We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

5 faktů o: Banksy a jeho pouliční graffiti umění

14. 12. 2020

Banksy je jedním z nejpopulárnějších pouličních umělců, který většinou vytváří politická prohlášení pomocí sprejů a šablon. Jeho identita zůstala záhadou po dobu jeho slávy, někteří ale tvrdí, že jeho identita byla odhalena. My si nejsme jisti, kdo se skrývá za těmito uměleckými díly, ale shromáždili jsme pro vás 5 faktů, které jste možná o tomto umělci nevěděli.

Banksy Graffiti Fototapeta; cena se liší v závislosti na velikostech

1.Někteří tvrdí, že jeho jméno je Robin Gunningham. Někdy je také nazýván Robin Hood, jelikož daruje peníze různým charitám. Existuje také mnoho historek, které se v médiích představují, ale nikdy si nemůžeme být jistí.

2. V roce 2015 Bansky vytvořil horší a zvrácenou verzi Disneylandu nazvanou “Dismaland” ve Velké Británii. Tato dočasná atrakce představovala hrubé zaměstnance, strašidelné horské dráhy a samozřejmě kontroverzní umělecká díla.

Banksy Graffiti Betonová fototapeta; cena se liší v závislosti na velikostech

3. Banksy neprodává svá díla v komerčních galerií… je také velmi těžké rozeznat originální Banksyho dílo od falešného, peníze ale nějak vydělávat musí, takže nějaká díla originální určitě jsou.

4. V roce 2010 TIME Magazín jmenoval Banksyho jako jednoho ze 100 nejvlivnějších lidí světa. Jeho politické graffiti bylo a stále je publikováno po celém světě.

 

5. Film Exit Through the Gift Shop (2010) také pomohl Banksymu k jeho slávě. V průběhu celého filmu dává anonymní rozhovory, což ještě více podtrhává jeho záhadnost. Na divákovi už potom zbývá, zda věří tomu, co je v “dokumentu” ukázáno, či ne.

 

NAKUPUJTE VŠECHNY DÍLA A GRAFFITI OD BANKSYHO!

 

Zdroj 1 / Zdroj 2 / Zdroj 3

Karo

Aesthetics is my passion. Traveling around the world, eating delicious food, shooting film photography, reading self-help books and practicing yoga daily are a few of my favourite things.

instagram.com/karokucPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top