We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: FANTASY & SCI-FI sleva -40 %

5 zajímavých faktů o Duně

23. 01. 2024

Vítej ve světě Duny, fascinujícího sci-fi univerza, které nás brzy opět zavede do nekonečných písků Arrakis. S blížícím se vydáním druhého dílu tohoto epického dobrodružství je čas připomenout si pár zajímavostí. Věděl/a jsi například, že k Duně vyšla stolní hra již v 70. letech? My z Posters.cz ti dnes přinášíme 5 zajímavých faktů o Duně, které tě navnadí na pokračování vycházející na konci února.

1) Film je založen na stejnojmenném sci-fi románu od Franka Herberta. Původní kniha byla vydána v roce 1965 a film režiséra Denise Villeneuva je pouze její částí.

2) Film vyžadoval obrovskou produkční částku ve výši 165 milionů dolarů a jeho výroba trvala tři a půl roku.

3) Pro Denise Villeneuva bylo jeho dlouhodobým snem natočit Dunu. Když mu bylo čtrnáct let, poprvé četl stejnojmenný román, který ho zaujal natolik, že se rozhodl vytvořit film.

4) V roce 1979 byla uvedena na trh desková hra Duna.

5) Oficiální světová premiéra Duny na Benátském filmovém festivalu vyvolala ohromující sedmiminutový potlesk vstoje.

 

Nalaď se s námi na druhý díl!

Lena

Music and visual art enthusiast, the more Queen merch, the better!Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top