We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJEVTE nejvýhodnější AKCE pro tento týden: HRNKY sleva 10 Více informací ×

5 faktů o Harry Potterovi, které jste nevěděli

02. 01. 2018

Patříte k milovníkům filmů a knih o Harrym Potterovi? Každý den kontrolujete schránku, jestli se tam náhodou neobjevil dopis z Bradavic? Nebojte, sova už je na cestě! Mezitím, než dorazí, jsme si pro vás připravili zajímavosti, které jste o těchto čarodějích určitě nevěděli!

1. Autorka knih o Harrym Potterovi J. K. Rowling už při psaní prvního dílu měla hrubý návrh úplně poslední kapitoly z celé této sedmidílné série.

Jde přesně o scény, kdy Hagrid v poslední knize Harry Potter a relikvie smrti, vychází ze Zapovězeného lesa a nese „mrtvého“ Harryho, a také scéna, kdy je obklopený svými rodiči jako duchy – přesně toto měla autorka na mysli už od začátku psaní těchto příběhů o mladém čaroději. Hagrid byl ten, kdo přivedl Harryho do světa kouzelníků a poté ho také nesl, když si všichni mysleli, že je mrtvý. A to je důvod, proč Hagrid v žádné knize nezemřel.

2. Čarodějové pod 11 let musí studovat doma.

Všichni mladí čarodějové do 11 let ještě neumí ovládat své kouzelnické schopnosti, a proto musí studovat doma, aby se neodhalili před obyčejnými lidmi (mudly).

3. Nejoblíbenější rekvizita Daniela Radcliffa? Rozhodně jeho kulaté brýle!

Ne, neumíme si představit Harryho bez brýlí. I herec Daniel Radcliff si je oblíbil a není se čemu divit. Během celého natáčení jich totiž vystřídal celkem 160!

4. Největší sen ředitele Bradavic Brumbála?

Ředitel Bradavic Harrymu tvrdil, že v kouzelném zrcadle z Erisedu, které ukazuje nejtajnější přání, vidí vlněné ponožky. Nebyla to pravda. Albus v zrcadle viděl celou svou rodinu. Jeho otec, matka a sestra byli zase naživu a bratr se s ním opět bavil.

5. J. K. Rowling vymyslela spoustu kouzelnických slov díky latině.

Autorka v knize využila své znalosti latiny. Díky ní vymyslela spoustu kouzelnických názvů. Například kouzlo Expelliarmus, odzbrojující kouzlo, je kombinací 2 latinských slov: expellere (vyhnat) a arma (zbraň).

Kouzelnický svět nás nejspíš nikdy nepřestane překvapovat. Tak co, přišel vám už dopis?

Produkty Harry PotterDecorate your life!

S Posters.cz jsme na českém trhu od roku 1999 a postupně jsme se stali jedni z největších prodejců plakátů, fototapet, obrazů, obrazových reprodukcí a merchandise předmětů. Rok co rok se rozrůstáme a snažíme se přizpůsobit naši nabídku vašim preferencím. U nás si můžete nechat vytisknout vlastní plakát, zarámovat fotografie a nebo se na našem blogu obohatit o spoustu informací ze světa filmů, seriálů a inspirovat se v oblasti bytového designu.
Vydejte se na cestu našimi stránkami a najděte přesně to, co vašemu domovu chybí.

 

© 1999 – 2019 Europosters, s. r. o.

Všechna práva vyhrazena.

e-mail: info@posters.cz

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím ×