídlo miluje. Stalo se nejen nezbytností každodenního života, ale i jeho vášní. Jak z hlediska vaření a vytváření magických a výtečných pokrmů a kombinací chutí, tak i z hlediska focení. Hraní si z možnostmi úhlů zeleniny, potravin ale i pokrmů, se řadí mezi jedno z nejoblíbenějších témat v tomto oboru. Proto i my jsme vytvořili kolekci plnou barevných chutí a nápaditých fotografií, které nejen inspirují ale i pobaví.  

 


Focení detailu

Focení detailu je přímo uměním. Pořízení fotografií zblízka, neboli na režim macro je lepší nastavit dle jasných pravidel. Nejlepší pro produktové a macro fotografie je využití stativu a využít delší expoziční časy. Pro opravdu ostré fotografie je přímo nutností nastavit vyšší clonová čísla.

 

FOCUS ON DETAIL

 


Zaměřeno na kompozice

Fotografování kompozice neboli fotografování několika předmětů, které jsou vyskládané do harmonického obrazce. Podle kompozičního uspořádání lze divákům mnohé říci. Můžeme zvýraznit hlavní produkt a tím na něj přitáhnout pozornost a vzbudit zvědavost. Vnímání harmonie je velmi subjektivní, ale všichni, kteří kompozice fotí se řídí několika stejnými pravidly.

  • Zlatý řez 
  • Středová kompozice a symetrie
  • Perspektiva a kompozice – diagonály a linie
  • Nakloněná rovina

DO KOLEKCE TASTY WORLD

Kateřina

Design, traveling and animals lover who will try to inspire you with samples of simple and clean design for your home.Decorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2020 Europosters, s. r. o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×