We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: PLAKÁTY sleva 20 % ×

Hra o trůny: Co jsme viděli v prvních dvou epizodách?

26. 04. 2019

Když v roce 2011 televize HBO vypustila do světa první sérii Hry o trůny, neměla ani tušení, jaký úspěch bude tento seriál mít. Celých 8 let s napětím sledujeme osudy Starků, Lannisterů, Daenerys Targaryen a jiných postav ze Západozemí, které spojuje nejen zájem o Železný trůn, ale také nebezpečí, které přichází od Bílých chodců. Již tento týden uvidíme největší bitvu v dějinách seriálu a možná i seriálů vůbec. Pojďte si s námi připomenout události, které jí předcházely. Máme tady pro vás shrnutí prvních dvou kapitol osmé série!  😊

 

#Setkání na Zimohradu

První dva díly se nesou v duchu setkání starých (ne)přátel a důležitých rozhovorů. Zatímco královna Cersei se od Železného trůnu nehne ani na krok, většina postav se setkává na Zimohradu.   Sansa, Arya, Bran, Theon a Jon jsou zase pohromadě jako za starých dobrých časů Neda Starka, avšak tentokrát je vše jinak. Dočkali jsme se sice dojemného objetí Jona s Aryou či Sansy s Theonem, ale na rodinná pouta moc času nezbývá. Sansa je teď paní Zimohradu a s tím přichází velká zodpovědnost a dlouhá jednání. A také tak trochu souboj o hlavní slovo s Daenerys, která na Zimohrad dorazila společně s Jonem a svou armádou.  Sansa je dost chytrá na to, aby jí tak úplně nevěřila.

 

#A zase ta Cersei

Kdo si dobře pamatuje události z předchozí série, tak si jistě vzpomíná na rozhovor Cersei a Tyriona, ve kterém Cersei přislíbila pomoc v boji proti Bílým chodcům. To, že nakonec její armáda k Zimohradu nikdy vyslána nebyla, a naopak bylo navázáno spojenectví s Euronem Greyjoem, asi nebyl šok pro žádného diváka. Avšak jeden šok si nejen pro nás tvůrci přeci jen přichystali. I přes protesty Leny Headey, představitelky Cersei, nakonec královna vyhoví Euronovi a sdílí s ním své lože. A to i přes to, že na svých lodích nepřivezl bojové slony, které si výslovně přála. Nejspíš bude opravdu těhotná a hormony mění její zásadovost…

 

#Tváří v tvář

 

Místo velké armády na Zimohrad dorazí jen Jaime, dříve obávaný a stále nenáviděný králokat, který během seriálu prošel vskutku velkou změnou charakteru. Změnil se dokonce natolik, že se má stát obětí sera Bronna, kterého si na vraždu svých bratrů najala Cersei.  Sice se chvíli zdá, že oba Lannistery dříve popraví Daenerys (stejně jako otce a bratra Sama Tullyho), neboť Tyrion pochybil důvěrou ve svou sestru a Jaime tak trochu zabil jejího tátu, ale nakonec se žádná lannisterská krev (zatím) prolévat nebude. Pobyt na Zimohradu však pro Jamieho úplně příjemný není. Setkává se zde totiž s Branem, kterého kdysi dávno „pro lásku“ shodil z věže. I Arya se setkává s mužem, kterého se pokusila zabít – Ohařem. A také s Gendrym, se kterým konečně pozná, co je to intimita. 

 

 

#Problémy v ráji

Mezi nejdůležitější události prvních dvou dílů bezesporu patří to, že Jon konečně zjistí svou skutečnou identitu. Není totiž bastardem čestného Neda Starka a bezejmenné prostitutky, nýbrž synem Lianny Stark a Rhaegarda Targaryena, bratra jeho milenky Daenerys. Toto zjištění samozřejmě poněkud komplikuje jeho vztah s Daenerys. Ne však z milostného hlediska, což by jej snad mohlo trochu více znepokojovat, ale z hlediska spojenectví. A jeho obavy jsou na místě, neboť Daenerys na tuto zprávu nereaguje úplně nejlépe. Znamená to totiž, že rodné právo na Železný trůn má právě Jon, a to se Dany samozřejmě nelíbí. Ač Sanse předtím vykládala, jak je pro ni Jon důležitý a jak jej miluje, dala  oběma dostatečně najevo, co je pro ni skutečně nejdůležitější. Vypadá to, že boj o trůn bude skutečně drsný!

 

#Nejlepší hlášky

Jelikož Hra o trůny za pár týdnů skončí, rozhodli se tvůrci trochu pozměnit styl a místo slz smutku nám v těchto dvou epizodách dopřáli i nějaké ty od smíchu. Avšak dlouho nám ty veselé hlášky nevydrží, neboť Noční král is coming! 

VSTUP DO KOLEKCE HRY O TRŮNY

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2020 Europosters, s. r. o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top