We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objevte nejvýhodnější akce pro tento týden: HRNKY & NÁDOBÍ sleva -15 % ×

5 faktů, které jste nevěděli o seriálu Stranger Things

18. 10. 2019

Seriál Stranger Things je fenomén, kterému propadly už miliony fanoušků po celém světě. Vždyť kdo by dnes neznal legendární Eleven (v překladu “Jedenáctka” – ne, není to pivo) a partičku kamarádů, kterou tvoří Mike, Will, Dustin a Lucas! Není to však celé jen o dětech – máme zde i skvělé dospívající postavy jako Nancy, Jonathana či Steva a také množství dospělých postav jako například Jima Hoppera či Joyce Byers. Dnes jsme si pro vás připravili 5 zajímavosti ze světa samotného seriálu, a jeho produkce, které jste možná vůbec netušili.

 

Začneme něčím jednoduchým, co však může překvapit mnoho lidí. Minimálně z úvodních titulků v každé epizodě tušíte, že jména tvůrců seriálu znějí Matt a Ross Dufferovi. To, že jsou to bratři, je tak nějak jasné, co ale mnoho lidí netuší je, že tito bratři jsou dvojčata. A nejen to! Celý jejich život byl v podstatě identický – oba se začali zajímat o film již v mladém věku, oba se přestěhovali do Los Angeles, aby studovali film, a od té doby píšou společně scénáře a tvoří náměty. Malý “plot twist” (😊) na závěr této části – jejich úspěch přišel poté, co si jejich scénář přečetl M. Night Shyamalan.

Billy Hargrove byl překvapivě jedním ze světlých bodů, které zazářily v nejnovější třetí sérii. Vysokoškolský “agresor” z druhé série se najednou proměnil na oběť “druhé strany” a stala se z něj pochopitelná a tragická postava. Zajímavostí ale je, jak to vypadalo na konkurzu pro tuto roli. Nynější představitel Billyho, Dacre Montgomery, se totiž pořádně odvázal a nasadil si v polovině přednášení scénáře brýle ve stylu Johna Lennona, v pozadí začala hrát hudba od Duran Duran a nakonec skončil bez trička. Bratři Dufferovi byli touto ulítlostí natolik uneseni, že Dacreho okamžitě do role přijali. Video lze dosud najít na internetu…

 

 

Trochu potrefená a drzá postava Murrayho Baumana, kterého hraje Brett Gelman, je další z řady postav, které se postupně během sérií více a více rozvíjely. Jeho postava je založena na konspiracích a malých detailech. To si tvůrci asi plně uvědomovali, protože v jedné scéně ve třetí sérii je na kameře jasně zobrazené telefonní číslo k němu domů (618-625-8313), na které se ve skutečném světě opravdu dovoláte! A nejen to, můžete si poslechnout velmi dlouhou zprávu, kterou Gelman nahrál ve stylu jeho postavy (z našich zemí ale kvůli poplatkům telefonovat nedoporučujeme 😊).

Jedním z nejznámějších momentů, a to nejen třetí série, ale i celého seriálu, je scéna, ve které Dustin (Gaten Matarazzo) a jeho přítelkyně Suzie (Gabriella Pizzolo) v neuvěřitelně dramatickém okamžiku začnou zpívat znělku z “Nekonečného Příběhu”. Co však možná netušíte je, že původně měli zpívat píseň Entů z Pána Prstenů. Nyní vás možná napadá: “Jasně, tu píseň by znalo méně lidí, proto ji změnili.” Skutečným důvodem však je, že společnost Amazon chystá na svém vlastním “streamovacím” servisu seriál ze světa Pána Prstenů a Dufferovi se báli, že by Netflix mohl mít s touto písní problém.

 

 

Na závěr si ještě představíme dvě rozhodnutí, díky nimž mohl vypadat seriál úplně jinak. Ne vždy totiž všechno dopadne tak, jak plánujete, a tento seriál není výjimkou. Tak například Eleven (Millie Bobby Brown) a Steve (Joe Keerati) měli být hned po první sérii po smrti. Seriál měl být původně pouze krátkou mini sérií (dokonce se říká, že antologií – tedy další série by byly úplně o něčem jiném), na jejímž konci by se Eleven obětovala za záchranu světa. Na druhou stranu Steve měl být po celou první sérií “nejhorším člověkem na světě” a na konci měl dostat, co si zaslouží. No, jak už asi všichni víte, nakonec se obě tyto postavy vydaly úplně jinými směry a nebylo to na škodu. 😊

 

DO KOLEKCE STRANGER THINGS

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací Souhlasím ×
Top