We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: PLAKÁTY sleva 20 % ×

Hra o trůny: Shrnutí 3. a 4. epizody

10. 05. 2019

Konečně došlo na slova Neda Starka. Noční král dorazil k Zimohradu se svou armádou, připraven přeměnit všechno živé na mrtvé. A hlavně se zbavit Brana Starka alias tříokého havrana. Nastala Dlouhá noc. A je temná a plná akce. A samozřejmě také smrti. Kdo jí podlehl a kdo (zatím) ještě žije se dozvíte v následujícím článku. A nejen to!

 

#DLOUHÁ NOC

Celou třetí epizodu s napětím sledujeme nejepičtější bitvu seriálu. I když mají  jeho tvůrci v oblibě krvavé a hrůzné scény, tentokrát většinu zahalili do tmy. Strach, beznaděj, zima, únava. To všechno přímo čiší z obránců Zimohradu, kteří jdou smrti vstříc vybaveni ohněm a výzbrojí z valyrijské oceli. Asi všem bylo  už předem jasné, že se v této epizodě rozloučíme hned s několika postavami.

 

#NEJEN DAENERYS JE OHNIVZDORNÁ

Zatímco většina hrdinů bojuje muž proti zombíkovi, DaenerysJonem osedlali draky a pokouší se zasáhnout co nejvíce nemrtvých. Brání jim v tom však třetí drak, který již nějaký pátek pobývá v týmu Noční král. Který je mimochodem ohnivzdorný, jak Dany později zjišťuje. Mezitím hrdinně padne Lyanna Mormont a Ed (a spousta dalších bezejmenných komparzistů). A později je na onen svět následuje Berric (zachrání tím Ohaře a Aryu), ser Jorah a Theon.

 

#Dnes ne

Že nakonec bude Noční král poražen jsme asi tušili všichni, ale možná většina z nás sázela na Jona. I sám jeho představitel si to myslel. Nakonec se ale královrahem stala jeho nevlastní sestra Arya, jež na tuto chvíli nevědomky cvičila po celou dobu od popravy jejího otce. Připomenout jí to ale musí Melissandra, která v okamžiku, kdy je dokonáno, dobrovolně zemře. Boží plán je boží plán.

 

#Je čas slavit

Po noci přichází nový den. Noční král je poražen a je třeba oslavovat a zapít padlé přátele. Všichni se radují, pijí a hrají opilecké hry, které vyústí ve vášnivý moment mezi Brienne a Jamiem. Avšak někteří až příliš oslavují Jona, kterého považují za vhodného  vůdce, což se nelíbí Daenerys.  Proto hned začne taktizovat. Jmenuje tedy Gendryho lordem a nutí  Jona přísahat, aby nikomu neprozradil  nic o svém targaryenském původu. Ten ovšem cítí potřebu svěřit se svým sestrám, čímž se jeho tajemství v podstatě stává věcí veřejnou. A může za to Sansa.

 

#Zpátky do boje

Daenerys je nervózní a chce hned vyrazit na Cersei, i když její armáda již není nijak velká a většina mužů se ještě nevzpamatovala z bitvy o Zimohrad. Hned jak připluje ke Královu přístavišti, ztratí svého dalšího milovaného draka. Přijde též o lodě a  věrnou Missandei, kterou zajme Euron Greyjoy, jenž se zrovna dozvěděl, že (s) Cersei čeká dítě.

Daenerys je velmi naštvaná a vyhrožuje  Cersei vyvražděním Králova přístaviště, pokud se nevzdá trůnu.  V to ovšem podlá královna upřímně doufá a vyprovokuje Dany k dalšímu zbrklému rozhodnutí tím, že před zraky všech  Missandei nechá popravit. A to už je na Dany moc.  Vypálí tedy v další epizodě  se svým posledním drakem celé Královo přístaviště?   To se dozvíme už v pondělí!

 

DO KOLEKCE

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top