We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: VÝPRODEJ - SLEVY AŽ 70 % ×

5 zajímavostí ze života Claude Moneta

14. 05. 2018

Claude Monet byl významný francouzský malíř, který vytesal cestu impresionismu, uměleckému stylu, který zachycuje realitu a obyčejný život pomocí výrazných tahů štětcem a hrou světla a stínů. Monetovy revoluční obrazy patří mezi nejdražší a nejznámější na světě; zejména jeho olejomalby lilií a makových polí. Bohužel, pouze malá hrstka lidí ví o jeho zajímavém a inspirativním životě. Z tohoto důvodu vám odtajníme 5 zajímavostí o životě otce impresionismu.

1. Frustrace ho donutila k seskoku do Seiny

Všichni studenti se nejspíše shodnout na tom, že vzdělávací systém vás může čas od času dostat do situace, kdy se chcete vrhnout před jedoucí auto. No, náš milovaný Monet nebyl jiný. Zatímco navštěvoval akademii, slavnou francouzskou uměleckou školu, nedokázal se vypořádat se standardizovanými výukovými metodami svých profesorů. Zároveň jeho marná snaha o vystavování vlastních děl na exhibici Académie a finanční problémy ho dostaly do silných depresí. Jeho řešení? V roce 1868 se vrhl z mostu do Seiny. Naštěstí umělec tento pokus o sebevraždu přežil a místo svého seskoku se následně často objevovalo v jeho malbách.

 2. Příběh jeho žen

Monetova první manželka, Camille Doncieux, byla motivem a inspirací mnoha jeho obrazů – např. Žena se slunečníkem. Po narození svého druhého syna byla Camille diagnostikována tuberkulóza a rakovina dělohy, která rychle ukončila její život v mladém věku 32 let. Monetův obraz její smrtelné postele je považován za jeden z nejvíce emotivních uměleckých děl. Po smrti své ženy se Claude oženil s Alice Hoschedé, vdovou se šesti dětmi, která žárlila na Monetovu první manželku až do konce svých dnů. (Fun fact: Monetův syn z prvního manželství se později oženil s jednou z dcer Hoscedé).

 

3. Jeho bitva se ztrátou zraku

Umělci byl diagnostikován šedý zákal v roce 1912. Jeho zhoršený zrak vedl k omezenému barevnému spektru a od té doby mají Monetovy obrazy červenavý odstín. I poté, co v roce 1922 zcela oslepl, nepřestal malovat. Monet pokračoval v umělecké tvorbě velmi detailně, přesto jsou jeho díla již lehce rozmazaná.

4. Objevil se na jednom z Renoirových obrazů

Během léta v roce 1873, ho na pařížském předměstí Argenteuil, navštívil jeho kamarád a umělec Pierre-Auguste Renoir. Umělci trávili hodně času venku, malovali po celé hodiny a spojili svou vzájemnou nenávist k akademii. Zatímco Monet maloval květiny ve své zahradě, Renoir se rozhodl znovu vytvořit obraz svého přítele během jeho oblíbené činnosti – malování. Renoirův obraz byl pojmenován Monet malující ve své zahradě v Argenteuil.

5. Lekná

Monetova posedlost lekníny vedla k tvorbě více než 250 olejomaleb zobrazující tyto krásné květy. Kdykoli si dal pauzu od malování svých oblíbených rostlin, trávil čas přebudováním své zahrady a vytvářel tak větší inspiraci pro svou práci. Monetova série Lekná byla charakterizována jako “Sixtinská kaple impresionismu” a je vystavena v muzeích po celém světě.


Monet se stal uznávaným až po své smrti. Během života se potýkal s chudobou, depresemi a zdravotními problémy. Dnes je jedním z nejvýznamnějších malířů všech dob
.

CLAUDE MONET

Aneta

I love inspiring others with simple, creative ideas on how to decorate and organize your home. What's the best part? You don't need a big budget!

www.instagram.com/little_hyenka/Decorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2019 Europosters, s. r. o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top