We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: FILMOVÉ PLAKÁTY sleva -30 %

Poradíme vám: Jak se cítit dobře při práci z domova!

26. 03. 2020

Poslední výzkumy říkají, že lidé, kteří pracují z domu v průměru pracují lépe a až o tři hodiny déle, než by museli. Možná je to tím, že se na práci tak soustředí, že zapomenou na čas, či je nerozptylují kávičky a cigárka s kolegy. Ale možná je to také tím, že se doma prostě cítí dobře, a to je inspiruje k lepším výkonům! Pokud ale máte s home officem problémy, možná by vám pomohlo, kdybyste trochu poupravili své prostředí a návyky. Přinášíme vám tipy a triky, jak to udělat! Váš šéf vás jistě odmění nejen úsměvem! 😊

 

 

Začít byste měli u sebe

Práce z domova zní teoreticky skvěle – můžete vstát, kdy se vám zachce, nemusíte si mýt vlasy každý den a celkově nemusíte řešit, jak u práce vypadáte. Navíc si můžete během práce zacvičit či na chvíli zrelaxovat u oblíbeného seriálu. Jenže ve skutečnosti vás tento uvolněný režim může dost ubíjet. Chcete-li, aby vaše práce z domu byla efektivní a cítili jste se u ní dobře, dodržujte tento postup:

  • Vstávejte vždy ve stejný čas (nevadí, když si oproti normálu maličko přispíte, však ušetříte čas, který byste normálně strávili na cestě!)
  • Hezky se oblékněte, učesejte a případně i naneste make-up, jste-li žena a necítíte se bez něj dobře. Netřeba se soukat do těsného kostýmku, ale tepláky a vytahané tričko vaší psychice moc nepomůžou. Schovejte je hezky na víkend! Když se na práci trochu vyfešákujete, budete se hned cítit líp a nebudete v šoku, když vás šéf či kolegové překvapí videohovorem 😊
  • Než začnete pracovat, relaxujte – pohrajte si s domácím mazlíčkem či potomkem, zavtipkujte s partnerem, zacvičte si jógu či dejte pohodovou víkendovou snídani. Normálně taky nepracujete hned po tom, co vstanete z postele! Váš mozek potřebuje chvilku relaxu na rozjezd.
  • Určete si pohodlné pracovní místo – ne každý má to štěstí, že má svou vlastní pracovnu, ale na pohodový home office vám bude stačit mít i jen malý koutek pro sebe. Pokud nemáte ani pořádný pracovní stůl, budete si muset vystačit s jídelním, i když není úplně ideální. Rozhodně vám ale nedoporučujeme zůstat celý den v posteli či na gauči!
  • Stanovte si pevnou pracovní dobu – jedním z důvodů, proč lidé doma pracují více je ten, že si nedávají jednoznačná pravidla. Pokud prostě ráno vstanete a zasednete k počítači, může se zdát, že se z pracovního transu proberete až večer, hladoví, pobledlí a rozlámaní z celodenního sezení. A to není zdravé!
  • Dělejte si přestávky – V době pandemie koronaviru nemá každý možnost jít ven na procházku, ale pokud máte alespoň terasu nebo balkon, zajděte se nadýchat čerstvého vzduchu cca každé dvě hodiny. Pokud vycházka ven není možná, otevřete si okno a protáhněte se. Máte-li obavy, že pak ztratíte pojem o čase, nastavte si na vašem počítači počítadlo. Takhle si můžete naměřit přesných 8 hodin práce a ani o minutu více 😊
  • Zakažte si zprávy – V době, kdy nás média informují o vývoji událostí každých 5 minut je někdy těžké soustředit se na něco jiného. Pro vaše psychické zdraví a pracovní výkon ale bude mnohem lepší, když se na zprávy podíváte maximálně jednou denně. To, že budete vědět v reálném čase, kolik lidí právě podlehlo koronaviru, vám k ničemu nepomůže. Právě naopak!

