We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objevte nejvýhodnější akce pro tento týden: HRNKY & NÁDOBÍ sleva -15 % ×

Batman tento rok oslavil 80. výročí! Víte, kdo bude jeho novým představitelem?

18. 10. 2019

Představte si pana Úžasňáka s netopýřími křídly. Tak nějak vypadal nejoblíbenější superhrdina z DC Comics v roce 1939, když jej Bob Kane poprvé nakreslil. Od té doby prošel Batman několika změnami (a to nejen garderóby) a zbavil město Gotham City spousty nebezpečných zločinců. A rozhodně se ještě do důchodu nechystá!

 

 

Kdo bude novou tváří Batmana?

 

BATMAN VS. SUPERMAN

Ačkoliv je vztah Batmana a Supermana natolik složitý, že vyústí v ublížení na zdraví neslučující se s životem, pravdou je, že Batman by asi bez Supermana neexistoval. Právě díky velkému úspěchu superhrdiny z planety Krypton si National Comics Publications (dnešní DC) vyžádali vznik další postavy do Detective Comics. Od té doby letos uběhlo osmdesát let. Dnes je Batman, i přes pokročilý věk, stále jedním z nejoblíbenějších superhrdinů z komiksového světa, a proto se brzy dočká dalšího filmového zpracování. Jak to asi dopadne?

 

“I´m Batman!”

 

BATMAN VS. BATMAN

Stejně jako komiksová verze, i ve filmu Batman vystřídal už několik podob. Úplně první úspěšný film, ve kterém se objevil, natočil režisér Leslie. H. Martinson už v roce 1966 a v roli Bruce Waynea se poprvé Adam West. Po jeho boku samozřejmě nechybí ani Alfréd a ani věrný pomocník Robin, s nímž společně bojuje proti Jokerovi, Tučňákovi, Catwoman a Hádánkáři. Zní to jako pěkné drama, že? Avšak tón filmu je spíše komediální. Jako jeho komiksová předloha.

 

  

 

Dalšího filmu se Batman dočkal až v roce 1989, kdy se na režisérskou židli posadil Tim Burton. Ten natočil filmy rovnou dva –  v hlavní roli s Michaelem Keatonem. Ve filmu prostě nazvaném „Batman“ je Batmanovou nemesis Joker v podání Jacka Nicholsona. V druhém pokračování Bruce Wayne odolává svodům Catwoman (Michelle Pfeiffer) a porazí Dannyho De Vita alias pana Tučňáka. Štafetu po Burtonovi převzal režisér Joel Schumacher, který natočil film Batman navždy, v hlavní roli s Valem Kilmerem a Batman a Robin, kde se hlavní role ujal George Clooney. Tímto filmem, kde se v roli zločinců představili Arnold Schwarzenneger a Uma Thurman batmanovská sága na nějaký čas skončila. Mezitím bylo natočeno několik animovaných verzí, ale dalšího, a zatím asi nejlepšího filmového zpracování se Batman dočkal zase až v roce 2005, kdy se ho ujal režisér Christopher Nolan.

 

 

 

 

Zatímco u předešlých verzí se diváci zasmáli, Batman s tváří Christiana Balea je pěkně temný. Z lehké superhrdinské kriminálky se stal thriller, který zaujal i nekomiksové fanoušky. Stačilo přidat trochu psychologie, krve a méně úsměvné kostýmy! A taky napsat kvalitní scénář. Díky Nolanovi se zdálo, že Temný rytíř skutečně povstal. Potom ale přišel film Batman vs. Superman, který tomuto hrdinovi poněkud zkazil reputaci.  Ben Affleck zkrátka nebyl tou nejlepší volbou, i tak se jako Batman představil v dalším DC filmu, tentokrát v Lize spravedlivých. Co bude dál?

 

 

 

UPÍR NEBO NETOPÝR?

Možná i díky osmdesátiletému výročí se DC rozhodlo, že si Batman zaslouží nové zpracování. Po fiasku s Benem Affleckem začali tedy hledat někoho, kdo by opět vrátil Batmana na filmové výslunní. Už víme, že se režie ujme Matt Reeves, mezi jehož nejznámější filmy patří Úsvit planety opic a Válka o planetu opic. O čem bude nový Batman ještě nevíme, ale za to už je známo, kdo se tentokrát oblékne do netopýří masky. A bude to upír Edward ze ságy Stmívání Robert Pattinson! Když tato zpráva obletěla svět, mnoho fanoušků Batmana se začalo bouřit. Na pomoc Robertovi ale přispěchal samotný Christian Bale, který se fanouškům zaručil, že to mladý britský herec určitě zvládne. Od dob ságy Stmívání už totiž uběhlo více než 10 let a za tu dobu Pattinson dospěl nejen fyzicky, ale i herecky. Zatím za sebou nemá úplně ty nejlepší filmy (Kromě jeho první větší role v Harry Potterovi), ale to se, zdá se, mění. Momentálně si jeho herecký výkon můžete užít v hororovém dramatu The Lighthouse, ve kterém si mladý herec poprvé vyzkoušel metodické herectví. Tuto metodu proslavil představitel Jokera Heath Ledger, který ale bral herectví tak smrtelně vážně, že se mu tato role bohužel stala osudnou. Podobně se pro své role trápí Christian Bale či aktuálně Joaquin Phoenix, nejnovější Joker. (Recenzi si přečtěte zde).  Doufejme ale, že tak daleko, jako Ledger, pro své role nikdy nezajdou.

 

 

 

 

 

NÁVRAT DC NA FILMOVÉ VÝSLUNNÍ?

Po několika nepříliš zdařilých filmech (Batman vs. Superman, Justice League, Wonder Woman, Suicide Squad, Shazam…) DC vyrazilo filmovým fanouškům dech. Nový Joker plní kina i dva týdny po premiéře a lidé z nich odchází nadšení. Ačkoliv se jedná o postavu z komiksové předlohy, jedná se o skutečně zdařilý dramatický thriller, jehož účinky ve vás doznívají i několik dní po shlédnutí filmu. Joker je fascinující zločinec na něhož se teď díky výkonu Joaquina Phoenixe nedokážete dívat stejnýma očima. Objeví se opět v novém filmu?  Batmanova nemesis má několik tváří, jmen i příběhů. V jednom vydání komiksu je dokonce i ženou.  (A ne ledajakou – je to paní Waynová!) Zda bude nový Batman následovat nolanovskou triologii či Phillipsova Jokera zatím můžeme jen hádat, ale jedno je asi jisté – Horší Batman než Ben Affleck snad  Robert Pattinson nemůže být 😊 

 

KOLEKCE BATMAN

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací Souhlasím ×
Top