We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: ANIME, MANGA sleva -15 % Více informací ×

5 faktů o: Filmech Star Wars

21. 02. 2017
Jste stejně jako my velkými fanoušky Star Wars? Shromáždili jsme pro vás 5 faktů o těchto kultovních filmech. A příště, až budete s přáteli sledovat Star Wars, můžete je ohromit vašimi znalostmi. Ale prosím, moc během filmu nemluvte!

 

Některé z našich nejoblíbenějších Star Wars produktů!

1. Postava Hana Sola měla vypadat jako bahenní příšera.
George Lucas původně zamýšlel, že kapitán hvězdné lodi Millennium Falcon, měl být spíše podobný bytosti pocházející z bažin. Proč se nakonec rozhodl pro Harrisona Forda? Rozhodně ne kvůli tomu, že by vypadal jako příšera z bažin. Představa Lucase ohledně této postavy se postupně měnila. Nakonec došel k závěru, že Harrison Ford je ten pravý.

 

2. Charakteristické pípání R2-D2 je upravené dětské žvatlání.
Za kvalitní zvukové efekty vděčí Lucas zvukovému designérovi Benu Bruttovi, a to včetně typického pípání R2-D2. Pípání vzniklo přetvořením roztomilého dětského žvatlání tak, aby znělo elektronicky. Výsledkem je kouzelná R2-D2 mluva, která každého dostane.

 

Star Wars – A New Hope Poster; za 159 Kč

 

3. Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) při natáčení soubojů vydával zvuky světelného meče.
Samozřejmě to všichni děláme! Stačí si do ruky vzít ten suprový světelný meč a člověk se prostě neovládne. Ani Ewan McGregor neodolal a i on během duelů vydával zvuky světelného meče. Produkce potom musela tyto zvuky pracně odstraňovat.
4. Loď Millenium Falcon byla inspirována cheeseburgerem? 
Jedině George Lucas dokáže najít inspiraci na zvláštních místech! Legendární Millenium Falcon, který je řízen Hansem Solem a Chewbaccou byl navržen podle hamburgeru a olivou napíchnutou na párátku.
5. Hrabě Dooku je pojmenován podle japonského slova “doku”, což znamená jed. V Brazílii se musel přejmenovat na Hrabě Dookan z velmi vtipného důvodu. 
V portugalštině se “do cu” čte jako Dooku, což znamená “ze zadku”. Ještě že nakonec jeho jméno změnili! Umíte si představit, co by se přihodilo, kdyby zanechali původní jméno?

 

NAKUPUJTE Z NAŠÍ KOLEKCE STAR WARS

Aneta

I love inspiring others with simple, creative ideas on how to decorate and organize your home. What's the best part? You don't need a big budget!

www.instagram.com/little_hyenka/Decorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.

Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybělo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×