We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: ZARÁMOVANÉ PLAKÁTY sleva - 30% ×

Inspirace: Současní umělci a identita

04. 11. 2019

Všichni máme někde v sobě touhu vědět, kým vlastně jsme a jak nás vidí ostatní lidi. Někdy sami sebe ztrácíme v hluku běžícího světa. S otázkou identity či pravdy si pohrává i mnoho současných umělců a možná právě taková umělecká díla vás dokážou nakopnout tím správným směrem nebo vám dodat každodenní inspiraci. Proto jsme pro vás připravili pár tipů od naších nových současných umělců.

 

 

Neale Osborne a jeho karikatury

Britský ilustrátor a karikaturista Neale Osborne je přesně jeden z těch, co mají talent vás inspirovat a zároveň vám ukázat, že se není třeba brát tak vážně. Ve své tvorbě totiž zobrazuje vážené umělce a známé osobnosti jako Gustav Klimt nebo britskou královnu Elizabeth II, ale vždy se značným nadhledem. Ale možná právě tak nejlépe vystihne daného člověka … To tedy přesně tvrdí i T. B. Macaulay: “Nejlepší portréty jsou ty, ve kterých je jemná směs karikatury”.

 


Zleva do prava: skladatel Edgard Varese, umělkyně Frida Kahlo a básník Edgar Allan Poe

 

Oblečení: maska nebo součást identity?

Další kolekcí Neala Osborna jsou modelky, které stejně zobrazuje pomocí karikatury a hravého namáčecího pera. Móda je také umění, ale neskrýváme někdy pod výrazné oblečení i své strachy a zranitelnost? Nebo právě skrz oblečení naopak umíme vyjádřit, co se v nás skrývá? V každém případě, pro nadšence módy je tato sbírka hotový poklad! 😊💃🏻

DO KOLEKCE NEALE OSBORNE

 

 

Catherine Abel a WOMEN ART

Australská umělkyně Catherine Abel si s tématem identity pohrává jiným způsobem. Na začátku byla ovlivněna hlavně kubistickými pracemi Picassa, Braquea a Dalího, ale později našla inspiraci v André Lhote a Tamaře de Lempické, nebo dokonce i u italských renesančních autorů. To viditelně formovalo její tvorbu, v níž se snaží elegantně využívat stylizovanou geometrii období Art Deko, aby zobrazila subjekty v co největší komplexnosti. Ve své tvorbě se často věnuje tématu moderní ženské sexuality. Ženy v její obrazech jsou magnetické, romantické nebo provokativní, ale vždy sebevědomé a autentické. Silné ženy si vždy pomáhají postavit se na nohy, pověste si tyto malby a pociťte jejich podporu a motivaci. 💪🏼

DO KOLEKCE CATHERINE ABEL

 

 

FUN FACTS!

1. Dvě malby Catherine Abel je možné dokonce vidět na maličkou chvilku v druhé epizodě 1. série amerického kriminálního seriálu “City on a Hill“. Které? No přece “Woman with Cello” a “Opium Dreamer” 👀🙃.

2. Neale Osborne se podobně jako George Adamson věnuje i ilustracím pro děti, a dokonce vydal už i kopu dětských knížek plných jeho obrázků a vtipů!

 

 

DO KOLEKCIE OBRAZOVÉ REPRODUKCE

 

Vesna

Movies and design enthusiast who believes that despite the rules, her Patronus would be Joey Tribbiani or a giant coffee mug.Decorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×