We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

Často slyšíme, že Assassin’s Creed Valhalla je nejlepší hra za hodně dlouhou dobu

23. 11. 2020

Na Valhallu se těšíme už hodně dlouho: zájem o hru  stoupal jednak díky marketingu společnosti Ubisoft, která netrpělivé hráče na sebe nenechávala zapomenout, jednak kvůli skandálu z roku 2019, kdy Ubisoft představila veřejnosti tolik kritizovaný Ghost Recon: Breakpoint, po kterém společnost uznala, že je na čase změnit svoji strategii a věnovat více času vývoji hry.

 

Podle prvotních názorů a recenzí se vývoj AC: Valhally skutečně povedl. I přestože na první dobrou je z Valhally cítit duch předchozích dílů, obzvláště  Assassin’s Creed Origins a Assassin’s Creed Odyssey, tak tvůrčí tým hru obohatil o spousty nových prvků a funkcí.
Hratelností působí Valhalla jako typická Ubisoft hra, ve které se budete převážně věnovat postupnému odhalování mapy a plnit různorodé hlavní a vedlejší úkoly, ale propracovaností postav, širokým stromem dovedností a dalších RPG prvků se tento nový díl
Assassin’s Creed spíše podobá populárnímu Skyrimu či dokonce Zaklínači.

 

 

Valhalla začíná v Norsku v roce 873 a je zaměřena na jedno z nejzajímavějších období raného evropského středověku – vikingskou invazi na Britské ostrovy. Po několik staletí divocí severští válečníci významně ovlivňovali historii rodící se Anglie a kontinentální Evropy. Seveřanům se dokonce podařilo dostat až do Severní Ameriky – a v novém díle Assassin’s Creed je tato skutečnost také  poměrně významná.

Ze hry jde pocit, že zde není žádná hlavní postava, jelikož většina příběhu se točí kolem vašeho klanu. Formálně však můžeme jako hlavního protagonistu vnímat Eivor (nelítostného válečníka, u kterého díky neutrálnímu jménu není předem dané pohlaví a hráč si tak může na začátku hry určit, zda bude muž či žena). Jedinou snahou Eivor je pracovat ve prospěch klanu a dopomoci mu k lepšímu postavení. Hra začíná útěkem Eivor do Anglie, kam se dostane spolu s nevlastním bratrem.
Většinu času bude vaše postava řešit problémy své vesnice, prozkoumávat mapu, pomáhá lidem v nouzi a útočit na jiné vesnice a křesťanské kláštery, jednak kvůli kompletování mapy, jednak pro vylepšení vlastní vesnice – jak již bylo uvedeno, hlavním cílem je prospěch klanu.

 

 

Styl boje je zde zachován z předchozích dílů. Autoři si naopak dali velmi záležet na nových vedlejších činnostech a úkolech, kdy se můžete setkat například s úkolem zaměřeným na chytání koček, hledání hadích vajec nebo záchrany postav před útokem krys. Podle vývojářů jsou takové drobné úkoly potřeba, abychom si během hraní mohli odpočinout od tolik seriózní hlavní linie. Vedlejší postavy jsou ve hře také velmi dobře propracované, což hráče více motivuje, plnit spolu s hlavními úkoly také ty vedlejší. 

 

Navzdory zdánlivé kompaktnosti může být Assassin’s Creed: Valhalla hrou na několik stovek hodin. Už jen procházení úkolů hlavní linie vám bude trvat přibližně 60 hodin, pokud se však rozhodnete i pro zajímavé vedlejší úkoly, může se herní doba zvýšit pomalu na dvojnásobek. Své si najdou ale i ti, co se zajímají pouze o hlavní děj, který tentokrát bude mnohem jednodušší, protože ve hře není přímočará vazba na úroveň nebo stupně poškození a hráč si tak může nerušeně vychutnat hlavní příběh.

 

 

Pro ty, kdo si hru zatím nepořídili, ale plánují strávit příjemný konec roku ve společnosti vikingů a atmosféry středověké Anglie nabízíme produkty z nové kolekce Assassin’s Creed Valhalla, které potěší nejen fanoušky známé série, ale i veškeré hráče, kteří si umí vybrat to nejlepší.

 

Assassin’s Creed Valhalla

 

Kristýna

" Streamer of all kind of games and big fan of fantasy and sci-fi movies. "  There is nothing better than a pleasant evening spent watching favorite movies or playing computer games and chatting with my viewers on stream.

www.instagram.com/europosters_merchPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top