We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: FILMOVÉ PLAKÁTY sleva -40 %

Retro: Co bylo včera, je moderní i dnes!

31. 03. 2020

Zavzpomínejte si s námi na staré časy! Styl, který měl každý doma v 50. – 70. letech se opět vrací s menšími obměnami do módy. Pokud toužíte po retro stylu, nemusíte ale  hned vykrádat byt vaší babičky. Stačí vhodné barvy, materiály a dekorace a budete mít byt jako z vašeho oblíbeného filmu. A my vám teď povíme, jak na to!

 

 

Kosmický vzhled

V šedesátých letech lidstvo poprvé dosáhlo na povrch Měsíce, není tedy divu, že v té době vzniklo spoustu sci-fi filmů a kosmický vzhled doplňků byl velmi kurzu. To, co my dnes považujeme za retro byla ovšem pro naše babičky budoucnost! V interiéru byly oblíbené plasty, vinyl, chrom a umakart. Jako první si tedy pořiďte plastové židle zářivých barev do jídelny! Kromě metalického vzhledu jsou pro retro typické  hlavně barvy. Po hrůzách války se lidé zkrátka potřebovali rozveselit! Mezi nejtypičtější barvy patří oranžová, žlutá, červená, trávově zelená, fialová. Barvy se ovšem musí dobře zkombinovat. Chcete-li svůj interiér oživit retro barvami, mezi vhodné kombinace patří hlavně oranžová, modrá a olivově zelená, světle a tmavě šedá s hořčicově žlutou či citrónově žlutá, jahodově červená, trávová zelená a černošedá. Velmi oblíbené byly tapety s geometrickými vzory. (Pro inspiraci koukněte do naší Retro kolekce!)

 

 

Co pověsit na zeď?

Asi největšími symboly retra jsou herečky Marilyn Monroe a Audrey Hepburn společně s Elvisem a Jamesem Deanem. Tyto osobnosti jsou v interiérech oblíbené dodnes a budou se hodit i k vám!  Kromě známých osobností si lidé věšeli na zdi  také plakáty oblíbených filmů a kapel jako byli například Beatles či Beach boys. V neposlední řadě byla oblíbená dobová auta, reklamní slogany a módní pin-up girls. Konzum totiž vládl světem a umění se využívalo hlavně pro reklamu. Máte-li hodně rádi zářivé barvy, doporučujeme vám zavítat i do naší kolekce Popartová senzace! Najdete tam obrazy a fototapety inspirované Andy Warholem či Royem Liechtensteinem.

 

 

 

 

Retro doplňky

Chcete – li být skutečně věrni stylu, pořiďte si plechové cedule s veselými slogany či dopravními prostředky. Dnes jsou oblíbené hlavně v barech a kavárnách, ale věřte, že budou vypadat výborně i u vás doma! Není nic lepšího než se zasmát pokaždé, když vejdete do místnosti! Smích totiž léčí. Mezi důležité funkční doplňky hlavně do kuchyně patří plechové dózy s retro motivy, budíky, hodiny či přenosné rádio. Výborně se vám taky bude hodit barevný toaster, mixer či váhy! Retro je barevné, hravé a plné vzpomínek. Možná proto je stále tak oblíbené!

 

 

 

NAČERPAT INSPIRACI V KOLEKCI RETRO

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Top