We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: VÝPRODEJ - SLEVY AŽ 70 % ×

Beatles, Queen, Kiss…Objevte tajemství názvů kapel!

14. 03. 2019

Vybrat jméno není jednoduché ani pro dítě, ani pro psa. A co teprve pro kapelu! Zatímco s pojmenováním potomka vám může pomoci odborná literatura, s hudební kapelou už je to horší. Jak asi přišli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr ke svému hmyzímu názvu? A co znamená AC/DC? Pojďme se na to společně podívat!

„Když mi bylo dvanáct, měl jsem vizi. Viděl jsem muže na hořícím koláči, který mi řekl „Jste Beatles s ‘a’“ A tak jimi jsme.“

Přesně takhle na věčnou otázku jednou v rozhovoru zažertoval John Lennon. Fanouškům, kteří o životě Beatles už něco vědí, možná toto tvrzení nemusí připadat tak nepravděpodobné, vždyť drogy těmto čtyřem gentlemanům nebyly tak moc cizí, ale John později přidal další, a teď už prý oficiální verzi.

Když Beatles začínali, byli velkými fanoušky zpěváka Buddyho Hollyho, jehož doprovodná kapela se jmenovala The Crickets (Cvrčci). V té době bylo zvykem, že kapely měly dlouhá jména, ale oni chtěli být originální, a tak zvolili krátké Beatles. Angličtinářům teď možná došlo, že brouk se anglicky píše „beetle“. Byli snad mládenci negramotní? Ale kdepak. Šlo o jazykovou hru – když John Lennon a jeho kamarádi hledali vhodné jméno pro svou kapelu, chtěli mít v názvu „beat“. A tak si toho brouka trochu upravili a fanouškům jednoho nasadili do hlavy. Beat či nebeat, to je to, oč tu běží! 😊

„Před lety mě napadlo jméno „Queen“… Je to jenom jméno, ale velmi královské, očividně, a zní úžasně… Je to silné jméno, velmi univerzální a bezprostřední…“

Kdo viděl film Bohemian Rhapsody, ten ví, že se kapela Briana Maye a Rogera Tylora nejprve jmenovala Smile a Freddie Mercury nebyl jejím zpěvákem, ale fanouškem. S nápadem přejmenovat „úsměv“ na královnu přišel samozřejmě on a předem to s nikým nekonzultoval. Až na obálce prvního společného alba se zkrátka všichni dozvěděli, že se kapela jmenuje Queen.  May s Taylorem proti tomu nijak neprotestovali – moc dobře věděli, že jakýkoliv protest by tvrdě narazil na Freddieho neústupnou povahu. A proč zrovna Queen? V té době se takto v Anglii označoval homosexuál či pozér. Mercury dlouho tvrdil, že na toto jméno přišel náhodou, ale je opravdu podobnost s jeho osobností čistě náhodná?

„A co takhle Polibek?“

Spousta lidí věří, že název skupiny KISS vznikl z akronymu  Knights in Satan’s service (Rytíři ve službách Satana), ale není tomu tak. Paul Stanley, jeden ze zakládajících členů, si přál mít jméno, které by bylo nejednoznačné. Když na začátku roku  1973 projížděl spolu s dalšími členy skupiny New Yorkem, došlo na to, že bubeník Peter Criss zmínil svojí předešlou kapelu Lips. Stanleyho hned napadlo, že by se na to dalo navázat, a tak vznikl název Kiss, který splňuje obě předešlé podmínky. Jde o polibek romantický, nebo smrti? To už je na vás!:) 

Za vším hledejte ženu

Co znamená AC/DC? Bratři Malcolm a Angus Youngovi, zakladatelé skupiny, mají ještě sestru Margaret, která moc ráda šila. A právě její koníček je inspiroval. Na jejím šicím stroji je totiž zaujalo označení AC/DC, které je zkratkou pro alternativní a přímý proud, anglicky alternative current/ direct current. Pokud nechápete, proč jim toto jméno připadalo geniální, vzpomeňte si na nějaké z jejich vystoupení či nahrávku. Mají náboj, energii. Prostě AC/DC.  

Umělecké hudební plakáty

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2019 Europosters, s. r. o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top