We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: ZVÍŘATA sleva 20 % ×

Co jste nevěděli o Quentinu Tarantinovi a jeho filmech

06. 09. 2019

Někdo jeho dlouhé „ukecané“ filmy miluje, jiný nenávidí. Není ale pochyb, že Quentin Tarantino patří k těm nejlepším režisérům naší doby. Jeho horká novinka Tenkrát v Holywoodu právě plní kina k prasknutí a není se čemu divit. Kombinace Tarantino – DicaprioPitt divákovi slibuje skutečně nezapomenutelný zážitek. Pojďte si s námi připomenout Tarantinovy nejlepší filmy a zjistěte něco zajímavého ze života tohoto neobyčejného režiséra!

 

REŽISÉR JE DRUHÉ NEJLEPŠÍ ZAMĚSTNÁNÍ NA SVĚTĚ

Když se zeptáte filmového režiséra, který kdysi pracoval ve videopůjčovně na to, jaké zaměstnání ho v životě nejvíce bavilo, trochu čekáte, že vám začne vyprávět, jak zbožňuje režírování vlastních filmů. Ne však Tarantino, který dodnes s láskou vzpomíná na léta, kdy pracoval jako uvaděč v kině pro dospělé, (Tedy vlastně s filmy pro dospělé 😊) to je prý nejlepší zaměstnání na světě! Naštěstí režie a scenáristika Tarantina baví dostatečně, a tak jsme se letos dočkali již jeho 9. autorského filmu.

RAKETOVÝ START

I když první film natočil již v roce 1987, známějším režisérem se stal až o pět let později díky snímku  Reservoir Dogs (Gauneři). V Podsvětí zůstal i o 2 roky později s jeho asi nejznámějším a lidmi nejoblíbenějším filmem Pulp Fiction. V tomto filmu se poprvé objevili dnes známí a uznávání herci, kteří byli v době premiéry Pulp Fiction ještě neobjeveni nebo již zapomenuti. Mezi největší objevy Tarantina patří herečka Uma Thurman, která ve filmu ztvárnila mafiánskou manželku Miu Wallaceovou. O více než 10 let později tuto herečku Tarantino obsadil do hlavní role ve filmech Kill Bill a Kill Bill 2.  Do role Vince Vegy Tarantino obsadil hvězdu Horečky sobotní noci Johna Travoltu, který po natočení Pomády spadl na dno nejen filmové. Travoltovi se prý v Pulp Fiction moc hrát nechtělo, ale naštěstí se nechal přesvědčit. Mimochodem, tuto roli Tarantino napsal pro herce Micheala Madsena,)  který měl ve filmu hrát, ale 2 týdny před začátkem natáčení se role vzdal. Tento herec si později zahrál ve filmech Kill Bill a Osm Hrozných.   Dále se v Pulp Fiction objevili Bruce Willis nebo Samuel L. Jackson, který patří k Tarantinovým nejobsazovanějším hercům. Drsní pistolníci zkrátka Jacksonovi jdou!

 

FILMOVÉ LIBŮSTKY

Pokud jste viděli první Tarantinův úspěšný film Reservoir dogs, možná vás napadlo, že jméno filmu je zvláštní. (Což Pulp fiction ostatně také). K jménu tohoto filmu se váže plno historek, avšak pouze Tarantino ví, která a jestli nějaká, je pravdivá. Říká se ale, že svým investorům nakecal, že Reservoir dog je francouzský gangsterský slangový termín pro krysu. To ovšem není pravda. Nejčastěji se uvádí, že se Tarantino nechal inspirovat filmy Au revoir les enfants a Straw dogs a tak nějak spojil jejich názvy dohromady. Jak z au revoir vzniklo reservoir? Film Au revoir les enfants prý tenkrát Tarantinovi doporučila jeho tehdejší přítelkyně a Tarantino se přeslech a místo „au revoir“ slyšel „reservoir“. A tak nějak přišel na název svého prvního filmu. Anebo to bylo úplně jinak. Možná o tom jednou natočí film😊

OBLÍBENÍ HERCI

Už jsme zmínili, že někteří herci se objevili ve více než jednom filmu. Například Tim Roth se objevil v Reservoir dogs, Pulp fiction i Hateful Eight (Osm hrozných). Leonarda Dicapria jsme mohli zatím vidět ve filmu Django Unchained (Nespoutaný Django), z jehož rasistických dialogů bylo herci nevolno, a také v nejnovějším Tenkrát v Holywoodu. Tarantino jej ale chtěl obsadit už dříve. Věděli jste, že Leo Dicaprio měl hrát roli kolonela SS Hanse Landy? Tuto roli mu však vyfoukl pozdější kolega z Djanga Christoph Waltz. Pokud ale spočítáte počet rolí v Tarantinových filmech, jasným vítězem je Samuel L. Jackson. Jistě si jej hned spojíte s Pulp Fiction, Djangem či Hateful Eight, ale víte, že se objevil i v malé roli ve filmu Jackie Brown a Kill Bill. A pokud si myslíte, že jej Tarantino vynechal při natáčení Hanebných panchartů, jste na omylu. Jacksona sice nemůžeme ve filmu vidět, ale můžeme slyšet jeho charismatický hlas 😊 

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE…

  1. Kultovní film Pulp Fiction je poskládaný ze sedmi kapitol, které na sebe chronologicky nenavazují, ale teoreticky byste si film mohli chronologicky poskládat. Pokud by vás tento experiment zaujal, následujte tuto infografiku.
  2. Některé části filmu Pulp Fiction režíroval Robert Rodriguez. Na oplátku se Tarantino podílel na režii Sin City.
  3. Jamie Foxx si zahrál ve filmu Django Unchained po boku svého vlastního koně.
  4. Leonardo Dicaprio měl velký morální problém s natáčením scény, kde musel křičet několik skutečně hnusných rasistických nadávek. Nakonec to ale zvládl, protože se mu dostalo pomoci od Samuela L. Jacksona. Vzal jej stranou a řekl mu „ Hej, sr…i, tohle je pro nás jen další obyčejné úterý, jdeme na to!“.
  5. Once Upon a Time in Holywood je Tarantinův 9. sólový autorský film. Další v pořadí by měl být Kill Bill vol. 3. 

 

KOLEKCE PULP FICTION

zdroje:

mentalfloss.com , visual.ly  , triplem.com.au

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top