We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akce týdne: FILMOVÉ PLAKÁTY sleva -30 %

5 faktů o superhrdinském životě Stana Leeho

22. 11. 2018

Před několika dny svět zasáhla smutná zpráva o smrti legendárního Stana Leeho. Legendou byl nejen pro fanoušky komiksů, ale i pro všechny, kteří mají rádi marvelovky.

Spolu se svými kolegy, Jackem Kirbym a Stevem Ditkem, dal život spoustu superhrdinům, které všichni dobře známe. Například Spidermanovi, postavám ze série X-Men nebo oblíbenému Iron Manovi. Na jeho počest jsme pro vás připravili pár zajímavých faktů z jeho života.

Stan Lee (1922 – 2018)

#Spisovatel

Stan Lee chtěl být spisovatelem už odmalička. Předtím, než začal psát o superhrdinech, psal do novin nekrology skutečných osobností. Taková práce pro něj po čase začala být příliš depresivní, a tak se rozhodl přesedlat na fantazijní příběhy. Ze začátku se za práci v komiksovém světě styděl, protože tehdejší společnost vnímala komiksy jako něco podřadného. Jeho snem bylo napsat pořádný román. 

#Pseudonym

Ze začátku měl Stan Lee na starost pouze pomocné práce – například doplňovat atrament pro autory komiksů. Údajně už však po týdnu v práci dostal možnost napsat dvojstránkový komiks o Kapitánovi Amerika. Napsal ho ale pod pseudonymem Stan Lee (právě z důvodu, aby oddělil svoji práci na komiksech od plánované dráhy uznávaného spisovatele), které se rychle stalo i jeho legálním jménem. Jeho pravé jméno bylo Stanley Martin Lieber.

#Chyba tiskárny

Podle Stana Leeho nebyl Hulk původně zelený, ale šedý. Změnu jeho barvy způsobila právě chyba tiskárny, která měla problém s atramentem. Dnes už si asi nikdo neumí představit Hulka bez jeho charakteristického vzhledu.

#Rozbitý psací stroj

Během jedné hádky mu manželka zničila psací stroj, na kterém napsal první dva příběhy o Spidermanovi a Fantastické čtyřce. Na celou situaci ale vzpomínal s humorem. “To se stalo ještě před eBayem. Škoda, mohl jsem vydražit alespoň ty rozbité části a slušně na tom vydělat,” zavtipkoval Stan Lee.

#Cameo

To, že se Stan Lee objevoval v malých scénách v marvelovkách asi víte, ale věděli jste, že to byla součást jeho smlouvy? Musel se ukázat ve všech filmech, ve kterých byli jeho superhrdinové – a že jich bylo dost! Poprvé se mihl na plátně v roce 1989. Kromě filmů Marvel se ukázal i v malé roli v seriálu Simpsonovi, a to rovnou v animované podobě. 

VSTUP DO SVĚTA MARVELUPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top