We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objevte nejvýhodnější akce pro tento týden: HRNKY & NÁDOBÍ sleva -15 % ×

Inspirace: Jak zařídit ložnici pro lepší spánek?

10. 10. 2019

Jak si správně zařídit a vymalovat ložnici, aby se vám lépe spalo? Přemýšlíte, proč se vám špatně spí, proč se budíte i během noci a ráno vstáváte unaveni? Ve většině případů, za to může nesprávné vymalování, špatné rozestavení nábytku v místnosti či změna matrace. Dalším podstatným bodem jsou správně vybrané obrazy či plakáty, které by měly naladit na relaxaci a odpočinek.

LOŽNICE A VYMALOVÁNÍ

Ložnice je místnost vašeho domu, kde byste si měli užívat odpočinku. Většina lidí si myslí, že nejdůležitější je výběr matrace, opak je ale pravdou. Velký účinek na kvalitní spánek a usínání mají především barvy vymalovaného stropu a stěn místnosti. 

Obecně se říká, že ložnice by měla být vymalována jemnými a tlumenými odstíny barev. Nejběžněji se používá barva béžová, bílá, světle zelená či fialková. 


Pokud zvolíte tmavé až agresivní barvy, budou v ložnici působit jako rušivé elementy. Mezi nevhodné barvy do ložnice patří sytě oranžová, sytě zelená nebo rudě červená. 

ROZVRŽENÍ LOŽNICE

Rozhodně byste měli s nábytkem v ložnici šetřit, tady platí pravidlo, čím méně, tím lépe. Existuje hned několik pravidel, které pro dobrý spánek byste měli určitě dodržovat.

V ložnici se vyhněte zrcadel a postel byste měli vybrat z přírodních materiálů. Ukotvení postele směřujte tak, abyste měli hlavu u zdi, zaručí to totiž pocit bezpečí a jistoty.  Postel by měla mít po stranách stejné odsazení pro lepší proudění energie. A v neposlední řadě by neměla být umístěna v blízkosti velkého okna či dveří. 


VYUŽITÍ DOPLŇKŮ V LOŽNICI

V ložnici máte mít pocit naprostého bezpečí, takže sem v žádném případě nedoporučujeme umisťovat stylové obrazy akčních hrdinů, příšer nebo lebek. Místo, kde chcete načerpat energii, by mělo souznít s Vaším nejklidnějším já. Proto zvolte tapetu, která Vás uvede do Zen módu. Volba je bez hranic. Ostatně – jedná se o Vaše intimní místo.


DO KOLEKCE PLAKÁTY DO LOŽNICE

FOTOTAPETY V LOŽNICI

Pokud chcete vaši ložnici něčím obzvláštnit, nebojte se i fototapet. Ty by ale také měly být spíše v jemných tónech a s jednoduchými motivy. Ať už si vyberete s motivem přírody, květin či geometrických tvarů, vždy mějte na paměti, že by fototapety měly působit jemně a decentně.

Černá a bílá se hodí ke všemu! Pokud váš interiér už překypuje barvami, sáhněte po této kombinaci. Černá + Bílá = Klasika!


DO KOLEKCE FOTOTAPETY DO LOŽNICE

Kateřina

Design, traveling and animals lover who will try to inspire you with samples of simple and clean design for your home.Decorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací Souhlasím ×