 

 

Jak si doma vytvořit příjemné prostředí pro práci

Bohužel ne každý má velký byt či dům, aby mohl pracovat v absolutně klidném prostředí. Pokud máte děti, zkuste jim vysvětlit, jak důležité je, aby vás nechali pár hodin v klidu a přidělte jim nějaké úkoly – určitě mají nějakou práci ze školy! Pokud jsou starší, mohou vám připravit oběd, uklidit, zkrátka zajistit chod domácnosti. Na pár hodin je to zabaví, a ještě se naučí k zodpovědnosti! Pokud žijete sami, určitě pravidelně udržujte doma pořádek. Čisté životní prostředí je inspirativní a navíc zdravé. Když už budete uklízet, nezapomeňte si vyčistit i počítačovou klávesnici a display u mobilu. Víte kolik bakterií a virů se na nich za den nasbírá?

Zde jsou jednoduché tipy, jak mít doma příjemné prostředí:

  • Udržujte váš pracovní stůl čistý. Není noc horšího, než když se vám všude válí papíry, hrnky od vypité kávy, obaly od čokolády apod! Každý den začněte tím, že stůl otřete a připravíte si karafu s vodou a skleničku. Nebudete tak potom courat každých 5 minut do kuchyně, protože máte žízeň. (Dodržovat pitný režim je ale velmi důležité! Věděli jste, že když se napijete vody, spláchnete koronavirus z úst do žaludku, kde jej zahubí žaludeční kyseliny? )
  • Zapněte si příjemnou hudbu – Pokud nepatříte mezi velké milovníky absolutního ticha, zpříjemněte si pracovní dobu poslechem hudby, kterou máte rádi. Doporučujeme ale něco klidnějšího, metal by vás možná až příliš rozparádil 😊
  • Vyzdobte si zdi – Máte-li ve vašem pracovním koutku stále prázdné zdi, nebo se vám výzdoba už nelíbí, je právě správný čas to změnit. Výborně vás inspirují motivační plakáty s vtipnými texty či citáty slavných osobností. Preferujete-li spíše výtvarné umění, k práci vás přiměje jak tajemný úsměv Mony Lisy, tak abstraktní umění Vasilije Kandinskeho. Pro inspiraci navštivte naší kolekci obrazů do pracovny.

 

 

 

Jaké obrazy se hodí do pracovny?

Při výzdobě bytu se vždycky řiďte tím, co se vám líbí. Možná jen potřebujete maličko pomoct s tím, co a jak kombinovat, ale rozhodně si domů nedávejte něco jen proto, že to obvykle lidi doma mají. Pokud ale nějakou tu inspiraci a radu opravdu uvítáte, pak se snažte vybrat dekorace takové, které vás budou spíše uklidňovat. Hodí se tak například obrázky moře, pláže, lesy či hory – příroda na vás totiž určitě bude mít pozitivní vliv!  Velkým hitem pro moderních domácností jsou také grafiky od uměleckého dua Finlay & Noa, které jsou jednoduché a vysoce designové. Některé i velmi motivační! Dále vám můžeme doporučit ilustrátorky Lenu Ker a Martinu Pavlovou či fotografie od francouzského fotografa Philippa Hugonnarda. Jeho cestovatelské kolekce vás jistě velmi inspirují (Minimálně budete vědět, kam se jednou zase vydat na dovolenou😊) A máte-li doma příliš prázdné bílé zdi a uvítali byste trochu zářivých barev, zavítejte do kolekce současného malíře Petera Grahama.

Přejeme vám hodně pracovních úspěchů v domácím prostředí a doufáme, že se vám bude vaše nová pracovní rutina líbit! Věřte nám, že se vám pak už ani nebude chtít vrátit do kanceláře! 😊

 

NAVŠTÍVIT KOLEKCI OBRAZŮ HOME OFFICE

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top