We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: ZVÍŘATA sleva 20 % ×

Inspirace: 8 tipů jak si vyzdobit domov

27. 06. 2018
  • Držte se minimalismu

Design řídící se pravidlem, že méně je více, není jen nesmírně populární, ale i mírnější k vaší peněžence, jelikož dekorativnější styly vyžadují větší výdaje na ozdoby a doplňky. Minimalistické interiérové designy jsou založené na neutrálních barvách a na odstranění čehokoliv navíc. Osvojte si myšlení, které upřednostňuje kvalitu před kvantitou a vsaďte na jednoduchost. Investujte do úložných prostor v minimalistickém stylu k uschování věcí, které jsou zdrojem  případného „chaosu“, jenž se může objevit na každém povrchu. Tím ušetříte i místo. Nakonec můžete přidat jednoduché, ale zato klasické černobílé fotografie nebo litografie obrazů, u kterých nehrozí nebezpečí, že budou v místnosti příliš výrazné.

  • Zrcadla

Zrcadla mají kouzelnou schopnost, že místnost dovedou prosvítit tím, že zachytí a odrazí světlo. Dávejte si však pozor na častou chybu – neumisťujte zrcadlo čelem k oknu, protože pak světlo odrazí zpět z okna ven. Zrcadla také navíc umí zvětšit prostor. Neexistují žádná pravidla pro to, jak vyzdobit místnost zrcadly, takže můžete popustit uzdu fantazii.

  • Předveďte svá oblíbená umělecká díla

Přidejte svůj osobitý rukopis pomocí svých oblíbených uměleckých děl. Základní pravidlo zní, že střed jakéhokoliv obrazu, plakátu, plátna apod. by měl viset ve výši očí. Také by měla být brána v potaz velikost dané stěny. Velká prázdná stěna? Sáhněte po obrazu velkých rozměrů nebo sestavte sbírku menších, čímž můžete napodobit styl obrazových galerií.

Objevte více tipů a triků, jak ozdobit svou zeď uměleckými díly.

  • Koberce

Koberce dopomáhají k vytváření útulných míst a oddělených zákoutí. Umí také rozdělit místnost na více částí. Díky tomu může jedna místnost získat několik různých tváří v podobě zón – například jídelní část a část k posezení. Koberec může být základem vašeho barevného schématu, nebo dokonce může dodat obydlí barevný šmrnc. Umístění koberce se však nemusí omezovat pouze na podlahu. Okořeňte design svého bydlení – pověste jej na zeď a dosáhnete tak ještě útulnější atmosféry.

  • Závěsy

Nikdy nepodceňujte sílu závěsů. Přidejte svému domovu na dramatičnosti pomocí luxusně vypadajících závěsů v tmavších barvách. Interiéru to také zajistí útulnou atmosféru. Závěsy navíc vytvářejí iluzi toho, že strop je výš, než ve skutečnosti je. Stačí pověsit závěsy kus nad okna a přidat svislé pruhy, aby se efekt zvýšil. Tím se minimalizuje pocit stísněnosti v prostoru.

  • Nástěnné samolepky

Nástěnné samolepky jsou dobrou metodou, jak udělat styl vašeho interiéru osobitý. Zvláště je ve svých pokojích velmi ocení děti a teenageři. Škála různých tvarů, velikostí, motivů, hesel a barev je dostatečně rozmanitá, aby dodala místnosti unikátní styl. Volba takovéto interiérové dekorace může být zároveň vyjádřením hlubší myšlenky, pokud obsahuje motta jako „Eat, Pray, Love“ v osobitých fontech. V podstatě tím mohou představovat osobnost člověka.

  • Akcentovaná stěna

Natřete stěnu výraznou barvou. Pokud jde o renovaci a oživení místnosti, barva je tou nejtajnější a nejlevnější zbraní bytového architekta. Vymalování celé místnosti však může přesáhnout rozpočet. Nebo na to prostě není dostatek času a prostoru. Akcentovaná stěna je tudíž tou nejvíce hospodárnou metodou. Abyste docílili požadovaného dojmu, můžete namísto barvy použít i tapetu – jednobarevnou, se vzorem nebo fotografií.

  • Nástěnné drhané tapiserie

Technika drhání je umění spočívající ve vázání šňůrek či nití, čímž vznikají tkané dekorace, které byly nesmírně populární v 70. letech. Přidání takového zajímavého prvku do svého domova je originální a nádherný způsob, jak mu dodat bohémskou a vřelou atmosféru. Tuto dekoraci si můžete zakoupit na různých online platformách nebo si ji můžete dokonce sami vyrobit. Říká se, že drhání je až výjimečně odpočinková činnost s terapeutickými účinky.

Víc obrazů na stenu

Víc inspirace

Zdroj závesy/ Zdroj macramé / Zdroj zrcadla / Zdroj nálepky /Zdroj koberce

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top