We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objevte nejvýhodnější akce pro tento týden: HRNKY & NÁDOBÍ sleva -15 % ×

Často slyšíme, že Assassin’s Creed Valhalla je nejlepší hra za hodně dlouhou dobu

23. 11. 2020

Na Valhallu se těšíme už hodně dlouho: zájem o hru  stoupal jednak díky marketingu společnosti Ubisoft, která netrpělivé gamery na sebe nenechávala zapomenout, jednak kvůli skandálu z roku 2019, kdy Ubisoft představila veřejnosti tolik kritizovaný Ghost Recon: Breakpoint, po kterém společnost uznala, že je na čase změnit strategii a více se věnovat vývoji každé nové hry.

Podle vznikajících na internetu a sociálních sítích názorů a recenzí, vývoj Valhally se skutečné povedl: i přesto, že většina ze hry cítí duch klasických Assassin’s Creed Valhalla už není to samé, co Assassin’s Creed Origins nebo Assassin’s Creed Odyssey – tvůrčí tým se rozhodl upravit stávající verzi a přidat jí nové rysy: i přesto, že jde o místy typickou hru Ubisoftu, ve které se budete převážně věnovat postupnému odhalování mapy, kde se jsou nejen úkoly hlavní příběhové linie ale i (tolik oceňované) vedlejší úkoly, nicméně je hra díky propracované detailům např. svému RPG čím dál více porovnávaná s populárním Skyrimem či dokonce Zaklínačem.

 

 

Valhalla začíná v Norsku v roce 873 a je zaměřena na jeden z nejzajímavějších období raného evropského středověku – vikingskou invazi na Britské ostrovy. Po několika staletí divoké válečníci významně ovlivňovali historii budoucí Anglie a kontinentální Evropy. Seveřané se dokonce dokázali dostat do Severní Ameriky – a v novém vydání Assassin’s Creed je tato skutečnost také  poměrně významná.

 Ze hry jde pocit, že zde není žádná hlavní postava a za nejvíce klíčovou v zápletce se považuje klan. Formálně můžeme jako protagonistu vnímat Eivor (nelítostný válečník, kvůli neutrálnímu jménu na pohlaví nezáleží, proto není ani předem dané a jde vybrat), s předurčenou povahou a světonázorem, ale ona zde není více než součástí rodiny, jejíž jedinou snahou je pracovat ve prospěch klanu. Hra začíná příběhem Eivor, uvedením do děje a následným útěkem Eivor s nevlastním bratrem do Anglie. V průběhu hry řeší postava většinu času problémy vesnice, prozkoumává mapu, pomáhá lidem v nouzi a útočí na jiné vesnice i křesťanské církve, jednak kvůli kompletování mapy, jednak pro vylepšení vlastní vesnice – jak již bylo uvedeno, hlavním cílem je prospěch klanu.

 

 

V průběhu hry se setkáte jednak s již známými z předchozích dílů herními styly boje, jednak s úplně novými vedlejšími úkoly při prozkoumávání mapy typu chytání koček, hledání hadích vajec, nebo záchrany postav před útoky krys. Podle vývojářů jsou takové drobné úkoly potřeba, abychom se během hraní mohli rozptýlit a trochu ustoupit od tolik seriózní hlavní linie. Vedlejší postavy jsou ve hře také propracované nadměrně dobře, což nechává během hry možnost vybírat mezi sledováním hlavní linie a procházením zajímavých vedlejších úkolů. Ostatně někteří uvádí, že při hraní beze spěchu si užívají oboje.

 

 Navzdory zdánlivé kompaktnosti může být Valhalla od Assassin’s Creed hrou na několik stovek hodin. Už jen procházení úkolů hlavní linie vám bude trvat přibližně 60 hodin, pokud se však rozhodnete i pro zajímavé vedlejší úkoly, může se tento indikátor zvýšit pomalu do nekonečna a pokud někdo vyhledává právě takovou zkušenost, je to pro ně pravé ořechové. Své si najdou ale i ti, co se zajímají pouze o hlavní děj, který tentokrát bude mnohem jednodušší, protože ve hře není striktní vazba na úroveň nebo stupně poškození a vy se tak můžete se soustředit pouze na hlavní úkol.

 

 

Pro ty, kdo si hru zatím nepořídil, ale plánuje strávit příjemný konec roku ve společnosti vikingů a atmosféry středověké Anglie nabízíme produkty z nové kolekce Assassin’s Creed Valhalla, které potěší nejen fanoušky známé série, ale i veškeré gamery, které si umí vybrat to nejlepší.

 

Assassin’s Creed Valhalla

 

Kristýna

" Streamer of all kind of games and big fan of fantasy and sci-fi movies. "  There is nothing better than a pleasant evening spent watching favorite movies or playing computer games and chatting with my viewers on stream.

www.instagram.com/europosters_merchDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací Souhlasím ×