We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: ZVÍŘATA sleva 20 % ×

5 faktů, které jste o Thorovi nevěděli

26. 10. 2017

Nový Thor: Ragnarok je už v kinech! U nás v Posters jsme se na tuhle další marvelovku těšili skoro stejně jako na Vánoce! Tak než vyrazíte do kina, máme pro vás pár faktů, které jste o tomto hrdinovi nevěděli.

  1. Kouzelná jablka

Podle norské mytologie byla nesmrtelnost všech bohů z Asgardu způsobena magickými jablky. Podle komiksu musel Thor podnikat dlouhé cesty domů pro jablka, aby si svou nesmrtelnost udržel. O kouzelné moci jablek nám rodiče asi zapomněli říct, když nám nutili ovoce a zeleninu.

  1. Trocha vědy

Thorovo magické kladivo zvané Mjolnir bylo údajně ukováno ze srdce umírající hvězdy. Vědci zjistili, že hmota uvnitř hvězdy má neuvěřitelnou hustotu. Pro představu: malá čajová lžička vyrobena z této hmoty by vážila několik miliard tun.

  1. DC komiksy a marvelovky

Nejznámější DC komiksovou postavou je Superman, i ten už se ale objevil v marvelovkách. Dokonce na chvíli ovládl Thorovo kladivo po tom, co ho kouzlem zvedl Odin, aby přemohl téměř všemocnou Kronu. Když kouzlo přestalo fungovat, nemohl už kladivo zvednout, protože nemá srdce pravého bojovníka

  1. Thorova první zbraň

Thorovo kladivo opravdu nebylo jeho první zbraní. Nejdříve ovládal bojovou sekeru zvanou Jarnbjorn.Díky ní dokázal přeseknout téměř vše, dokonce i svou ruku. Možná proto raději přešel k něčemu trochu bezpečnějšímu.  

  1. Létající kladivo

Thor sice létat nemůže, ale když své kladivo hodí opravdu tvrdě, zvedne ho to do vzduchu. Létání u superhrdinů je už ale mainstreamem.

Nejspíš se tedy potkáme v kině. Jdeme se na Thora podívat, abyvám tu brzy mohla přistát recenze.

Další oblíbení superhrdinovéDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×