We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objevte nejvýhodnější akce pro tento týden: CESTOVÁNÍ sleva -20 % ×

5 faktů o: Banksy a jeho pouliční graffiti umění

14. 12. 2020

Banksy je jedním z nejpopulárnějších pouličních umělců, který většinou vytváří politická prohlášení pomocí sprejů a šablon. Jeho identita zůstala záhadou po dobu jeho slávy, někteří ale tvrdí, že jeho identita byla odhalena. My si nejsme jisti, kdo se skrývá za těmito uměleckými díly, ale shromáždili jsme pro vás 5 faktů, které jste možná o tomto umělci nevěděli.

Banksy Graffiti Fototapeta; cena se liší v závislosti na velikostech

1.Někteří tvrdí, že jeho jméno je Robin Gunningham. Někdy je také nazýván Robin Hood, jelikož daruje peníze různým charitám. Existuje také mnoho historek, které se v médiích představují, ale nikdy si nemůžeme být jistí.

2. V roce 2015 Bansky vytvořil horší a zvrácenou verzi Disneylandu nazvanou “Dismaland” ve Velké Británii. Tato dočasná atrakce představovala hrubé zaměstnance, strašidelné horské dráhy a samozřejmě kontroverzní umělecká díla.

Banksy Graffiti Betonová fototapeta; cena se liší v závislosti na velikostech

3. Banksy neprodává svá díla v komerčních galerií… je také velmi těžké rozeznat originální Banksyho dílo od falešného, peníze ale nějak vydělávat musí, takže nějaká díla originální určitě jsou.

4. V roce 2010 TIME Magazín jmenoval Banksyho jako jednoho ze 100 nejvlivnějších lidí světa. Jeho politické graffiti bylo a stále je publikováno po celém světě.

 

5. Film Exit Through the Gift Shop (2010) také pomohl Banksymu k jeho slávě. V průběhu celého filmu dává anonymní rozhovory, což ještě více podtrhává jeho záhadnost. Na divákovi už potom zbývá, zda věří tomu, co je v “dokumentu” ukázáno, či ne.

 

NAKUPUJTE VŠECHNY DÍLA A GRAFFITI OD BANKSYHO!

 

Zdroj 1 / Zdroj 2 / Zdroj 3

Karo

Aesthetics is my passion. Traveling around the world, eating delicious food, shooting film photography, reading self-help books and practicing yoga daily are a few of my favourite things.

instagram.com/karokucDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2021 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá soubory cookie. Pokud budete i nadále využívat naše služby, předpokládáme, že s používáním souborů cookie souhlasíte. Více informací Souhlasím ×
Top