We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: PLAKÁTY sleva 20 % ×

5 faktů o superhrdinském životě Stana Leeho

22. 11. 2018

Před několika dny svět zasáhla smutná zpráva o smrti legendárního Stana Leeho. Legendou byl nejen pro fanoušky komiksů, ale i pro všechny, kteří mají rádi marvelovky.

Spolu se svými kolegy, Jackem Kirbym a Stevem Ditkem, dal život spoustu superhrdinům, které všichni dobře známe. Například Spidermanovi, postavám ze série X-Men nebo oblíbenému Iron Manovi. Na jeho počest jsme pro vás připravili pár zajímavých faktů z jeho života.

Stan Lee (1922 – 2018)

#Spisovatel

Stan Lee chtěl být spisovatelem už odmalička. Předtím, než začal psát o superhrdinech, psal do novin nekrology skutečných osobností. Taková práce pro něj po čase začala být příliš depresivní, a tak se rozhodl přesedlat na fantazijní příběhy. Ze začátku se za práci v komiksovém světě styděl, protože tehdejší společnost vnímala komiksy jako něco podřadného. Jeho snem bylo napsat pořádný román. 

#Pseudonym

Ze začátku měl Stan Lee na starost pouze pomocné práce – například doplňovat atrament pro autory komiksů. Údajně už však po týdnu v práci dostal možnost napsat dvojstránkový komiks o Kapitánovi Amerika. Napsal ho ale pod pseudonymem Stan Lee (právě z důvodu, aby oddělil svoji práci na komiksech od plánované dráhy uznávaného spisovatele), které se rychle stalo i jeho legálním jménem. Jeho pravé jméno bylo Stanley Martin Lieber.

#Chyba tiskárny

Podle Stana Leeho nebyl Hulk původně zelený, ale šedý. Změnu jeho barvy způsobila právě chyba tiskárny, která měla problém s atramentem. Dnes už si asi nikdo neumí představit Hulka bez jeho charakteristického vzhledu.

#Rozbitý psací stroj

Během jedné hádky mu manželka zničila psací stroj, na kterém napsal první dva příběhy o Spidermanovi a Fantastické čtyřce. Na celou situaci ale vzpomínal s humorem. “To se stalo ještě před eBayem. Škoda, mohl jsem vydražit alespoň ty rozbité části a slušně na tom vydělat,” zavtipkoval Stan Lee.

#Cameo

To, že se Stan Lee objevoval v malých scénách v marvelovkách asi víte, ale věděli jste, že to byla součást jeho smlouvy? Musel se ukázat ve všech filmech, ve kterých byli jeho superhrdinové – a že jich bylo dost! Poprvé se mihl na plátně v roce 1989. Kromě filmů Marvel se ukázal i v malé roli v seriálu Simpsonovi, a to rovnou v animované podobě. 

VSTUP DO SVĚTA MARVELUDecorate your life!

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně času jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, fototapet a obrazů na zeď. V současné době spolupracujeme s malíři, fotografy a grafickými designery z celé Evropy. V naší nabídce najdete nádherné obrazové reprodukce známých umělců, ale i představitelů současného umění, kteří ještě nebyli objeveni. Rádi vám vytiskneme i vlastní fotografie a na vaše přání zarámujeme do kvalitních rámů! Bytový design přímo milujeme, ale nezapomínáme ani na geeky a milovníky hudby, pro které neustále rozšiřujeme nabídku filmových a hudebních plakátů, hrnečků, figurek, triček a jiných licencovaných merchandise dárků.


© 1999 – 2020 Europosters, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×
Top