We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: JARNÍ VÝPRODEJ sleva -70 % ×

Filmová recenze: Avengers Endgame

09. 05. 2019

Jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku už je konečně v kinech a trhá rekordy v návštěvnosti. Po dvou týdnech od premiéry dokonce překonal 50 odstínů šedi, a to už je pořádná konkurence, ať už si o kvalitě tohoto filmu myslíte cokoliv. 😊  Po 10 letech se konečně dozvídáme, zda Thanos skutečně uspěje se svou čistkou vesmíru. A kdo při jeho záchraně přijde o život.  Avšak kdo film ještě neviděl, spoilerů se nemusí bát:) 

 

#Thanos luskl prsty

Infinity war se Avengers dali dohromady s ostatními hrdiny z marvelovského univerza a pokusili se zabránit Thanosovi v získání všech nekonečných kamenů a vyhlazení půlky vesmíru. Bohužel ve svém snažení selhali a rozloučili jsme se nejen s Gamorou, kterou Thanos s těžkým srdcem obětoval pro poslední z kamenů, ale také s Doktorem Strangem, Black Pantherem, Grootem, Draxem, Starlordem, Spidermanem… Zkrátka více než polovinou superhrdinů. Včetně Nicka Furyho, který před rozplynutím se stihl zavolat na pomoc Kapitánku Marvel.

 

#Připravte si kapesníčky

Jelikož nechceme zkazit filmový zážitek těm, kteří se do kina ještě nedostali, záměrně neprozradím příliš mnoho detailů. Zaměřím se spíše na pocity. Internetem celý rok kolovaly zvěsti, že většině herců neprodloužili smlouvu, a tak to pravděpodobně jejich hrdinové odnesou. Jako správný fanoušek MARVELu jsem se Endgame nemohla dočkat, ale přiznám se, že jsem se pramálo chtěla rozloučit s mými oblíbenými hrdiny. Zvláště když jsem ještě před návštěvou kina četla facebookový příspěvek jedné americké známé, která si veřejně postěžovala, že její manžel neplakal na jejich svatbě, ale u Avengers ano. Jako někdo, kdo se rozpláče u reklamy s opuštěným koťátkem jsem se tedy začala připravovat na nejhorší. Ale nakonec kapesníčky zůstaly nepoužity. I když slyšela jsem o příslušnících „silnějšího“ pohlaví, jenž svým emocím podlehli stejně jako manžel mé známé.

 

#Změna je život

Na co se tedy můžete těšit? Samozřejmě, nebyla by to „koncovka“, kdyby někdo neskončil na onom světě, avšak dojde i k několika zmrtvýchvstání. Endgame je odměnou pro fanoušky za těch 10 let věrnosti, proto tvůrci film naplnili veselými hláškami a překvapivými změnami některých z hlavních postav. Dokázali jste si snad v roce 2011 představit  Kapitána Ameriku klít nebo dokonce žertovat o svém pozadí? Největší změnou ovšem projde Thor, ale o tom už více neprozradím. Rozhodně to ale stojí za to. 😊 Dočkáme se též malé vzpomínky na Stana Leeho, což je pro mě možná ten nejemotivnější okamžik celého filmu.

 

#Uvidíme je ještě?

Ačkoliv Endgame prakticky uzavírá celou filmovou ságu, se superhrdiny se neloučíme úplně. Vzhledem k úspěchu Black Panthera, Doctora Strange a Strážců Galaxie 3 se jistě v následujících letech dočkáme jejich pokračování. Rozhodně nás ale v červenci čeká výlet Petera Parkera do Evropy a na to se moc těšíme!

 

DO KOLEKCE

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Top