We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objevte nejvýhodnější akce pro tento týden: MARVEL sleva -20 % ×

Připravte se na Halloween!

22. 10. 2019

Na Halloween je třeba se dobře připravit – vydlabat dýně, nakoupit umělé pavučiny a pavouky (protože skuteční již dávno zalezli), kostry a zombíky a vyzdobit své obydlí tak, že vám to bude každý soused závidět. Tedy pokud hned nedostane infarkt a neoslaví tento svátek v nemocnici. To je pak radost dvojnásobná – Tak nějak na nás předvečer všech svatých působí v amerických filmech a seriálech. Nic se ale nemusí přehánět, proto jsme pro vás připravili tento průvodce Halloweenem. Připravte si dýně a ostré nože,  halloweenská inspirace přichází!

 

Pokud nejste začátečníky, zkuste letošní dýni vyřezat v duchu oblíbeného filmu!

 

JACK O´LANTERN ANEB PROČ VYŘEZÁVÁME DÝNĚ

 

Jistě víte, že jednou z halloweenských tradic je vydlabávání dýni, do kterých se umisťují svíčky. Tato lucernička, kterou kdysi s sebou nosily děti na koledu, má představovat jistého Jacka, který se podle legendy na Halloween opil tak, že jeho duše pomalu začala opouštět jeho tělo. Toho si všiml sám Ďábel a rozhodl se pro Jacka vydat na zem a vzít ho rovnou do pekla. Jack však do pekla nechtěl, a i v opilosti se mu podařilo Ďábla přelstít. A to dokonce třikrát! Nakonec se Jack peklu skutečně vyhnul, a to i když už byl po smrti. Ďábel mu totiž při jejich posledním kontaktu slíbil, že jej do pekla nikdy nevezme a ať se Jack hezky vrátí tam, odkud přišel. Na cestu dostal rozžhavené uhlíky, které mu mají svítit na cestu. Jack si tedy vytvořil dýňovou lucernu, vložil do ní uhlíky a doteď s ní bloudí světem. Lidé od té doby dýně vyřezávají, aby mu svítili na cestu. Noc z 31.října na 1. listopadu je totiž magická a náš svět živých se prolíná se světem mrtvých. Jinde se zase uvádí, že dýňové lucerničky mají představovat naše milované zemřelé, kteří se v tuto noc za námi na malý okamžik vrací.

 

Vězměte to od podlahy!

 

JAK NA HALLOWEENSKOU VÝZDOBU

Vyřezávání dýní je sice tradice, ale pokud nemáte zahradu či balkón, kam můžete lucerničku umístit, doporučujeme halloweenskou výzdobu vyřešit jinak. Je totiž docela dost možné, že místo duší vašich milovaných vás navštíví spíše nějaký hmyz. A to nejen v onu magickou noc! Také, co si budeme povídat, práce s ostrým nožem a tvrdou dýní není pro každého. (Ale když už se do toho pustíte, platí pravidlo – Čím větší dýně, tím snazší řezání!) Zkuste letos Halloween pojmout trochu netradičně a pořiďte si trvanlivější dekorace!

 

Nechte dýně letost žít a pořiďte si děsivý hrneček!

 

CO NA ZEĎ?

Další, poněkud modernější tradicí na Halloween je sledování hororových filmů. Proč jimi rovnou nevyzdobit vaše obydlí? Pokud rádi děsíte své kamarády, doporučujeme přivolat na pomoc klauna Pennywise. Vyzdobte byt červenými balónky a pokud chcete mít opravdu nejlepší party v okolí, nápoje servírujte z 3D hrnků s It. Je-li Pennywise na vás moc, i Joker dokáže podtrhnout správnou halloweenskou atmosféru. A navíc je teď opravdu v kurzu! Nezapomeňte své hosty přivítat super halloweenskou rohožkou!  Inspirovat vás mohou i seriály jako je Walking Dead či Penny Dreadful, nebo videohry. Resident Evil  rozhodně doporučujeme! Nemůžete-li si dovolit děsivou výzdobu, neboť máte doma malé človíčky, sáhněte po plakátech Jacka z Ukradených Vánoc či roztomilé Vampyrině!

 

Pozvěte na party nejen kamarády, ale i klauna Pennywise!

 

VYMĚŇTE ČOKOLÁDU ZA DROBNÉ DÁRKY

Pokud nečekáte u vás doma zrovna zástupy cizích dětí žadonících o koledu, zkuste letos vašim dětem udělat radost něčím trvanlivějším, než je čokoláda. Hrnečky, klíčenky či placky je rozhodně potěší! Chcete-li je trochu potrápit výbavou do školy, věnujte jim super zápisníky či psací potřeby s Jackem!

Inspirujte se v naší kolekci halloweenských dárků a vyberte ten pravý pro své blízké. Anebo i pro sebe, my to na vás nikomu neřekneme! 😊

 

VSTUPTE DO HALLOWEENSKÉ KOLEKCE, JESTLI SE NEBOJÍTE!

 

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2021 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá soubory cookie. Pokud budete i nadále využívat naše služby, předpokládáme, že s používáním souborů cookie souhlasíte. Více informací Souhlasím ×