We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: PSACÍ POTŘEBY sleva 20 % Více informací ×

5 faktů o připravovaném trháku Captain Marvel!

08. 08. 2018

V roce 2019 se studio Marvel chystá na stříbrné plátno úplně poprvé uvést film s ústřední postavou zvanou Captain Marvel. V komiksech pod tento pseudonym spadá hned sedm superhrdinů. Prvním je Mar-Vell,

mimozemský armádní důstojník z rodu Kree, jehož misí bylo pozorování lidského druhu na Zemi, jak vyvíjí technologie nezbytné pro průzkum vesmíru. Poslední superhrdinkou zosobňující Kapitána Marvela je Ms. Marvel, vlastním jménem Carol Danversová, která bude také ústřední postavou chystaného filmu.

Nejrůznější identity

Než se z ní stal Kapitán Marvel, aby tak vzdala poctu svému učiteli Kapitánu Mar-Vellovi, byla Carol Danversová známá jako Ms. Marvel, Binary a Warbird. Své nadpřirozené schopnosti získala díky nehodě, při které explodoval tzv. psyche-magnetron (stroj zkonstruovaný rasou Kree) a její DNA se spojila s DNA Kapitána Mar-Vella. Vlastně se stala hybridem člověka a rasy Kree, díky čemuž získala schopnost létat, manipulovat s energií, supersílu a odolnost proti zranění. Genetické experimenty, které na ní prováděli příslušníci mimozemské rasy Brood, vyústily v přeměnu jejího fyzického vzezření a přijetí nového jména Binary.

Četná předchozí zaměstnání

Carol Danversová začala pracovat pro vzdušné síly USA a byla vyškolena jako špionka. O něco později se jí podařil zásadní posun v kariéře – stala se vedoucí bezpečnosti u NASA. Zde se potkala s Dr. Walterem Lawsonem aka Kapitánem Mar-Vellem. Po ukončení zaměstnaneckého poměru v NASA napsala rozzlobený otevřený dopis přibližující její zkušenosti z doby jejího působení v této organizaci. Publikace dopisu ji přivedla k práci editorky ženského časopisu v redakci deníku Daily Bulge Petera Parkera.

Její boj s alkoholismem

Když Carol ztratila většinu svých nadpřirozených schopností, začal její problém s alkoholem. Závislost jí znemožňovala práci u avengers a dokonce byla i důvodem jejího propuštění poté, co do služby dorazila pod vlivem.

Symbol feminismu

Poselstvím postavy Carol Danversové bylo reprezentovat hodnoty feminismu, které jako silná, ambiciozní a tvrdě pracující žena ztělesňuje. Ale její první kostým s těmito hodnotami nebyl zcela v souladu, jelikož byl příliš odhalující a dle všeho i nepoužitelný v bitevních podmínkách, což způsobilo kontroverzi. Následně byl tedy její outfit upraven do podoby trikotu, který zahaloval celé tělo, jak jej známe i dnes.

Captain Marvel studia DC

Studio DC stvořilo superhrdinu přezdívaného Captain Marvel ještě před tím, než stejnojmenného hrdinu uvedlo studio Marvel. Nicméně Marvel podnikl právní kroky, aby DC změnilo jméno tohoto superhrdiny na Shazam (kterého příští rok také čeká velkolepý příchod na plátna kin.)

Vstup do světa Marvelu

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2019 Europosters, s. r. o.

Všechna práva vyhrazena.

e-mail: info@posters.cz

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×