We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na zeď ZÍSKAT SLEVOVÝ KÓD

5 faktů o Stranger Things, díky kterým se budete na 4. sérii těšit ještě více

13. 12. 2020

Je milión důvodů, proč tak moc milujeme Stranger Things: na prvním místě bude úžasný herecký výkon, fascinující děj a autentické zobrazení Ameriky v 80. letech, dále pak pamětihodná Never Ending Story, přezpívaná Dusty Bunem a Suzie Poo. Ze všeho nejvíce však milujeme atmosféru tajemství, která diváka nepustí. Samozřejmě se velmi těšíme na čtvrtou sezónu a zatím se s vámi chceme podělit o fakta, o kterých nemusí vědět ani ti nejoddanější fanoušci Stranger Things:

  1. Gaten Matarazzo byl vůbec prvním schváleným hercem mezi ostatními dětmi. Tvůrcům seriálu, Mattovi a Rossovi Dufferovým, se herec natolik zamlouval, že kvůli němu upravili i popis role: Dustin měl původně nosit brýle, ale nakonec byla jeho postavě připsaná genetická choroba, zvaná kleidokraniální displazie, kterou trpí i sám herec. Jedná se o genetické kostní onemocnění, které ovlivňuje skoro všechny kosti v těle, zejména však lebku, čelist a klíční kost. Dustin měl také původně být vedlejší postavou; bratrům Dufferovým se však líbilo, jak se ujal role Gaten, a nakonec mu přidali na důležitosti.
  1. Herečka Millie Bobby Brown, známá jako El (zkrácenina z vytetovaného čísla 11 (angl. eleven) na pravé ruce), bratry velmi nadchla již při castingu. Konečné rozhodnutí však režisérům pomohl učinit až Stephen King, když napsal, že již v seriálu Intruders na něj udělal výkon této mladé herečky obrovský dojem, a také poznamenal, že současné děti jsou čím dál více nadané. Millie Bobbie Brown nebyla připravena si kvůli roli oholit hlavu, ale režiséři ji přesvědčili tím, že jí ukázali obrázky okouzlující Charlize Theron v Šíleném Maxovi. Paradoxně nakonec neměla Millie s novým účesem žádný problém a nejhůř na něj nakonec reagovalo její okolí: říká se, že když ji otec viděl holohlavou, rozplakal se
  1. Ross Duffer je velkým fanouškem «Krotitelů duchů», které pozná podle znělky Ghostbusters skoro každý. To je jeden z důvodů, proč do svého seriálu vložil tolik tzv. Velikonočních vajíček s námětem na «Krotitelé»: v 1. sérii se kluci převlékají na školní oslavu za krotitele a Lucas zmiňuje tzv. doomsday, čímž také navazuje na jeden z oblíbených okamžiků samotného Rosse, kdy bojovníci proti zlým duchům Winston a Ray také mluví o doomsday v Krotitelích duchů.

 


  1. Bratři Dufferovi původně plánovali remake filmové adaptace knihy «To» od Stephena Kinga a dokonce o to žádali Warner Bros. Projekt byl ale předán Caryovi Fukunagimu, který posléze předal režii Andresovi Muschiettimu. Ten dnes již známý trhák nakonec natočil. Dufferovi mají stále za to, že je téměř nemožné umístit celý děj románu do 2 hodin na filmovém plátně a stále věří, že bude jednou i remake kultového seriálu, ke kterému přiloží ruku. My jsme každopádně moc rádi, že nakonec vzniklo úplně nové dílo, ve kterém ale autoři hodně odkazují i na finále sezóny 1 Lucas střílí prakem demogorgon. Podobný okamžik je i v knize „It“ od Stephena Kinga. Pouze tam vystřelí dívka jménem Beverly.
  1. V jednom rozhovoru prozradili bratři Dufferovi, že je k tvorbě seriálu kromě Stephena Kinga a jeho hororových adaptací inspirovaly i jiné věci, včetně japonského Anime seriáru Erufen rîto (Elfen Lied) z roku 2004.

 

Kristýna

" Streamer of all kind of games and big fan of fantasy and sci-fi movies. "  There is nothing better than a pleasant evening spent watching favorite movies or playing computer games and chatting with my viewers on stream.

www.instagram.com/europosters_merchPosters.czTvořím svůj svět

S Posters.cz jsme na trhu již od roku 1999 a postupně jsme se stali jedním z největších prodejců plakátů, obrazů a licencovaných merchandise dárků v Česku i v celé Evropě. Máme skladem ohromnou nabídku filmových, herních či sportovních plakátů všech velikostí i plný sklad originálních dárků pro zaryté fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, komiksů či celé rodiny Warner Bros. Hrnky, figurky, puzzle i oblečení jsou totiž tím nejlepším dárkem pro všechny bez rozdílu věku či zájmů. Jestli jsi ale fanda spíš interiérového designu, tak i pak jsi tu správně! Máme vlastní tiskárny a tak fototapety, ilustrace, fotografie či umělecké reprodukce tiskneme jak na běžícím páse a dennodenně posíláme do více než 25 zemí.


© 1999–2024 Europosters, s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

Top