We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

BLURSBYAI: Nejkrásnější ilustrace pro každý interiér!

11. 01. 2023

Blursbyai – kdo, že se skrývá pod tímto pseudonymem? Je to španělská architektka a designérka Rosana Laiz García, která vytvořila vlastní značku v roce 2013. Mnozí z vás již mají doma ilustrace a mapy od této talentované umělkyně a mnozí stále přemýšlejí o koupi plakátu nebo obrazu. Přátelský a otevřený rozhovor vás jistě přesvědčí, abyste podpořili svou oblíbenou umělkyni. Tak jdeme na to…!

Posters: Jak vznikl váš pseudonym Blursbyai a co vyjadřuje?

Blursbyai je slovní hříčka – slova blur (které mi připomíná rozmazání tuší nebo akvarelem) a japonského slova ai (což znamená láska nebo náklonnost). Blursbyai pro mě znamená, že s trochou láskyplné práce a zručnosti můžete akvarelovou šmouhu proměnit v něco krásného.

Posters: Co však formovalo váš osobitý umělecký styl? Proč jste se rozhodla ilustrovat mapy?

Vzpomínám si, že jsem malovala už od dětství, nicméně zkušenosti, které jsem získala během studia architektury, mou tvorbu velmi ovlivnily. Studovala jsem samozřejmě konstrukce a výpočty, ale formovaly nás také dějiny a teorie umění či kreslířské a malířské dovednosti.

Z mého pohledu se moje tvorba skládá ze tří až čtyř stylů:

  • Mapy – Ty se přímo týkají architektury a urbanismu. Vyžadují přesnost a know-how, aby byly krásné a zároveň čitelné. Moje první mapa byla silueta světa vyplněná zlatou barvou (velmi minimalistický kousek) a pak mě zákazníci začali žádat o mapy podrobnější, takže jsem začala tvořit další a další mapy! Rozhodla jsem se spojit přesnost a krásu tím, že jsem je vybarvila akvarelovými štětci nebo obklopila ručně malovanými květinami.
  • Minimalistická umělecká díla, jako jsou typografie a ilustrace ve skandinávském stylu. V architektuře se učí, že věci mají být jednoduché, moderní a stylové. Mnohokrát se při navrhování ptám sama sebe: “Co by si o tomto návrhu myslel můj učitel?”. 
  • Malba – pocit svobody, který mám při malování, je zkrátka energií pro mou duši. Vždycky jsem to tak cítila… ale během letošního roku, po náhlém odchodu mého táty, mi malování pomohlo soustředit se a zároveň udržet čistou mysl. Malířská sbírka je věnována památce mého táty – Daniela Laize Gordóna. Byla to pro mě terapie, jak se z tohoto traumatu vzpamatovat. Snažila jsem se odrážet své pocity pomocí barevných, abstraktních květiny. Používala jsem olejové barvy, pastelky nebo akvarelové tužky.. způsobem, který pro mě byl instinktivní a přirozený… způsobem jež by mohl rozjasnit den i ostatním lidem.

Louise May Alcottová prý řekla: “Měla jsem spoustu starostí, tak píšu veselé příběhy.” Ráda bych se v duchu tohoto výroku přenesla i do své tvorby: “Někdy je život pochmurný, tak maluji barevné veselé květiny“.

  • Ráda bych se také zmínila o svých fotografiích. Pořizuji je jen tak pro radost, protože se mi často povede vyfotit něco krásného, co vidím kolem sebe (květiny, listy, hory…).

Posters: Rosano, jaká je vaše oblíbená barva?

Zelená! Všechny odstíny zelené mám moc ráda, a abych podtrhla jejich krásu, ráda je doplňuji “něčím”, co se třpytí, leskne nebo odráží světlo.

Posters: Co vás inspiruje?

Inspiraci cítím hlavně v tom, co vidím v každodenním životě, a v kráse, kterou lze najít v maličkostech. Ráda si také prohlížím webové stránky o interiérovém designu, současné i retro časopisy a knihy o umění.

Posters: Co se vám vybaví, když se řekne Posters? A jak hodnotíte vzájemnou spolupráci?

Spolupráce s Posters je radost! Otevřela mi dveře na evropský trh a celý proces je snadný, efektivní a příjemný. Líbí se mi jejich široká nabídka, do které se může zapojit každý začínající umělec. Pomáhají umělcům a fotografům prodávat jejich vlastní umění. 

Navíc kvalita tisků je úžasná, jak můžete vidět na této fotografii… Má umělecká díla dodána od Posters mají čestné místo v mém domově.

Posters: Jaký je tvůj životní sen?

Přála bych si prožít zbytek života stejně jako teď. Můj život mi připadá skvělý: jsem šťastně zadaná, žiji na krásném místě, mám rodinný dům v malé vesnici, velkou rodinu a doma mám tři kočky.

Můj profesní sen se také postupně naplňuje – pokaždé, když si někdo koupí jedno z mých uměleckých děl. Pomyšlení na to, že si někdo do svého domova vybral nebo někomu daroval věc, kterou jsem já vytvořila, naplňuje mou duši vděčností a štěstím!

 

Podívejte se tvorbu od Blursbyai 

…nebo se také staňte jedním z našich nejprodávanějších umělců a zaregistrujte se do našeho Marketplace!

Vojtěch

Star Wars geek, however I'd watch any sci-fi/fantasy!

www.instagram.com/europosters_merch/Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top