We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: ZVÍŘATA sleva 20 % ×

Hra o trůny: Shrnutí závěrečných epizod

23. 05. 2019

Zimní král je mrtev, ať žije královna. Jenže která? O tom se rozhoduje právě teď. Přinášíme vám poslední z trojice shrnutí 8. série Hry o trůny. Připomeňte si s námi události posledních dvou epizod!

 

#POSLEDNÍ KAPKA

Když Hora před zraky všech popravil Misandei, byla to pro Daenerys ta pověstná poslední kapka. Jak Cersei doufala, tak se i stalo. Dračí královna ztratila nervy a rozhodla se potrestat celé Královo přístaviště. Nejprve ale uvězní Jamieho (kterého přistihli na cestě za Cersei)  a odsoudí k smrti lorda Varyse za zradu, který se jí snažil zastavit. V této chvíli ještě všichni věří, že je královna při smyslech.  Tyrion se jí snaží přesvědčit, aby si vyřídila účty jen s Cersei a nechala obyvatele Králova přístaviště být, pokud se jí vzdají. (Zazvoní na zvony).  Jelikož mu na tom opravdu záleží, osvobodí svého bratra Jamieho, čímž se ale  dopouští zrady. Jamie se skutečně pokusí zkázu města zastavit, ale v ulicích je spousta vyděšených lidí a zmatek. Svou cestu přes lidi si také snaží udělat Arya s Ohařem, každý s touhou zabít svého největšího nepřítele.

 

#NADĚJE UMÍRÁ

Po chvíli boje Jon a jeho armáda skutečně uslyší zaznít zvony, které prosí o milost. Jonovi se uleví. Je vidět, že vraždění civilistů mu je proti srsti. Neraduje se ale příliš dlouho, neboť Daenerys je v té chvíli už naprosto šílená. Od zapalování lodí Eurona Greyjoye a ničení protidračích kuší se dostává postupně dále do města. A nemá ani trochu touhu skončit. Když to vidí její armáda, začne též masakrovat a znásilňovat celé město. Cersei město v plamenech sleduje z Rudé bašty a pomalu jí dochází, že tohle přestřelila. Její věrný mistr Qyburn se ji snaží přesvědčit, ať se běží někam schovat. Ona však na jeho výzvu zareaguje až ve chvíli, kdy se Rudá bašta otřásá v základech.

 

#KDYŽ CHCEŠ ZABÍT HORU, MUSÍŠ K NĚMU

Když je Cersei ve společnosti Qyburna a Hory na cestě do úkrytu, překvapí je Ohař toužící po bratrovraždě.  V zápětí skončí Qyburnův život a vystrašená královna uteče. V tuto chvíli se smrti vyhne, protože Arya, která ji do Králova přístaviště přijela zabít, si to na poslední chvíli rozmyslela. Bratři Cleganovi chvíli bojují, a nakonec oba zemřou při pádu z okna. Zabít Horu je opravdu fuška.

Mezitím se Cersei na útěku shledá se svou životní láskou – bratrem Jamiem, který i přes zranění která mu způsobil v předešlém boji Euron, přišel Cersei zachránit. “Žili dlouho a šťastně” se ale v jejich případě nekoná. Zemřou ve společném obětí, zavaleni troskami hradu.

 

#ŠÍLENÁ DANY

Královo přístaviště lehlo popelem. Poslední přeživší jsou popravování Šedým červem. Jon se snaží hromadné popravy zastavit, ale Šedý červ si to nedá vymluvit. Přání královny je přání královny. Ta konečně dostala, co chtěla. Železný trůn. Avšak i to je jí málo. Touží „osvobodit“ další království od tyranů. Tyrionovi dochází, že se jeho královna zbláznila a nechce již dále být jejím rádcem.  To ani nemusí, protože Daenerys jej nechá zatknout a chystá se jej popravit za zradu. Ve vězení jej navštíví Jon a stále se ještě snaží činy své královny hájit. Nakonec jej ale Tyrion přesvědčí a vydá se udělat to, co je třeba. Ač ji miluje, ví, čeho je schopná, a tak ji v nestřeženém okamžiku zabije. Vraždě maminky přihlíží Drogon.  V zápalu hněvu neroztaví Jona, jak by si člověk myslel, ale Železný trůn. Potom vezme Daenerys do svých drápů a uletí s ní neznámo kam. Jon je zatčen.

 

#KDO CHCE TRŮN?

Železný trůn sice drak zničil, ale vládce Západozemí je stále potřeba. Zástupci všech přeživších rodů se schází s Šedým červem a jednají o osudu Tyriona a Jona. Také musí vyřešit, kdo bude vládnout. Ač se o Železný trůn celých osm sérií všichni prali jako psi, nakonec se zdá, že o něj nikdo nestojí. Volbu nového panovníka tedy nechají na Tyrionovi, který navrhne Brana. Tento návrh všichni odsouhlasí. Tedy až na Sansu, která trvá na samostatnosti Severu. Bran se tedy stává králem Západozemí, Sansa správkyní Severu a Tyrion je odsouzen k doživotnímu rádcovství králi. A Jon? Jon je odeslán za trest Na Zeď. (Tam má ale kamarády a svého zlovlka, takže si nemůže úplně stěžovat.).  V Západozemí tedy začíná nová éra. Bez Bílých chodců a (zatím) bez vraždění králů a královen…

 

Hra o trůny skončila, co budete dělat teď? Navštivte naší kolekci a vyberte si plakát, hrnek či jiný předmět, který vám bude oblíbený seriál připomínat!

 

DO KOLEKCE

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top