We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: OBRAZY NA PLÁTNĚ sleva 22 % ×

5 faktů o seriálu: Hry o Trůny

11. 01. 2018

“Sex, spiknutí a desítky chladnokrevných vražd!”

Tři slova, které asi nejlépe vystihují jeden z momentálně nejoblíbenějších HBO seriálu. Všichni víme o čem je řeč – pojďme se společně podívat pod pokličku Game of Thrones.

Vybrat pouze pět faktů k tomuto seriálu je nadlidský úkol a to nejen proto, že seriál již pokořil hranici 8 série. Tak jaké záludnosti jsme se rozhodli vám odkrýt?

1. Hra o Trůny patří mezi nejdražší seriály v historii. Věděli jste, že jedna epizoda GoT je až třikrát dražší než natočení jedné epizody Teorie Velkého Třesku? Nevěříte? Tak věřte, že ještě dráž (konkrétně o 1 milion amerických dolarů) vyšla producenty poslední série Přátel – Rachel měla asi hodně velký honorář…

2. Jméno Daenerys se stalo tak moc populárním, že v roce 2013 tak bylo pojmenováno více než 146 novorozenců (doufáme, že děvčat). Své dcery tak pojmenovávají nejen velcí nadšenci GoT ale i lidé, kteří seriál nikdy neviděli. Svět je s novými jmény zase o něco barevnější, díky GoT!

3. Řeč Dothraki a Valyrian byly vytvořeny pouze pro potřebu seriálu a to pouze z několika málo slov. WOW! Zkuste se někdy do řeči zaposlouchat a objevte krásu těchto dvou jazyků.

4. Je to jeden z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů vůbec. BitTorrent uvádí, že v roce 2013 byla na jejich stránka poslední epizoda stahována více než 5,9 milionkrát. Celkem hodně, ale pamatujte: Kdo si počká, ten se dočká, takže rada – nestahujte – ať nejde bručet.

5. Zlovlci opravdu existovali, jen jsou již tisíce let vyhynulí. Mezi námi, díky bohu. Tvrdí se, že zlovlci byli až o čtvrtinu větší než dnešní vlci – tak jak je známe. Jako podklad pro vlky rodiny Starků posloužilo existující plemeno Northen Inuit, kterému bylo díky efektům přidáno na… vážnosti. Tak pozor, ať na žádnýho nenarazíte.

Chcete vědět jedno další tajemství? Seriál se natáčel v tolik námi milovaném Chorvatsku. Kdo z vás tam byl? Nebo tedy spíš nebyl?

Only those who know to play The Game of Thrones survives. There is no middle ground.’

Produkty GoT

Aneta

I love inspiring others with simple, creative ideas on how to decorate and organize your home. What's the best part? You don't need a big budget!

www.instagram.com/little_hyenka/Decorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×