We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: PSACÍ POTŘEBY sleva 20 % Více informací ×

5 faktů o seriálu: Hry o Trůny

11. 01. 2018

“Sex, spiknutí a desítky chladnokrevných vražd!”

Tři slova, které asi nejlépe vystihují jeden z momentálně nejoblíbenějších HBO seriálu. Všichni víme o čem je řeč – pojďme se společně podívat pod pokličku Game of Thrones.

Vybrat pouze pět faktů k tomuto seriálu je nadlidský úkol a to nejen proto, že seriál již pokořil hranici 8 série. Tak jaké záludnosti jsme se rozhodli vám odkrýt?

1. Hra o Trůny patří mezi nejdražší seriály v historii. Věděli jste, že jedna epizoda GoT je až třikrát dražší než natočení jedné epizody Teorie Velkého Třesku? Nevěříte? Tak věřte, že ještě dráž (konkrétně o 1 milion amerických dolarů) vyšla producenty poslední série Přátel – Rachel měla asi hodně velký honorář…

2. Jméno Daenerys se stalo tak moc populárním, že v roce 2013 tak bylo pojmenováno více než 146 novorozenců (doufáme, že děvčat). Své dcery tak pojmenovávají nejen velcí nadšenci GoT ale i lidé, kteří seriál nikdy neviděli. Svět je s novými jmény zase o něco barevnější, díky GoT!

3. Řeč Dothraki a Valyrian byly vytvořeny pouze pro potřebu seriálu a to pouze z několika málo slov. WOW! Zkuste se někdy do řeči zaposlouchat a objevte krásu těchto dvou jazyků.

4. Je to jeden z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů vůbec. BitTorrent uvádí, že v roce 2013 byla na jejich stránka poslední epizoda stahována více než 5,9 milionkrát. Celkem hodně, ale pamatujte: Kdo si počká, ten se dočká, takže rada – nestahujte – ať nejde bručet.

5. Zlovlci opravdu existovali, jen jsou již tisíce let vyhynulí. Mezi námi, díky bohu. Tvrdí se, že zlovlci byli až o čtvrtinu větší než dnešní vlci – tak jak je známe. Jako podklad pro vlky rodiny Starků posloužilo existující plemeno Northen Inuit, kterému bylo díky efektům přidáno na… vážnosti. Tak pozor, ať na žádnýho nenarazíte.

Chcete vědět jedno další tajemství? Seriál se natáčel v tolik námi milovaném Chorvatsku. Kdo z vás tam byl? Nebo tedy spíš nebyl?

Only those who know to play The Game of Thrones survives. There is no middle ground.’

Produkty GoT

Aneta

I love inspiring others with simple, creative ideas on how to decorate and organize your home. What's the best part? You don't need a big budget!

www.instagram.com/little_hyenka/Decorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2019 Europosters, s. r. o.

Všechna práva vyhrazena.

e-mail: info@posters.cz

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top