We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
SLEVA 20 % na plakáty, tisky a fototapety Slevový kód: SEPTEMBER20 ×

Dejte vašemu interiéru popartový nádech!

27. 02. 2020

Pop art mají lidé většinou spojený s tvorbou Andyho Warhola či Roye Lichtensteina, ale nebyli a ani zdaleka nejsou, jedinými umělci, kteří se nechali inspirovat reklamním designem, komerčními výrobky či kreslenými seriály. Pop art jako takový vznikl v půlce padesátých let 20. století jako reakce na poválečné změny společnosti. Svůj domov našel především v neonovém New Yorku, ale jeho počátky jsou spojeny s londýnskou skupinou Independent Group a koláží skotského umělce Eduarda Paolozziho – I was a Rich Man´s Plaything. Pop art je barevný, hravý, nekomplikovaný, ale zároveň originální a nekonvenční. Jsme si jistí, že by slušel i vašemu domovu!

 

 

Pop kultura

Společnost 60. let fascinovaly všudypřítomné obrazy v tisku či na reklamních tabulích. Každý z umělců se snažil najít si svůj vlastní styl, který by jej charakterizoval a odlišoval od ostatních. Pro Lichtensteina to byl komiks a tiskové body, Warhol se zase našel v plechovkách Campbellovy polévky. Najděte i vy ten správný styl a motiv pro váš interiér! Fascinují vás ikonické celebrity jako byla Marilyn Monroe či Audrey Hepburn? Chcete-li mít ve svém interiéru něco „originálnějšího“ než je Marilyn od Warhola, vsaďte na současnou umělkyni Anne Storno! Její koláže jsou velmi originální, barevné a rozhodně je nemá doma každý! V její tvorbě najdete ikonickou Marilyn Monroe či Audrey Hepburn, ale také psy, kočky či města.

 

 

Tvář pop artu

Milujete-li celebrity, pak se nechte inspirovat tvorbou Scotta J. Davise, v jehož tvorbě kromě již zmíněných dam najdete i oblíbené členy skupiny Beatles, Jamese Deana, ale i třeba krále popu Michaela Jacksona! Pokud se nebojíte zářivých barev, nechte se oslnit tvorbou Francoise Domaina. Chcete-li ovšem, aby váš interiér byl skutečně moderní a barevný, vpusťte do něj Claire Huntley a  Sarah Thompson- Engels! Máte-li obavy z příliš křiklavých barev, sáhněte po tvorbě australského malíře Loui Jovera! Jeho technika je naprosto unikátní – tvoří totiž pop art v tradičním čínském stylu“ vody a tuše“. V jeho tvobě najdete krásné ženské tváře na novinovém podkladu. A ano, najdete mezi nimi i Normu Jean alias Marilyn Monroe! Náš tip – od tohoto malíře si můžete pořídit i hrneček s obličejem této krásky.  

 

 

Obraz je málo?

Nejen krásné barevné obrazy mohou zdobit vaše zdi. Vyberte si z množství popartových motivů, které se můžete nechat vytisknout jako fototapetu! Najdete mezi nimi tradiční komiksové motivy ve stylu Roye Lichtensteina i „produktovky“ á la Andy Warhol. Sestavili jsme pro vás celou kolekci motivů Inspired by Warhol, kde najdete oblíbenou rajčatovou polévku, ale i mnohem modernější věci.  Nemějte strach experimentovat a dodejte vašemu interiéru pozitivní náladu. Navštivte naši ručně vybranou kolekci Popartová senzace a vyberte si to, co se vám líbí!

 

Navštívit kolekci Popartová senzace!

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.cz – Tvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999 – 2022 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Top