We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: OBRAZOVÉ REPRODUKCE sleva 20 % ×

5 faktů o: Světových metropolích

12. 07. 2016

Každé město na světě má svůj vlastní unikátní příběh a historii. Se změnou hranic se mění nejenom prostředí kolem nás, ale i atmosféra, dojmy a pocity. Každý z nás cestuje s určitými představami, které poté srovnává s realitou.

My Vám přinášíme ta nejzábavnějších fakta o pěti světových metropolích! Vydejte se na krátkou cestu do Paříže, Londýna, New Yorku, Benátek a Shanghaje!

Paris

Bonjour! Paříž je často přezdívána jako ,,Město světla”. To, že Eiffelova věž je vysoká, ví každý, ale zamýšleli jste se někdy nad váhou její konstrukce? My vám prozradíme, že váží až 7000 tun! Každý rok navíc přibude nový nátěr o hmotnosti 50 tun. Pokud si v Paříži vypůjčíte auto, buďte opatrní. Pokud byste projeli celé město, naleznete pouze jednu jedinou stopku.

London

London calling… Big Ben je velmi oblíbená turistická atrakce. Věděli jste, že Big Ben je označení jen pro zvon uvnitř hodin a oficiální název věže je úplně jiný? Kdo by také do Londýna řekl, že je městem hudebních festivalů? Můžete vidět až 17 000 představení na více než 300 místech po celém městě.

New York

New York… město, které nikdy nespí… známé také pod názvem ,,Velké jablko“.  Město, které musíte alespoň jednou v životě navštívit! Dávno v minulosti, když kolonisté začali osídlovat toto území, neslo město název Nový Amsterdam. Slavná Socha Svobody byl dárek od Francie a byla veřejnosti přístupná od roku 1886. Je odhadováno, že dnes (2016) v New Yorku žije téměř 20 milionů lidí! Tedy dvakrát více než u nás.

Benátky

Věděli jste, že Benátky tvoří 15 malých ostrovů s více než 150 vodními kanály? Každý rok navštíví toto romantické město přes 15 milionu turistů! Pokud se do Benátek také chystáte, příliš to neodkládejte. Každý rok se potopí o 1-2 mm.

Shanghai

Shanghai je jedno z největších měst ležící na pobřeží Číny a také významné business centrum. Doslovný překlad názvu tohoto město je ,,Nad mořem”. Je odhadováno, že ve městě žije přes 25 milionů lidí!

PLAKÁTY SVĚTOVÝCH METROPOLÍ

 Decorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2019 Europosters, s. r. o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top