We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

TOP 5 zajímavostí o filmu Avatar

21. 11. 2022

Nejspíš už každý někdy slyšel o veleúspěšném filmu Avatar od Jamese Camerona, avšak již málokdo ví, kolik zajímavostí se k filmu váže. A právě proto jsme tu my z Posters, abychom ti přinesli výčet pěti nejlepších zajímavostí z filmu Avatar. A kdy jindy než teď, když se do kin blíží Avatar 2!

1.) Avataři mají až moc prstů

Rasa Na’vi by nejspíš na jedné ruce nespočítala náš výčet zajímavostí, jelikož jejich počet prstů se lehce liší od počtu prstů nás lidí (aspoň u nás v redakci). My lidé máme běžně pět prstů stejně jako opice. Všimni si ale, že Na’vi jdou proti těmto zvyklostem. Na prstech jedné ruky dokáží počítat pouze do čtyř. Díky počtům prstů si můžeme navíc zahrát i na detektivy a odhalit, kdo maloval po Neytiri válečné obrázky. Na těle totiž měla otisk ruky s pěti prsty, které vypadalo jako Sarumanovo znamení bílé ruky. Malířem tedy nemohl být nikdo jiný než Avatar Jakea Sullyho.

2.) Příčina války ve filmu Avatar se může stát skutečností

Důvod vzniku Avatarů a proč lidé bojují s rasou Na’vi je Unobtainium. Nerostné bohatství nacházející se na Pandoře. V našem světě je Unobtainium aktuálně jen smyšlený název označující perfektní materiál odporující fyzikálním zákonům. Bohužel zatím neexistuje, přestože už má i chemickou značku: Uo. Nicméně kdo ví, kdy někde v laboratoři někdo udělá průlom.

3.) Avatar je dodnes nejvýdělečnějším filmem historie kinematografie

I přestože Avatar vyšel již v roce 2009, tak i dnes stále drží prvenství nejvýdělečnějšího filmu v historii. Zajímavé je obzvláště i to, že tento film nebyl finančně překonán ani veledíly jako jsou Avengers: Endgame nebo  Star Wars: Síla se probouzí. Obě díla se sice přiblížila na dosah filmu Avatar, avšak už žádný z nich neměl dost síly ani fanouškovské podpory, aby ho nakonec překonal.

4.) Na’vi z filmu Avatar mají specifický styl střelby z luku

Režisér James Cameron se rozhodl, že když už mají Na’vi čtyři prsty, tak musí i jinak střílet z luku. Dlaň napínající tětivu by měla být otočená ke střelci. Na’vi ale napínají tětivu s dlaní směrem od střelce. Cameron si tuto zvláštnost dokázal obhájit. Instruktoři lukostřelby mu to sice rozmlouvali, on ale napnul luk svým způsobem a trefil asi 75 metrů vzdálený keř. Cameron to sice předtím trénoval, ale sám přiznal, že měl i dost štěstí.

5.) Povědomé filmové zvuky

Většina zvuků, vydávaná různou faunou a flórou ve filmu Avatar, pochází z produkce filmu Jurský park. Většina zvuků byla tedy pouze zrecyklovaná a upravena tak, aby přesně seděla do filmu z jiné planety. Některé zvuky však byly ponechány v původním stavu, jako třeba skřeky hybridních šelem, které pochází od volání hyen v přirozeném prostředí.

 

 

Připrav se s námi na druhý díl!

Khoa

A nerd who loves cycling, football and the Lord of the Rings. Yes, that's me!Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top