We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

BORIS DRASCHOFF: Kubismus a Kubistika není totéž

01. 02. 2021

Kubistika – kdo se vlastně skrývá pod tímto pseudonymem? Je to berlínský umělec a designér Boris Draschoff, jehož ilustrace jsou trendy a v poslední době se pyšní velké oblibě. Mnozí z vás je už mají doma na zdi! V našem rozhovoru zjistíte, že i vaše zdi vypráví silnější příběh, než se na první pohled může zdát. Pokud kolekci Kubistiky ještě neznáte, je nejvyšší čas ji pořádně prozkoumat. 

 

Umělecký název Kubistika ne náhodou připomíná název moderního uměleckého směru – kubismu. Nejedná se však pouze o zvukovou shodu, nýbrž i o Borisovu velkou inspiraci! Jeho tvorba je ztělesněním redukce předmětů na jejich samotnou podstatu. Ať už se jedná o restrukturalizaci tvarů a barev podél kubistických linií nebo o tvorbu úžasně pobuřujících pop-uměleckých koláží, vše je podtrženo dokonalým souladem pastelových barev, moderní zlaté a nesmrtelné černé. 

Náš tým ho rozhodl vyzpovídal o jeho životních snech a inspiracích. My doufáme, že si třeba jeho umění tak snáz najde cestu i na vaši zeď. 

 

Europosters: Borisi, jaká je Vaše nejoblíbenější barva?

 

Boris: “Používám mnoho teplých a zemitých barev, které reflektují přírodu, která je ostatně v mých dílech jedním z hlavních prvků. Většina lidí ale často říká, že barvou, kterou používám nejvíce, je černá. A mají pravdu! Je to moje nejoblíbenější barva. Proč? Protože pozvedne barvu, se kterou ji kombinujete, a doslova ji rozzáří, aniž by ona barva byla upozaděna. To je pro mě fascinující a jedinečná charakteristika této barvy. Odpověď je tedy černá!”

 

Europosters: Když se ale vrátíme úplně na začátek, co zformovalo Váš osobitý umělecký styl?

 

Boris: ”To mi trvalo snad sto let! Vzpomínám si na příběh, který moje máma často vypráví: Když mi bylo asi 6 let, pozval jsem celou svou rodinu do něčeho, co jsem nazýval svou vlastní uměleckou galerií. Byla vyrobena z lepených krabic s malými obrázky vylepenými uvnitř. Stejně si ale myslím, že se to počítá jako moje první výstava. Vzpomínám si, že obrázky byly docela hodně barevné. Od té doby jsem ale prozkoumal mnoho různých druhů stylů a technik. A čím starší jsem, tím více a více mě fascinovaly minimalistické motivy, se sníženou barevnou paletou. Ale abych byl upřímný, mám pocit, že se jedná o celoživotní proces, který pravděpodobně nikdy neskončí a bude se neustále měnit.”

Europosters: Nyní ale můžeme vidět, že hlavní inspirací je příroda. Máte nějaké oblíbené místo, kam se rád vracíte a kde čerpáte inspiraci?

 

Boris: ”Jsem šťastný, že žiju v Berlíně, v tak velkém a pulzujícím městě a zároveň jsem obklopen nekonečně krásnou přírodou – a to jen 30 minut jízdy autem. Rád se chodím procházet k braniborským jezerům a nechávám se inspirovat téměř nedotčenou přírodou.”

 

Europosters: Kromě přírody se na Vašich uměleckých dílech často objevují i křivky ženského těla. Jaké je vlastně Vaše vnímání krásy?

Boris: “Osobně mě velmi fascinují základní přírodní tvary, zejména kruhy a křivky. Tam vidím nejvíce krásy. To je důvod, proč se tyto tvary v mém umění opakují v mnoha různých způsobech a obměnách. Tvary ženského těla jsou jen jedním z těchto prvků – stejně jako měsíc a slunce.”

 

Europosters: Zmiňoval jste motivy slunce a měsíce. Věříte v nějaké přírodní či nadpřirozené  síly?

 

Boris: ”Měsíc, slunce a siluety přírodních prvků se objevují na většině mých uměleckých děl. Fascinuje mě jednoduchost této krásy přesto jak je příroda složitá. Vezměme si například západ slunce – v zásadě je to čára a půlkruh, ale když západ slunce sledujeme, vytváří silné a odlišné emoce. To je v mých očích úžasné a inspirující.”

 

Europosters: A na závěr Borisi, jaký je Váš životní sen?

 

Boris: ”Tvořit umění, které inspiruje mnoho lidí, trávit spoustu čas v přírodě a sdílet krásu života se svou spířzenou duší. Takže díky bohu, v mém případě je to takový živý sen, za který jsem každý den velmi vděčný.”

 

Prohlédněte si celou kolekci Kubistiky zde

Anne-Marie

„You can’t rush something you want to last forever.“

www.instagram.com/europosters_deco/Posters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top