We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: HERNÍ PLAKÁTY Více informací ×

5 faktů o: Marilyn Monroe

26. 07. 2017

Ikonická hollywoodská Marilyn Monroe byla velkou záhadou, a to nejen pro její tým, se kterým spolupracovala, ale i pro její nejbližší. Není se čemu divit. Její slávu a úspěch by unesl jen málokdo, a právě to byla jedna z věcí, které ji tak brzo připravili o život. Byla krásná, talentovaná, úspěšná, uznávaná a její život, ten byl plný událostí, skandálů, slavných lidí, lásky, ale i zklamání. V Posters jsme pro vás připravili pět faktů, které jste o Marilyn možná ani netušili.

  1. Nikdy nebyla nominována na Oscara.

I přes její úspěchy se jí nikdy nepodařilo během života získat toto prestižní ocenění. Dostala však třikrát Zlatý Glóbus, a to ze čtyř nominací.

  1. Měla problém s memorováním scénářů.

Každý má své slabší stránky, no a Marilyn měla častokrát problém zapamatovat si svůj scénář. Většina profesionálů z její branže to považovala jen za následek její nervozity před kamerou.

  1. Měla relativně nízký plat.

V porovnání s jejími hereckými kolegyněmi byl její plat nízký. Například ve filmu Páni mají raději blondýnky spolupracovala s herečkou Jane Russel, která měla desetkrát vyšší plat než samotná Marilyn.

Plakát James Paterson – Paint, 61 × 91,5 cm
  1. Mluvila o sobě v třetí osobě.

Herec Eli Wallach se o Marilyn vyjádřil, že během jejich setkání prohlásila, že se chvíli cítila jako Marilyn. Také fotograf Sam Shaw byl svědkem jejího vyjádření typu „tohle by Marilyn neudělala“.

  1. Joe DiMaggio, manžel Marilyn, ji posílal po smrti květy na hrob třikrát za týden po dobu 20 let.

Její manžel přislíbil, že pokud Marilyn zemře, bude posílat pravidelně třikrát za týden tucet růží na její hrob. Dodržování tohoto slibu mu vydrželo až 20 let. Co jiného dodat než že to byla láska až za hrob?

Podívejte se na více produktů Marilyn Monroe

Zdroj 1

Zdroj 2

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.

Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybělo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×