We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

Poradíme vám: Jak kombinovat obrazy na zdi

07. 04. 2020

Vybrat si jen jeden nebo dva obrazy na zeď je někdy opravdu těžké, vždyť existuje tolik skvělých motivů! Navíc ty menších rozměrů vypadají na zdi osamocené docela smutně. Nejste-li zrovna vyznavači skandinávského minimalismu, pusťte se s námi do obrazových koláží! Jsou trendy, útulné, a navíc si můžete udělat radost více motivy najednou. Jen je musíte umět správně nakombinovat. Jak? My vám poradíme!

 

Jednoduchá koláž s většími obrazy

 

 

Máte-li větší prostor a zalíbily se vám obrazy větších rozměrů, zkuste si vytvořit kombinaci tří obrazů vedle sebe. Důležité je, aby obrazy měly něco společného – hlavně barvy. To ale neznamená , že si musíte na zeď dát tři modré obrazy! Stačí, když budou všechny tu modrou v nějaké míře obsahovat. Zkuste ale vyladit i téma-  není dobré dát vedle sebe například Van Goghův modrý pokoj, plakát Batmana a vedle modrý tulipán. Držte se pravidla, že motivy by měly spadat to stejné kategorie. Podívejte se na naše příklady. 

 

 

Na tomto obrázku jsme ladili celý interiér do zelené s tropickými motivy. Když se podíváte pozorně, všimnete si, že všechny obrazy skutečně sdílí podobné barvy, ač jsou na první pohled rozdílné. Jako téma jsme si v tomto případě určili “Tropický ráj”, motivy jsou tedy rostiliny a exotičtí ptáci.

 

 

Tento interiér se  jmenuje “Prázdniny u moře”, nakombinovali jsme zde fotografie mořských vln, plážového písku s akvarelem mořského racka od Johna Keelinga.  Opět si pozorně prohlídněte barvy – krémová mořská pěna ladí s peřím racka, stejně tak jako dřevěné kůly, na kterých tento pták posedává mají stejné barvy jako písek. 

 

 

 

Pokud si netroufáte na kombinace barev a témat, pořiďte si již hotový vícedílný obraz. Tento typ obrazu je velmi moderní a nemůže se stát, že vám k sobě nebudou jednotlivé části ladit. 

 

 

Střední nástěnná koláž

 

Čím více obrazů kombinujeme, tím větší pozor musíme dávat na to, aby se k sobě hodily barevně. Doporučujeme tedy zvolit buď černobílé fotografie či kresby ( jako máme na prvním obrázku)) , nebo moderní grafiky s maximálně třemi barvami. 

 

 

Velká nástěnná koláž zarovnaná do bloku

 

Zaujal- li vás tento typ nástěné koláže, budete kromě barevné kompatibility muset řešit ještě velikosti obrazu. Aby byla vaše koláž vyvážená, potřebujete jeden obraz velkých rozměrů a dva sety menších. 

 

 

My jsme se rozhodli vytvořit koláž z obrazů našeho oblíbeného secesního malíře Gustava Klimta. Tento malíř velmi rád používal zlatou barvu, proto nakombinovat jeho obrazy dohromady není nic těžkého! Pokud se stejně jako my rozhodnete udělat si koláž z obrazů jednoho autora, určitě nemůžete šlápnout vedle. Každý malíř má oblíbenou paletu barev, která se objevuje všude! Chcete-li nakombinovat více malířů, doporučujeme vybírat ty, kteří ” spolu mohli zajít na kávu”.  

 

 

Horizontální nástěnná koláž

 

I u horiznotální koláže platí to, co u těch předešlých – barvy, témat, velikost rámů. Soustřeďte se ale i na podobné tvary. 

 

 

Tento interiér jsme ladili ve stylu Simple designu – zvolili jsme obrazy s jednoduchými motivy jako jsou barevné plochy, nápisy či černobílá fotografie na bílém pozadí.  Chcete-li si doma vytvořit podobné kombinac,e navštivte naší kolekci Simple Design.

 

Nakombinovat obrázky tak, aby se vám k sobě hodily není žádná věda, ale pořád je to umění, které možná každý neovládá. Proto jsme pro vás vytvořili speciální kolekce obrazů a fotografií, které jsou navzájem kompatibilní. Hledáte-li tedy inspiraci a pomocnou ruku, neváhejte a navštivte naší sekci Home Deco. 

 

INSPIROVAT SE V NAŠÍ KOLEKCI HOME DECO

 

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top