We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: FANTASY & SCI-FI sleva -40 %

Nákaza horší než koronavirus – Tohle jsou nejlepší post-apokalyptické fikce

19. 05. 2020

Smrtící nákaza, která za sebou nechává hromady mrtvých těl.  To je koronavirus, který již několik měsíců sužuje celý svět. Nechceme tuto světovou pandemii nějak příliš zlehčovat, ale díky našim oblíbeným filmům a seriálům víme, že vždycky může být hůř. Ta mrtvá těla by totiž mohla začít kousat! Jen si vzpomeňte, do jakého světa se probudil z několikatýdenního kómatu Rick v oblíbeném seriálu Walking Dead! Smrtící nákazy a obživlé mrtvoly zkrátka  inspirovaly nejednoho filmového tvůrce. Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší filmy, seriály a videohry, díky nimž nám současná situace nepřipadá tak děsivá! Raději si ale při čtení nasaďte roušku, tento článek je plný smrtících virů… 😊 A vtípků.

 

Jak vidíte letošní léto vy?

Oblíbení zombíci

Stačí jedno malé kousnutí a s vaším obyčejným životem je konec. Buď zemřete a vaše tělo se později změní v kulhající, rozkládající se příšeru, anebo jen „maličko“ zmutujete a své milované vraždíte jen ve chvíli, kdy vás ovládne vaše nové já.  Když se celý svět během pár okamžiků změní v krvelačné zombíky, kterým se dokázalo ubránit jen několik přeživších, happy end úplně nečekáte. Do konce seriálu Walking Dead nám pravděpodobně zbývají ještě dvě sezóny, ale kdo společně se seriálem sleduje jeho komiksovou předlohu už ví, pozor spoiler – že Rick Grimes rozhodně není Brad Pitt. (Nejen vzhledově). Jeho postava ve filmu z roku 2013 –   totiž nejen přežije, ale také bleskově najde řešení, jak si se zombie nákazou poradit. Rick takové štěstí bohužel neměl. 

 

Co vidíte při pohledu do zrcadla, po tolika týdnech bez dlouhodobého pobytu na slunci?

 

Nový začátek

Jak vypadá váš život, když se vám zombie-smrtící nákaza vyhne? Když se díváte (hrajete) na Resident Evil a jiné podobné filmy, kde je hlavní náplní mlácení mutantů po hlavě, napadne vás, jaký smysl má žít jen pro přežití. Ve videohrách nás ten věčný boj sice baví, ale v reálném životě už by to asi úplně ono nebylo. Zkuste chvilku mlátit do boxovacího pytle a uvidíte, že takovou výdrž jako hrdinové ve filmech nemáte! A už vůbec ne nekonečný přísun nábojů. Zda je možné vyhubit všechny zombíky do posledního a znovu osídlit planetu jako Adam a Eva, to je otázkou, ale příroda si vždycky poradí. Vždyť ve Falloutu si lidé poradili jak s ničivými nukleárními výbuchy, tak i s Vůdcem a jeho armádou virem nakažených mutantů! Naděje zkrátka umírá poslední. Anebo s vámi. 

 

 

I nukleární války a mutanty lze přežít. A dokonce i s chutným nealkoholickým nápojem! 🙂

 

Apokalypsa v praxi

Jestli jste vždycky záviděli Mile Jovovich, že si mohla souboj se zombíky vyzkoušet v Resident Evilu s kaskadéry, pak je možná čas pořídit si Play Station VR a koupit si videohru! Hrát takový Resident Evil 7 pouze na obrazovce je pohoda, ale zkuste to, když na vás mutanti mohou doslova skočit odkudkoliv! (TIP: Chcete-li hráči s VR brýlemi dopřát skutečně děsivý zážitek, sledujte jeho hru na obrazovce a v okamžiku, kdy může mít pocit, že „vzduch je čistý“, zlehka se jej dotkněte na rameni. Věřte, že na tento herní zážitek jen tak nezapomene!:)

Druhého pokračování The Last Of Us se dočkáme snad již na konci května!

 

Nejlepší videohry s post-apokalyptickou tematikou

Her, kde si můžete přežití v krutém světě plném mrtvol chodících i ležících je plno, ne všechny jsou ale stejně kvalitní. Když v roce 2013 vyšla hra The Last of Us, byla to doslova revoluce – silný příběh, v té době výborná grafika, excelentní hlasové herectví Troye Bakera (Joel) díky němuž při hraní zažíváte skutečné emoce. (Komu z vás neukápla slza, když Joel drží svou mrtvou dcerku a pomalu mu odchází, že je skutečně pryč?) Právě letos (snad na konci května) se konečně dočkáme pokračování této veleúspěšné videohry. Toužíte-li si ale něco zahrát teď a máte rádi zombíky, pak vám doporučujeme následující hry: State of Decay 2, DayZ, The Walking Dead, Dying light, Dead Island: Riptide nebo Resident Evil 7 Biohazard. Pokud vás baví surviving games obecně, pak se pusťte do Falloutu 4, I Am Alive či Horizon: Zero Dawn. Her, které stojí za pár stovek hodin, je na výběr skutečně mnoho. Pokud jste se během domácí karantény sháněli po nějakých videohrách, jistě jste si všimli, že právě tyto hry patří k top nejhranějším hrám v současné době. Zdá se, že opravdu všichni si  potřebujeme „zažít“ ještě horší scénáře, než je v současné době naše realita.

 

JÍT DO KOLEKCE HOROROVÉ HRY

 

 

Humor- jediná obrana proti koronaviru

Zatímco na zombie-virus leckdy platí jen kulka do mozku, na koronavirus bude stačit očkování. Vývoj vakcíny je ale  (navzdory tomu, co jsme viděli ve World War Z) dost dlouhý proces, proto se musíme smířit s tím, že ještě nějaký čas budeme muset všichni dodržovat přísná hygienická nařízení. Mezitím ale můžeme zlepšovat naší imunitu tím, že budeme v psychické pohodě. Jelikož smích léčí, připravili jsme si pro vás naše nejlepší koláže, které jsme v této době vytvářeli pro vaše pobavení. Pokud se vám zalíbí, sledujte náš instagram a bavte se s námi každý den! 

 

Může Hulk chytit koronavirus?
ROUŠKA FOREVER!
Antikoronavirová maska, model 1998.
Do kina už chodit můžeme. Ale pouze v maskách!

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top